امروز شنبه 29 مرداد 1401 ساعت 11:10:32

دوربین خبر

کد مطلب : 11068 -تاریخ انتشار : یکشنبه 17 دی 1396 -ساعت : 16:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دامنه اغتشاشات اخیر ناشی از گسل فکری میان مدیران و مردم است/مسئولان و کارشناسان به جای مقصر جلوه دادن رسانه ملی و نیروهای خدوم این پایگاه فرهنگی و اجتماعی "بحران های خاکستری "را مدیریت کنند

محمدعلی فتح اللهی کارشناس سیاسی مطرح کرد:

دامنه اغتشاشات اخیر ناشی از گسل فکری میان مدیران و مردم است/مسئولان و کارشناسان به جای مقصر جلوه دادن رسانه ملی و نیروهای خدوم این پایگاه فرهنگی و اجتماعی "بحران های خاکستری "را مدیریت کنند

به گزارش دوربین خبر،محمدعلی فتح اللهی کارشناس سیاسی و نیز مشاور مدیرکل صداوسیمای مازندران در یادداشتی به"دوربین خبر"ضمن پرداختن به اصل دموکراسی در چارچوب آزادی بیان گفت:امروز" بحران های خاکستری"باید توسط مدیران به وضوح مورد کنکاش قرار گیرد و مقصر جلوه دادن رسانه ملی که با مردم و همگام آنان هستند نمی تواند مشکلات اقتصادی،بیکاری و معیشتی را کمرنگ کند.

به گزارش دوربین خبر،

رسانه ها رکن چهارم دموکراسی
وجود رسانه های ارتباط جمعی و مطبوعات آزاد یکی از مهمترین شاخص های حکومتهای دموکراتیک در جهان محسوب می شود ، به نحوی که سهم ویژه ای در ملت سازی داشته و نقش مهمی در پیگیری مطالبات متناوب مردم از مسئولان ایفا می کنند.

مطالباتی که در صورت صوری بودن کارکرد رسانه ها و پیگیری نشدن ممکن است به شکل بحران در جامعه بروز کند.
در هیاهوی تفسیر و کارشناسی از اغتشاشات کشور اما برخی از نظرات سیاسیون دارای پارادوکس حاد بوده است.در باب  مهمترین نظرات ،کارشناسی گفت: رسانه ملی باید صدای اقشار مردم باشد !
دیگری نظر داد برنامه های رسانه ملی گرایش به جناح خاص دارد!
کارشناسی هم گفت صدا و سیما در پی مقصر جلوه دادن دولت در موضوعات سیاسی ،اقتصادی،فرهنگی و...... است!
استاد دانشگاهی هم صحبت از بحران مشروعیت در کلاس کرده و گفته این بحران. و اغتشاش را صدا و سیما به وجود اورد!
کارشناس محترمی هم این رسانه را به دروغگویی سیستماتیک متهم کرد!
و بالاخره مقام مسئول بالا دستی هم اجازه پخش اعتراضات را نداد !
اما به راستی مبنای علمی این کارشناسی ها کجاست و چیست؟!
و آیا اگر صدای همه مردم شنیده شود دیگر چه نیازی به فریاد زدن در کف خیابان خواهد بود؟
 اگر فقط دیدگاه جناح خاص و منتقدان مطرح می شود پس چرا مخاطبان به رسانه های بیگانه و شبکه مجازی مراجعه می کنند؟!و اگر منتقدان در رسانه ملی آزادانه بتوانند مطالبات خود را مطرح کنند آنوقت  نیازی هست صدای آنان از طریق دیگر و در جای دیگری مطرح شود؟!
در کارکردهای رسانه ملی همین بس که در قامت رسانه ای با گفتمان انقلابی در جهان مطرح بوده و با این کارکرد اختصاصی امروزه چه کسانی میتوانند منکر مبارزه همه جانبه تنها رسانه انقلابی با گفتمان اسلامی در سطح جهان با امپراطوری رسانه ای استکبار باشند !؟
یا چه گروهی میتواند منکر حضور هنرمندانه نیروهای این رسانه در شادی ها و گرفتاریهای مردم در زمانها و مکانهای مختلف با شند؟!

در این میان اما  تناقض اصلی آنجاست، که این هجمه ها برای بستن دهان منتقدان ، جمهوریت نظام بوده و اصل بدیهی دموکراسی را زیر سوال خواهد برد و بهتر است این کارشناسان به دنبال چرایی بروز ناآرامی‌ها باشند و توطئه عبری ، عربی، صهیونی، و امریکایی را ببینند و مسئولان نیز صدای به حق معترضان را بشنوند.

چرا که مقصر جلوه دادن رسانه ها نه تنها مشکلات اقتصادی، تبعیض و فساد نهادینه شده که موجب تشدید شکاف اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی در جامعه و گسل فکری مردم و مدیران شده، را رفع نخواهد کرد بلکه صدای انان شنیده نخواهد شد و این بحرانی است که زیر خاکستر خواهد ماند.

محمد علی فتح اللهیلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : دامنه اغتشاشات اخیر ناشی از گسل فکری میان مدیران و مردم است/مسئولان و کارشناسان به جای مقصر جلوه دادن رسانه ملی و نیروهای خدوم این پایگاه فرهنگی و اجتماعی "بحران های خاکستری "را مدیریت کنند

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir