دوربین خبر

عمومی / برگزیده
کد مطلب : 30378
تاریخ انتشار : یکشنبه 05 خرداد 1398
ساعت : 09:32
نزاع در مازندران فروردین امسال یک درصد کاهش یافت

نزاع در مازندران فروردین امسال یک درصد کاهش یافت


به گزارش دوربین خبر
مدير كل پزشكي قانوني مازندران ،گفت : آمار معاینات انجام شده فروردین ماه سالجاری در استان  هزار 895 نفر بود که  این رقم در مقایسه با مدت مشاه سال قبل یک درصد کاهش نشان می دهد.
 عباسی با اشاره به افزایش 2درصدی نزاع در مردان و کاهش 6 درصدی در زنان تصریح کرد :از این تعداد  هزار 258نفر مرد و مابقی زن هستند .
بر اساس اين گزارش بيشترين نزاع به ترتيب مربوط به شهرهاي ساري ومیاندرود با 402، بابل با 229و آمل با 177نفر و كمترين موارد نزاع در شهر بس آباد با 13نفرثبت شده است.
مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران با تاكيد بر اينكه نزاع و درگيري بيشترين دليل مراجعه افراد به مراكز پزشكي قانوني است ، تصريح كرد :بخش قابل توجهي از افراد به دنبال وقوع نزاع و درگيري از طرف مراجع قضايي و انتظامي به مراكز پزشكي قانوني ارجاع مي شود كه بر اساس نوع و ميزان آسيب ديدگي با توجه به قانون مجازات اسلامي براي آنان گواهي صادر ميشود.
اين مقام اجرايي استان يكي از دلايل بالا بودن آمار نزاع را پائين بودن سطح تحمل افراد در جامعه دانست و گفت : ميتوان با آموزش مهارت هاي زندگي به خصوص در سنين پايين ميزان تحمل افراد را در شرايط استرس بالا برد تا افراد به جاي درگيري فيزيكي ، با بحث ، گفتگو و تفاهم مشكلات في ما بين را حل و فصل كنند.


لینک کوتاه مطلب :
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است. تمامي حقوق محفوظ و متعلق به دوربین خبر ميباشد.