امروز سه شنبه 06 خرداد 1399 ساعت 16:49:52

دوربین خبر

کد مطلب : 11597 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 21 دی 1396 -ساعت : 19:54

چاپ به اشتراگ گذاشتن
گره های ترافیکی ساری شناسایی و طرح های جامع اجرا می شود

شهردار ساری و آغاز از سرگیری عملگرایی در ساری:

گره های ترافیکی ساری شناسایی و طرح های جامع اجرا می شود

به گزارش دوربین خبر،

شهردار ساری در جلسه شورای اداری شهرداری ساری:

اجرای طرح جامع و طرح تفصیلی برای حل معضل ترافیک ضروری است

مهدی عبوری در جلسه شورای اداری شهرداری ساری به اقدامات انجام شده در زمینه روان سازی ترافیک اشاره نموده و گفت: معضل ترافیک با اجرای دقیق قوانین شهرسازی و اجرای طرح جامع ترافیک مرتفع خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری ، جلسه شورای اداری این نهاد با حضور شهردار ، معاونان ، مدیران عامل سازمانها و مسئولان واحدهای مختلفبه میزبانی سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری ساری در پارک جنگلی شهید زارع برگزار گردید.

در این جلسه مهدی عبوری با اشاره به  لزوم کنترل نامحسوس ترافیک در سطح شهر اظهار داشت: استفاده از ظرفیت دوربین های کنترل ترافیک نصب شده در سطح شهر ، گام موثری در روان سازی ترافیک و اعمال قوانین راهنمایی و رانندگی خواهد بود.

وی ساماندهی مسافربرهای شخصی را از دیگر عوامل تاثیرگذار در تسهیل عبور و مرور شهروندان عنوان کرد و افزود: تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی ، شناسایی و ساماندهی ایستگاههای مسافربری خارج و حومه شهری و جلوگیری از سد معبر در معابر و نصب تابلوهای راهنمایی و رانندگی راهکارهای مناسبی برای روان سازی  ترافیک است.

عبوری به اجرای پروژه هایی مانند احداث پلهای شهید نوری ، پل شهیدان رضایی و زیرگذرها در زمینه روان سازی ترافیک اشاره نموده و ادامه داد: با توجه به گره ترافیکی در سه راه رازی به بلوار امیرمازندرانی اجرای طرح های ترافیکی و کارشناسی شده در این محدوده  در دستور کار سازمان ترافیک و معاونت فنی عمرانی قرار گیرد و پس از تصویب اجرایی گردد.

این مسئول آموزش و فرهنگ سازی در زمینه ترافیک را سرمایه بزرگی برای آینده ترافیکی  مرکز استان دانست و گفت: همگام با آموزش و فرهنگ سازی ، اجرای طرح جامع و تفصیلی و نیز قوانین شهرسازی برای حل معضل ترافیک ضروری است.

شهردار ساری به احداث پل کابلی شهید رنجبر در بلوار داراب اشاره نموده و افزود: با بهره برداری از این پروژه و اتصال بلوار داراب به پل های سردار شهید نوری ، ترافیک این محدوده مرتفع خواهد شد.

وی اولویت پروژه های مدیریت شهری در سال آینده را اقدامات ترافیکی عنوان کرد و ادامه داد: بازگشایی معابر ، تامین پارکینگ های مناسب ، جلوگیری از سد معبر ، ساماندهی دستفروشان و فرهنگ سازی و آموزش پایه ای به شهروندان می تواند سهم موثری در کاهش ترافیک و رفع گره های ترافیکی داشته باشد.

عبوری با تاکید بر احداث زیرگذر هلال احمر در کمترین زمان ممکن بیان کرد: با برنامه ریزی و کارشناسی صورت گرفته اقدامات اولیه برای اجرای این پروژه انجام شده و بزودی عملیاتی خواهد شد.

این مسئول بازگشایی معابر را مورد توجه قرار داد و افزود: با شناسایی گره های ترافیکی و نگاه ویژه به طرح جامع ترافیک و نیز بازگشایی معابر می توان در مناطق مختلف شهر نسبت به رفع معضل ترافیک اقدامات اساسی را اجرایی نمود.

 

مجموعه تفریحی توریستی در پارک جنگلی شهید زارع

شهردار ساری در بخش دیگری از سخنان خود الحاق پارک جنگلی شهید زارع به شهرساری را ظرفیت مناسبی برای جذب گردشگر دانست و گفت: با پیگیری های معاونت شهرسازی شهرداری این پارک با وسعت بیش از ۶۰ هکتار در اسفند ماه ۹۵ به محدوده شهری اضافه گردید و در این مدت اقدامات مطلوبی برای بهسازی و بازپیرایی این پارک جنگلی عملیاتی شد.

عبوری احداث مجموعه تفریحی توریستی در این پارک جنگلی را از اقدامات مدیریت شهری برای جذب گردشگر عنوان کرد و اظهار داشت: احداث کمپ های اقامتی ،آلاچیق مناسب ، امکانات رفاهی ، مسیر پیاده روی ، نورپردازی و تامین پارکینگ و نصب وسایل بازی در این پارک جنگلی در دستور کار قرار داشته و عملیات اجرای آن آغاز گردیده است.

وی احداث شهربازی را مطالبه شهروندان ساروی دانست و ادامه داد: احداث شهربازی در این مکان اجرایی شده و بزودی فاز اول آن به بهره برداری خواهد رسید.

این عضو شورای شهرداری ها و دهیاری های کشور به ایجاد زیرساخت های مناسب در جنگل شهید زارع اشاره کرد و  افزود: با تجهیز مطلوب این پارک ، می توان آن را به قطب گردشگری مرکز استان مبدل نمود.

در ادامه شهردار ساری با تاکید بر جدیت کارکنان مجموعه شهرداری مرکز استان برای خدمت رسانی ، اظهار داشت: احساس مسئولیت پذیری ، پیگیری مداوم و رسیدگی به امورات محوله و برنامه ریزی مناسب همواره باید مد نظر کلیه همکاران در مجموعه مدیریت شهری قرار گیرد.

عبوری به اجتناب مدیریت شهری از اسراف و هزینه های اضافی اشاره نموده و خاطرنشان کرد: واحدهای مختلف در این زمینه همکاری لازم را خواهند داشت.

شایان گفتن است پس از جلسه ، اعضای شورای اداری شهرداری ساری از روند بهسازی و احداث شهربازی در پارک جنگلی شهید زارع بازدید کردند.

 لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : گره های ترافیکی ساری شناسایی و طرح های جامع اجرا می شود

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir