امروز جمعه 18 آذر 1401 ساعت 19:18:38

دوربین خبر

کد مطلب : 15499 -تاریخ انتشار : جمعه 27 بهمن 1396 -ساعت : 14:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ز مونسان چه میخواهیم ؟

یادداشت:حسین قاسمی فعال اجتماعی

ز مونسان چه میخواهیم ؟

به گزارش دوربین خبر،

از مونسان چه میخواهیم ؟

لزوم ایجاد اداره کلی مستقل در غرب مازندران

یادداشت : حسین قاسمی ، فعال اجتماعی ، رسانه ای

علی اصغر مونسان معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی در سفری دوروزه به غرب مازندران سفر می کند

این سفر از عصر جمعه در رامسر آغاز و تا عصر شنبه ادامه می یابد.

وی طبق برنامه قرار است 7 طرح را افتتاح و چند بازدید و نشست با سرمایه گذاران حوزه گردشگری در غرب استان داشته باشد.
اسلامی استاندار مازندران و چندین مدیر استانی و شهرستانی نیز مونسان را در این سفر همراهی خواهند کرد

اما نکته مهم این سفر مطالبه گری مسئولان شهرستان بخصوص نماینده مجلس و فعالان حوزه گردشگری است که به دلیل عدم وابستگی دولتی باید نسبت به این نیازهای اساسی گردشگری منطقه اقدام نمایند.
قطعا رفع مشکلات حریم در ساخت و سازها ، اعتبار مربوط به باغ 33 هکتاری ، ساخت مکان اداره میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی ، رفع موانع میراثی فرهنگسرا ، دریافت اعتبارات بخش بوم گردی ، جذب اعتبارات مناطق نمونه گردشگری جاده های جواهرده و جنت رودبار ، اعتبارات پارک جنگلی توریستی دالخانی و صفارود ، بازسازی قلعه مارکوه و دیگر مسائل این حوزه از سوی محمد آزاد نماینده عالی دولت در شهرستان رامسر مطرح خواهد شد.

اما مبحثی مهم تر که باید در رده فعالان گردشگری ، امام جمعه و فرماندار مطالبه و از سوی نماینده مجلس پیگیری شود ایجاد اداره کلی مستقل در حوزه گردشگری ، میراث فرهنگی و صنایع دستی غرب استان مازندران است تا شاهد تحول در این بخش باشیم.
از مهم ترین دلایل این پیشنهاد و مطالبه ، ظرفیت گردشگری و توریسم در غرب استان مازندران است بطوری که مسائل مرتبط با این حوزه در غرب مازندران نسبت به دیگر مناطق بسیار بالاست.

علاوه بر دلیل فوق ، مسافت طولانی ، خطرات و هزینه های جاده ای ، حضور یا عدم حضور مدیر مرتبط در اداره کل و ناآشنایی اکثر کارکنان اداره کل با وضعیت گردشگری غرب مازندران ، عدم تفویض اختیارات اداره کل به شهرستانها و ... از دیگر عوامل مهم در لزوم ایجاد اداره کلی مستقل در غرب استان مازندران است.
بر اساس آمارها فقط شهرستان رامسر با حضور میلیونی مسافران و گردشگران داخلی و خارجی یک تنه جور گردشگری کل استان مازندران را می کشد و با توجه به این ویژگی باید نگاه ممتازی به این منطقه و دیگر شهرستانهای غرب مازندران داشت.

قطعا این مطالبه از سوی خبرنگاران شهرستان رامسر در سفر مونسان به رامسر مطرح خواهد شد اما نیاز است فعالان حوزه گردشگری و نماینده مجلس در نشست با این مسئول ملی بر این مهم تاکید نمایند.

امید است حاصل این سفر به نفع رونق گردشگری و اقتصادی مردم شهرستانهای غرب مازندران باشد.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : ز مونسان چه میخواهیم ؟

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir