امروز جمعه 16 خرداد 1399 ساعت 19:24:06

دوربین خبر

کد مطلب : 12748 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 28 دی 1396 -ساعت : 21:42

چاپ به اشتراگ گذاشتن
برای عملیاتی شدن اهداف آموزش و پرورش شوراها باید با زبان، اهداف مشترک همدلی کنند

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور:

برای عملیاتی شدن اهداف آموزش و پرورش شوراها باید با زبان، اهداف مشترک همدلی کنند

به گزارش دوربین خبر،

«مجید قدمی» در گردهمایی نقش شوراهای آموزش و پرورش در توسعه استان که در اردوگاه شهدای دانش آموزی بادله ساری برگزار شد با بیان اینکه در کشور بیش از ۱۳ میلیون دانش آموز مشغول تحصیل هستند،  اظهار داشت: هزینه تحصیلی دانش آموزان بالغ بر ۳۲ میلیارد است و برای هر دانش آموز تقریبا 2.5 میلیون جهت تحصیل هزینه می شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه کار آموزش  پرورش ازاهمیت ویژه ای نسبت به سایر مشاغل برخوردار است تصریح کرد: تربیت صحیح نیازمند تربیت همه جانبه است چراکه امروزه توسعه اجتماعی، فرهنگی کشورها منوط به آموزش است.

این مقام مسئول سن تربیت  را در کشورهای پیشرفته قبل از ابتدایی ذکر کرد و یادآور شد: اسلام  نیز شروع تربیت را در سنین پایین می داند. چون در دوره ی حساس ابتدایی می شود تربیت دینی، نظم، بهداشت، و احترام به پدر و مادر را شروع کرد.

وی با بیان اینکه مدرسه محوری در کشورهای پیشرفته به معنای واقعی به وجود آمده است اضافه کرد: شهردارها در این کشورها نقش اول را بر عهده دارند و اداره امور آموزش و پرورش و اداره امور اردوها، فضای آموزشی و فعالیت های دیگر توسط شهردار انجام می شود و در این حیطه ها پاسخگو است. استدلال آن ها بر این موضوع است که شهرداری ها از لحاظ مالی از وضعیت خوبی برخوردار هستند.

قدمی با بیان این نکته که باید روش ها در آموزش و پرورش تغییر کند، اذعان داشت: از ۳۲ هزار میلیارد بودجه موجود در آموزش و پرورش ۳۱ هزار میلیارد هزینه پرداخت همکاران می شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: اگر می خواهیم ایران را بسازیم  با خلاقیت باید امور را اداره کنیم و با خلاقیت  مسیر و  روش ها تغییر دهیم .

رییس سازمان استثنایی کشور خلاقیت را حل مسئله از راه غیر معمول دانست و تأکید کرد : مدرسه نمایی از جامعه است. زندگی  جامعه باید در مدرسه تجربه شود  و با خلاقیت و حل مسئله در اداره مدرسه تغییراتی ایجاد کنیم.

وی اولیاء را نیز جزوی از مدرسه برشمرد و اشاره کرد: وقتی همه در مدرسه کنار هم قرار بگیریم مدرسه مثل یک پیکر می شود که رشد اعضا باید به خوبی انجام شود و در همه ابعاد باید کار شود.

وی با بیان اینکه دانش آموزان نه تنها برای امروز بلکه برای فردا نیز تربیت می شوند، اظهار داشت: با مطالعه و پژوهش می شود مسیرهای پیشرفت را طی کرد. این مسیر مشارکت همه دستگاه های حقیقی و حقوقی است .

قدمی با طرح این عنوان که آموزش و پرورش نیازمند همدلی است، افزود : برای عملیاتی شدن اهداف آموزش و پرورش شوراها باید با زبان، اهداف مشترک، استفاده از نخبگان، برآورد نیازها و اولویت بندی دقیق اهداف به آموزش و پرورش کمک کنند.

 رییس سازمان استثنایی کشور تضمین عمر انقلاب را وابسته به آموزش و پرورش برشمرد و تاکید کرد: نقش شورا در همکاری با آموزش و پرورش از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باعث ارتقای  فرهنگی جامعه می شود


برای عملیاتی شدن اهداف آموزش و پرورش شوراها باید با زبان، اهداف مشترک همدلی کنندلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : برای عملیاتی شدن اهداف آموزش و پرورش شوراها باید با زبان، اهداف مشترک همدلی کنند

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir