امروز پنج شنبه 28 شهریور 1398 ساعت 21:47:34

دوربین خبر

کد مطلب : 13692 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 05 بهمن 1396 -ساعت : 19:45

چاپ به اشتراگ گذاشتن
معوقات پرستاران تا پایان شهریور 96 ماه به‌صورت یکجا پرداخت می شود

مدیرکل توانمندسازی معاونت پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مازندران:

معوقات پرستاران تا پایان شهریور 96 ماه به‌صورت یکجا پرداخت می شود

به گزارش دوربین خبر

دکترعلی دادگری مدیرکل توانمندسازی معاونت پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم تجلیل از پرستاران نمونه دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار کرد: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه باید کاری کنیم تا بیمار غیر از درد بیماری دغدغه دیگری نداشته باشد؛ یکی از برنامه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی این است که پرستار برای بیمار مرد و زن از جنس خودشان باشد تا ارتباط بهتری بین آنها برقرار باشد.
وی با اشاره به زلزله کرمانشاه اظهار کرد: جامعه پرستاری مازندران مبالغی را برای خرید چندین کانکس به پرستارانی که خانه‌های آنها در زلزله تخریب شده است اختصاص دادند و من با قلبی پُر از دعا برای قدردانی از پرستاران به مازندران آمده‌ام.
مدیرکل توانمندسازی معاونت پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به خبر خوش وزیر بهداشت درباره پرداخت معوقات پرستاران تا پایان سال، گفت: تمام تلاش این است که این اتفاق بیفتد و معوقات پرستاران تا پایان شهریور 96 ماه به‌صورت یکجا پرداخت و گشایشی در دانشگاه‌ها ایجاد شود.
وی درباره برنامه‌های توانمندسازی پرستاران بیان کرد: آموزش‌های ضمن خدمت و مستمر با معاونت پرستاری با همکاری معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت می‌گیرد.
دکتر دادگری با قدردانی از زحمات پرستاران گفت: افتخار می‌کنیم که پرستار هستیم و الگوی خود را حضرت زینب(س) قرار داده‌ایم.
دکتر سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز با تبریک سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار به نقش اثر گذار پرستاران در جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به مهم بودن این شغل و مشکلاتی که پرستاران با آن مواجه هستند هنوز نتوانستیم آن را بطور شایسته به جامعه معرفی کنیم.
وی ،مسئولیت پذیری ،صبر ،تعهد و ایثار را از شاخصه های مهم پرستاری عنوان کرد و افزود: وقتی در معنای واژه ی پرستاری از این کلمات استفاده می شود ، بار مسئولیت پرستاران را در قبال بیماران افزون تر می کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت:آنچه که مسئولیت پرستاران را در حوزه خود افزایش می دهد شرافت انسانی است چرا که پرستاران به غیر از بیماری با بیمار به عنوان انسان سر و کار دارند.
وی کار درمانی بیمار را کار تیمی و جمعی اعلام کرد و افزود: چنانچه هر کجای این تیم مورد خدشه واقع شود ،تیم با مشکل مواجه می شود.
دکتر موسوی در بخش دیگر از سخنانش به مشکلات پرستاران اشاره کرد و گفت:جامعه پرستاران ماهها است که حقوق خود رادریافت نکرده اند و گاهی نیز از این بابت گلایه می کنند اما متذکر می شوم که حتم داشته باشید که هیچیک از همکاران ما قصد وارد کردن خدشه به نظام پرستاری را ندارند.
وی به طلب 600 میلیارد تومانی دانشگاه علوم پزشکی از بیمه ها اشاره کرد و ادامه داد: از این میزان 131 میلیارد تومان مربوط به سال 95 است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: مقرر شد بیمه ها همت کنند و مطالبات را پرداخت کنند. مهمترین کار این است که نظم پرداختی داشته باشیم تا جامعه پزشکی که مطالباتی دارند نیز به زندگی خود از لحاظ مالی نظم ببخشند.
در ادامه این مراسم دکترحامد روحانی زاده معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت زینب (س) روز پرستار اظهار داشت: پرستاران در تامین و ارتقاء سلامت جامعه نقش عمده ای ایفا می کنند.
وی با بیان اینکه پرستاران به موازات پزشکان در جهت ارتقای سلامت جامعه نقش دارند افزود :پرستاران به غیر از خدماتی که به بیماران ارائه می دهند معنویت را هم برای خود ذخیره می کنند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: در بحث پرستاری و مراقبت از بیمار باید به معنویات هم بپردازیم چرا كه توجه به معنویات در كنار شغل مقدس پرستاری و درمان به دلیل تاثیرگذاری بر روحیه پرستار و بیمار امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر است.
وی افزود: پرستاری از مشاغل سخت جامعه به شمار می آید، لذا چنانچه انگیزه معنوی از این شغل حذف شود بی شک ادامه ی کار را برای آنان سخت تر خواهد کرد.
دکتر روحانی زاده با بیان اینکه در حال حاضر دامنه فعالیت پرستاران بیش از گذشته بوده و این فعالیت گسترده تر شده است بر توجه بیشتر به این قشر از جامعه تاکید کرد.
گفتنی در پایان این مراسم از پرستاران نمونه کشوری و استانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران تقدیر به عمل آمد.

@mazums_ac_irلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : معوقات پرستاران تا پایان شهریور 96 ماه به‌صورت یکجا پرداخت می شود

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir