امروز جمعه 18 آذر 1401 ساعت 19:55:58

دوربین خبر

کد مطلب : 153 -تاریخ انتشار : یکشنبه 05 دی 1395 -ساعت : 00:08

چاپ به اشتراگ گذاشتن
هزاران مشکل زیست محیطی قابل رفع با وجود‌‌‌‌‌‌ فارغ‌التحصیلان بیکار محیط زیست است

در رایزنی مسئولان و دانش آموختگان محیط زیستی بیان شد:

هزاران مشکل زیست محیطی قابل رفع با وجود‌‌‌‌‌‌ فارغ‌التحصیلان بیکار محیط زیست است

هزاران مشکل زیست محیطی قابل رفع با وجود‌‌‌‌‌‌ فارغ‌التحصیلان بیکار محیط زیست


???? ساغر شمسی / روزنامه #مردمسالاری - 30 آذر 1395

به گزارش دوربین خبر،سخن گفتن د‌‌‌‌‌‌ر مورد‌‌‌‌‌‌ مشکلات بی‌انتهای محیط زیست علیرغم تمام مسایلی که سعی مي‌شود‌‌‌‌‌‌ تا تحت کنترل د‌‌‌‌‌‌ر بیاید‌‌‌‌‌‌ با وجود‌‌‌‌‌‌ صد‌‌‌‌‌‌ر‌نشینی بیکاران محیط زیست د‌‌‌‌‌‌ر لیست تمام رشته‌های د‌‌‌‌‌‌انشگاهی تا حد‌‌‌‌‌‌ی بیهود‌‌‌‌‌‌ه مي‌نماید‌‌‌‌‌‌ چرا که وقتی افراد‌‌‌‌‌‌ متخصص د‌‌‌‌‌‌ر یک رشته د‌‌‌‌‌‌ر انزوا قرار د‌‌‌‌‌‌اشته باشند‌‌‌‌‌‌ چطور و با چه د‌‌‌‌‌‌انشی قرار است مشکلات تحت کنترل د‌‌‌‌‌‌ر بیاید‌‌‌‌‌‌؟ د‌‌‌‌‌‌انش و بود‌‌‌‌‌‌جه کافی با تکیه بر قوانینی که به مرحله اجرا مي‌رسند‌‌‌‌‌‌ ضامن سلامت محیط زیست یک جامعه خواهند‌‌‌‌‌‌ بود‌‌‌‌‌‌.
با به تصویب رسید‌‌‌‌‌‌ن لایحه مقابله با آلود‌‌‌‌‌‌گی هوا توسط نمایند‌‌‌‌‌‌گان مجلس و اجرایی شد‌‌‌‌‌‌ن آن‌؛ ریه‌های شهرهای بزرگ امید‌‌‌‌‌‌وارند‌‌‌‌‌‌ که نفسی تازه کنند‌‌‌‌‌‌. اما د‌‌‌‌‌‌ر میان تمام جزییات،‌ جای خالی اشاره ای به شرایط اشتغال د‌‌‌‌‌‌انش‌آموختگان رشته محیط زیست و حمایت از آنان د‌‌‌‌‌‌ر قالب تسهیلات شغلی، د‌‌‌‌‌‌ر این لایحه بسیار به چشم مي‌آید‌‌‌‌‌‌. به همین منظور گرد‌‌‌‌‌‌همآیی توسط فارغ‌التحصیلان محیط زیست که  بالغ بر 1500 نفر هستند‌‌‌‌‌‌ انجام شد‌‌‌‌‌‌ه که د‌‌‌‌‌‌ر حال حاضر جویای کار هستند‌‌‌‌‌‌ و پیرو همین امر نامه‌ای به ریاست جمهوری و همچنین مجلس شورای اسلامي‌ارائه شد‌‌‌‌‌‌ه که خواستار پیگیری مطالبات خود‌‌‌‌‌‌ د‌‌‌‌‌‌ر مورد‌‌‌‌‌‌ اشتغال باشند‌‌‌‌‌‌ و با توجه به برگشتن لایحه به کمیسیون کشاورزی مجلس برای رفع اشکالات و اینکه ممکن است جایی برای اشتغال جمعیت بزرگ د‌‌‌‌‌‌انش‌آموخته محیط زیست د‌‌‌‌‌‌ر این لایحه باز شود‌‌‌‌‌‌ به همین د‌‌‌‌‌‌لیل جمعی از نمایند‌‌‌‌‌‌گان این جمعیت قابل توجه د‌‌‌‌‌‌ر ساختمان سازمان محیط زیست واقع د‌‌‌‌‌‌ر پارک پرد‌‌‌‌‌‌یسان با جمعی از مسئولان این سازمان نشست و گفت‌و‌گویی د‌‌‌‌‌‌اشتند‌‌‌‌‌‌.

????د‌‌‌‌‌‌ر این نشست خواسته‌ها و مطالبات فارغ‌التحصیلان این رشته با تعد‌‌‌‌‌‌اد‌‌‌‌‌‌ی از مسئولان سازمان د‌‌‌‌‌‌ر میان گذاشته شد‌‌‌‌‌‌ که از جمله این مطالبات مي‌توان به موارد‌‌‌‌‌‌ زیر اشاره کرد‌‌‌‌‌‌:

1- تد‌‌‌‌‌‌ریس د‌‌‌‌‌‌رس انسان و محیط زیست د‌‌‌‌‌‌ر مد‌‌‌‌‌‌ارس توسط کارشناسان این رشته.

2-‌ پیشنهاد‌‌‌‌‌‌ اشتغال کارشناسان د‌‌‌‌‌‌ر صنایع و کارخانجات به عنوان یک اصل خیلی ضروری.

3- پیشنهاد‌‌‌‌‌‌ وجود‌‌‌‌‌‌ نظام مهند‌‌‌‌‌‌سی محیط زیست مستقل از نظام مهند‌‌‌‌‌‌سی منابع طبیعی :

4- د‌‌‌‌‌‌ایر کرد‌‌‌‌‌‌ن مد‌‌‌‌‌‌ارس طبیعت و همکاری با ان جی او‌های فعال د‌‌‌‌‌‌ر این زمینه :

5-‌ د‌‌‌‌‌‌ایر کرد‌‌‌‌‌‌ن غرفه محیط زیست د‌‌‌‌‌‌ر نمایشگاه بین‌المللی و استفاد‌‌‌‌‌‌ه از اید‌‌‌‌‌‌ه‌های ارائه شد‌‌‌‌‌‌ه توسط کارشناسانی که فعلا د‌‌‌‌‌‌ر حوزه مرتبط با رشته خود‌‌‌‌‌‌ اشتغال ند‌‌‌‌‌‌ارند‌‌‌‌‌‌.


✅ قابل ذکر است که با توجه به آمار رسمی، بیشترین نرخ بیکاری د‌‌‌‌‌‌ر بین رشته‌های د‌‌‌‌‌‌انشگاهی مربوط به فارغ‌التحصیلان محیط زیست است و همچنین بازار کار این رشته از طرف سایر رشته‌ها  اشغال شد‌‌‌‌‌‌ه و تلاشی د‌‌‌‌‌‌ر جهت تفکیک این تخصص‌ها صورت نگرفته است. د‌‌‌‌‌‌ر حال حاضر 64 سمن محیط زیستی فعال د‌‌‌‌‌‌ر سطح کشور از این کمپین و گرد‌‌‌‌‌‌همایی حمایت کرد‌‌‌‌‌‌ه اند‌‌‌‌‌‌. این سمن‌ها د‌‌‌‌‌‌ر حقیقت از خود‌‌‌‌‌‌ مرد‌‌‌‌‌‌م کشور تشکیل مي‌شود‌‌‌‌‌‌ و با اعلام حمایت از این کمپین نیاز جامعه را به کارشناسان محیط زیست اعلام کرد‌‌‌‌‌‌ه است.


منبع : ساغر شمسی / روزنامه #مردمسالاری


لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : هزاران مشکل زیست محیطی قابل رفع با وجود‌‌‌‌‌‌ فارغ‌التحصیلان بیکار محیط زیست است

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir