امروز سه شنبه 06 خرداد 1399 ساعت 16:51:55

دوربین خبر

کد مطلب : 14966 -تاریخ انتشار : یکشنبه 15 بهمن 1396 -ساعت : 07:50

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران از افتتاح فاز نخست مرکز فرهنگی و پارک موزه دفاع مقدس استان به صورت همزمان با ۱۰مرکز فرهنگی کشور به صورت ویدئو کنفرانس وبا حضور رییس جمهور و رییس ستاد کل نیروهای مسلح کشور خبر داد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران از افتتاح فاز نخست مرکز فرهنگی و پارک موزه دفاع مقدس استان به صورت همزمان با ۱۰مرکز فرهنگی کشور به صورت ویدئو کنفرانس وبا حضور رییس جمهور و رییس ستاد کل نیروهای مسلح کشور خبر داد.

به گزارش دوربین خبر،

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران از افتتاح فاز نخست مرکز فرهنگی و پارک موزه دفاع مقدس استان به صورت همزمان با ۱۰مرکز فرهنگی کشور به صورت ویدئو کنفرانس وبا حضور رییس جمهور و رییس_ستاد_کل_نیروهای مسلح کشور خبر داد.

به گزارش امین از ساری،  سردار_عبدالله_ملکی با اعلام این مطلب گفت که در این مراسم که ۸صبح. فردا یکشنبه ۱۵بهمن_ماه برگزار می شود استاندار، نماینده_ولی_فقیه در. استان مازندران، مسئولین استانی،  خانواده‌های شهدای دفاع مقدس و. مدافع_حرم، سرداران و فرماندهان دفاع مقدس حضور دارند .

وی افزود: این مراسم باشکوه در مسجد. فاطمةالزهرا (س) پارک موزه برگزار شده و استاندار و نماینده ولی فقیه سخنرانان آن هستند.

سردار ملکی با بیان اینکه ، این مراسم و آیین افتتاحیه فاز اول مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس از پل. بعثت آغاز می شود،ادامه داد: مهمانان پس از عبور از #پل وارد منطقه هفت تپه می‌شوند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران، همچنین به حضور مردم در این منطقه اشاره کرد و گفت: بازدید مردم از پروژه‌ها، نمایشگاه و حسینیه وداع، بخشی از برنامه افتتاحیه خواهد بود.

 سردار ملکی، با اشاره به این‌که در منطقه هفت تپه، ۱۴ غرفه نمایشگاهی با عمر ۲ ساله پیش بینی شده است، افزود: کار‌های محتوایی این نمایشگاه با هزینه‌ای بالغ بر ۲۸۰ میلیون تومان در حال انجام است.


وی با اعلام این‌که فاز اول و دوم مرکز فرهنگی شامل ۲۴ پروژه است که ۱۷ پروژه آن افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت، مرکز فرهنگی دفاع مقدس مازندران زیباترین و بزرگترین مرکز فرهنگی کشور خواند، اضافه کرد: برای ساخت و تکمیل ۷ پروژه دیگر از این فاز با قدرت و توان وارد عمل خواهیم شد.

سردار ملکی با اشاره به این‌که مساحت فاز اول ۱۸.۵ هکتار است، گفت: ۱۰ هکتار آن بستر رودخانه است که سد لاستیکی را شامل می‌شود و ۸.۵ هکتار مساحت سایت اول مرکز فرهنگی دفاع مقدس را در بر می‌گیرد که برای ساخت آن ۱۹ میلیارد و ۲۶ میلیون تومان هزینه شد.

وی به فاز ۳ این مرکز فرهنگی اشاره کرد و گفت: این فاز که شامل تاریخ تبرستان است و قرار است توسط شهرداری ساری و سازمان برنامه و بودجه استان ساخته شود.

سردار ملکی همچنین از تدوین کتاب تاریخ تبرستان خبر داد و گفت: این کتاب با عنوان. هزاره‌های پایداری توسط این اداره کل تا پایان سال ۹۶ به چاپ خواهد رسید.

وی با بیان این‌که برای نگهداری و فرایند کار مرکز فرهنگی دفاع مقدس مازندران پس از افتتاح نیز تدابیر سازمانی و غیرسازمانی اندیشیده شده است، عنوان کرد: ما در این بحث، سه حوزه را پیش بینی کردیم و قرار است این مرکز توسط شهرداری ساری و بخش‌های خصوصی و اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان نگهداری شود.

سردار ملکی گفت: دو سنگر برای روایت‌گری و خادمین شهدا در نظر گرفته شده است که فعالیت‌های آن توسط اداره‌کل حغفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مدیریت خواهد شد.

وی با بیان این‌که در موزه اصلی به تمام رده‌های قشری پرداخته خواهد شد، بیان کرد: خبرنگاران در دفاع مقدس نقش به‌سزایی در انتقال اخبار و مفاهیم ارزشمند حوزه ایثار و مقاومت داشتند و پرداختن به این قشر در مرکز فرهنگی دفاع مقدس مازندران ضرورت دارد.

#خبرحدیثه_صالحیلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران از افتتاح فاز نخست مرکز فرهنگی و پارک موزه دفاع مقدس استان به صورت همزمان با ۱۰مرکز فرهنگی کشور به صورت ویدئو کنفرانس وبا حضور رییس جمهور و رییس ستاد کل نیروهای مسلح کشور خبر داد.

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir