امروز جمعه 18 آذر 1401 ساعت 19:43:31

دوربین خبر

کد مطلب : 15089 -تاریخ انتشار : شنبه 21 بهمن 1396 -ساعت : 07:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
در توسعه و حفاظت محیط زیست مازندران چند گام به جلو برداریم

مدیر عامل موسسه مردم نهاد توسعه فضای سبز پایدار شمال:

در توسعه و حفاظت محیط زیست مازندران چند گام به جلو برداریم

به گزارش دوربین خبر

محمدنژادکیاسری

مدیر عامل موسسه مردم نهاد توسعه فضای سبز پایدار شمال

قطره دریاست اگر با دریاست.
 نام "ماهی" مرا به یاد داستان صمد بهرنگی به اسم "ماهی سیاه کوچولو" می انداخت. یادم نمی رود که این کتاب داستان را برای مرتبه اول از خانم معلم خود در کلاس پنجم ابتدایی جایزه گرفتم. پس از خواندن آن کتاب، هیچ نگاه نو و طرح تازه ای نسبت به داستان یک ماهی نداشتم تا آن که فیلم کوتاه "ماهی و من" با نویسندگی، بازیگری و کارگردانی آقای بابک حبیبی فر را دیدم.

 کارگردان این فیلم کوتاه در سال 1394 جایزه منتخب تماشاگران را از یک جشنواره ایتالیایی گرفت. همچنین پیش‌ از آن نیز جوایز متعددی را از جشنواره‌هایی در کشورهای آمریکا، آلمان، آرژانتین، ایتالیا، اسپانیا، چین، شیلی و صربستان دریافت نمود.

نگاه من از آن منظر تغییر یافت که به راستی می توان دریایی به وسعت پذیرش یک ماهی شد. به ویژه امروز که دیگر به خوبی می دانیم ماهی سیاه کوچولو نمی تواند از جویبارهای آلوده به دریا راه یابد. در آن دریای بزرگ نیز هیچ ضمانتی برای زیست گاهی سالم وجود ندارد. البته و از سوی دیگر، ما که قادر نیستیم همه موجودات را در زیر سقف خانه هایمان نگهداری کنیم !!!.

 بیایید واقع بینانه تر بیاندیشیم. خانه بزرگ ما ایران است. توسعه پایدار یک کشور نیز با چند هدف اصلی و یا اهداف متعدد توسعه علمی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، مذهبی و یا فرهنگی به دست نمی آید. این مهم تنها و تنها با یک هدف و آن حفظ محیط زیست حاصل می شود. این همان مسیر گران قدری است که بسیاری از کشورهای پیشرفته اسکاندیناوی در طول چند دهه اخیر به آن اندیشیده و در حفظ آن بسیار کوشیده اند. نظاره گر این فیلم زیبا باشیم و تصمیم بگیریم در راه حفظ محیط زیست خود چند گام به جلو برداریم.


در توسعه و حفاظت محیط زیست مازندران چند گام به جلو برداریم

در توسعه و حفاظت محیط زیست مازندران چند گام به جلو برداریملینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : در توسعه و حفاظت محیط زیست مازندران چند گام به جلو برداریم

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir