امروز جمعه 16 خرداد 1399 ساعت 20:26:54

دوربین خبر

کد مطلب : 12764 -تاریخ انتشار : جمعه 29 دی 1396 -ساعت : 22:47

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نخستین مجمع شهرستانی سلامت میاندرود برگزار شد

نخستین مجمع شهرستانی سلامت میاندرود برگزار شد

به گزارش دوربین خبر

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران دکتر محسن اعرابی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در نخستین مجمع شهرستانی سلامت میاندرود که در هتل بادله برگزار شد با بیان اینکه در چند سال اخیر اقدامات خوبی در حوزه سلامت انجام شده است، اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید قدم های موثری در حوزه سلامت انجام شده است.
وی با بیان اینکه از 7 مرکز خدمات جامع سلامت 5مرکز در سه سال اخیر احداث شده است، افزود: از این تعداد دو مرکز توسط خیرین و سه مرکز نیز دولت احداث کرده است.
دکتر اعرابی با بیان اینکه بستر ارائه خدمت فراهم است، ادامه داد: خیرین باید در نظارت از مراکز بهداشتی و درمانی نیز با دانشگاه علوم پزشکی همکاری داشته باشند و اگر کمی و کاستی می بینند به دانشگاه گزارش دهند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران علت اصلی بیماری دیابت، فشارخون و سرطان را سبک زندگی نامناسب دانست و عنوان کرد: در روستاها نیز افراد زیادی چاق هستند که نشاندهنده عدم توجه به تغذیه مناسب و تحرک بدنی است.
وی با بیان اینکه یکی از مشکلات ما در میاندرود کلرزنی در روستاها است، گفت: این مسئله نیازمند مشارکت اب و فاضلاب روستایی و شوراها است زیرا اگر بیماری های عفونی وارد اب شوند افراد زیادی به آن مبتلا می شوند.
حجت الاسلام محمدی نسب، امام جمعه شهرستان میاندرود با بیان اینکه در اسلام به حوزه بهداشت و درمان توجه شده است، گفت: در دین اسلام به حوزه جسم، روح و روان توجه شده است.
وی با تاکید براینکه باید به دو حوزه جسم و روان توجه شود،گفت: در اسلام به رعایت عادات غذایی مناسب برای حفظ سلامت جامعه تاکید شده است.
علی فامیلیان، رئیس شورای خیرین سلامت شهرستان میاندرود با بیان اینکه شورای خیرین سلامت در نیمه دوم سال 92راه اندازه شده است، اظهار کرد: خیرین تاکنون بیش از 5هزار متر مربع به ارزش 3میلیارد و 74میلیون پانصد هزار تومان برای احداث مراکز بهداشتی و درمانی اهدا شده است.
وی افزود: خیرین بیش از 2میلیارد تومان برای ساخت فضای فیزیکی اهدا کردند و همچنین در محوطه سازی و تعمیرات نیز مشارکت داشتند.
دکتر شهمن مزدارانی ، رییس شبکه بهداشت و درمان میاندرود نیز طی سخنرانی خود در این مراسم به فعالیت واحد دهان و دندان اشاره کرد و گفت: در سال جاری برای 100 درصد دانش آموزان مدارس ابتدایی و کلاس هفتم وارنیش فلوراید انجام شده است.
وی ادامه داد: برای 85 درصد از دانش آموزان پایه اول، دوم و سوم خدمات فیشورسیلانت انجام شده است.
دکتر مزدارانی به کنترل و نظارت بر اماکن تولید و عرضه مواد غذایی اشاره کردو ادامه داد: 744امکنه در شهرستان میاندرود وجود دارد که تاکنون 7200بازدید بهداشتی از این اماکن به عمل آمده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندرود با بیان اینکه در سال جاری 33واحد به دادگاه معرفی شد که از این تعداد 16واحد پلمپ شدند، اظهار کرد: 9 واحد عرضه کننده قلیان نیز در این شهرستان پلمپ شده است.
وی با بیان اینکه در سال جاری برای 100 درصد کودکان واکسیناسیون انجام شده است، گفت: کنترل شپش نیز به صورت فصلی در مدارس انجام می شود.
دکتر مزدارانی به شناسایی 2519 بیمار دیابتی (8درصدبالای 30سال) و 3369 بیمار فشارخونی(10.8درصد) اشاره کرد و افزود: از این تعداد 2066 بیمار دیابتی(82درصد) و 2807بیمار فشار خون (83درصد) تحت مراقبت قرار گرفتند.
سرهنگ دوم ذات الله رضوانی، فرمانده انتظامی شهرستان میاندرود نیز سلامت و امنیت را دو رکن اساسی دانست و افزود: اگر در جامعه ای این دو رکن وجود نداشته باشد سایر اقدامات در حوزه سیاسی،فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی شکوفا نخواهد شد.
وی با بیان اینکه در دو حوزه بهداشتی و امنیت بر پیشگیری تاکید شده است، گفت: همکاری بین نیروی انتظامی و بهداشت در زمانی که سلامت مردم در خطر است وجود دارد.
ارسطو قادری، فرماندار شهرستان میاندرود نیز سلامت را دارای ابعاد جسمی و روانی دانست و اظهار کرد: در گذشته به بعد جسمی و روانی جداگانه توجه شده است درحالی که این دو بعد باید با همدیگر دیده شوند.
وی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید اقدامات خوبی در حوزه بهداشت، درمان و سلامت انجام شده است، افزود: امروزه با همکاری خیرین حوزه سلامت در دور افتاده ترین روستاها نیز مراکز بهداشتی راه اندازی شده است.
دکتر رنجبران، قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز با تاکید بر اینکه باید نقشه راه حوزه بهداشت و درمان در استان مازندران تدوین شود، گفت: در حوزه بهداشت و درمان 25درصد مولفه ها برعهده وزارت بهداشت می باشد در حالی که 75درصد آن جزو وظایف سایر دستگاه ها محسوب می شود.
وی با بیان اینکه سالانه 700هزار نفر در تصادفات جاده ای مصدوم می،شوند، گفت: همه دستگاه ها و ادارات باید جهت کاهش آمار تصادفات فعالیت کنند.


https://t.me/joinchat/AAAAAEaC0hEcCNXHi4Kjnw


نخستین مجمع شهرستانی سلامت میاندرود برگزار شد

نخستین مجمع شهرستانی سلامت میاندرود برگزار شدلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : نخستین مجمع شهرستانی سلامت میاندرود برگزار شد

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir