امروز جمعه 16 خرداد 1399 ساعت 23:11:44

دوربین خبر

کد مطلب : 14987 -تاریخ انتشار : یکشنبه 15 بهمن 1396 -ساعت : 16:28

چاپ به اشتراگ گذاشتن
جریان آزادی‌خواهی و استقلال‌طلبی  اساس انقلاب اسلامی است

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران:

جریان آزادی‌خواهی و استقلال‌طلبی اساس انقلاب اسلامی است

به گزارش دوربین خبر،معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و‌ پرورش مازندران با بیان اینکه امام خمینی (ره) مبنای انقلاب را بر طراحی اندیشه‌‌ای نو قرار دارد، گفت: امام در انقلاب در پی حاکمیت نبود بلکه در پی اصلاح و هدایتگری جامعه بود و اولین حرکتش در راه‌اندازی انقلاب این است که می‌گوید وظیفه ما هدایتگری است.

محمد شعبانی تأکید کرد: ایدئولوژی امام خمیبنی (ره) تدافعی است نه جنگ و هرگز از ام‌القری قرار دادن ایران در جامعه جهانی دست برنمی‌دارد.

وی جریان آزادی‌خواهی و استقلال‌طلبی را اساس انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: ایستادگی و جان‌فشانی برای کشور و پرچم ایران بود که در جنگ تحمیلی مانع واگذاری حتی یک مترمربع از خاک کشور شد.

شعبانی با اشاره به حاکمیت پهلوی دوم از شهریور 1320 تا سال 1357 گفت: در این زمان ابرقدرت‌ها در پی منفعت خود بودند و لایحه انجمن‌های ایالتی و ولایتی و تأسیس دولت رژیم صهیونیستی غاصب از جمله اعمال آنان برای حذف اسلام بود.

او ضمن تأکید بر ضرورت توجه به جریانات سیاسی و اجتماعی و اهداف آنان و انتخاب نهادها و گروه‌های راستین هنری و فرهنگی گفت: تمام تمرکز ما باید بر منافع ملی و همگرایی گروه‌ها باشد.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : جریان آزادی‌خواهی و استقلال‌طلبی اساس انقلاب اسلامی است

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir