امروز دوشنبه 27 خرداد 1398 ساعت 09:35:32

دوربین خبر

کد مطلب : 17186 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 09 اسفند 1396 -ساعت : 22:11

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دولت در تلاش است تا جلوي پارتي بازي، نفوذ و فساد اداري گرفته شود

استاندار مازندران در اجلاسيه ائمه جمعه استان در بابلسر؛

دولت در تلاش است تا جلوي پارتي بازي، نفوذ و فساد اداري گرفته شود

به گزارش دوربین خبر،

بهره برداري بيش از 6000 ميليارد تومان طرح و پروژه در مازندران در سال 96 / واگذاري 240 اختيار دولت به استانداران

مقام عالي دولت در مازندران، در اين اجلاسيه با بيان اين كه داشتن قدرت دفاعي و پيوند مستحكم مردم با حكومت نيازمند قدرت اقتصادي است وقدرت مالي و اقتصادي براي ملت و دولت هر دو لازم است، تصريح نمود: براي ايجاد قدرت اقتصادي نيازمند همگرايي، هم افزايي و اتحاد هستيم.

به گزارش روابط عمومي استانداري، محمد اسلامي، استاندار مازندران در اجلاسيه ائمه جمعه استان در بابلسر، با اشاره به اين كه كشور در يك دوره انتقالي به سر مي برد و نيازمند همدلي، اتحاد و يكپارچگي است تا اين دوره به سرعت طي شود، گفت: ظرفيت ملت و قدرت دفاعي، دو زيرساخت اساسي براي هر كشوري است.

استاندار با بيان اين كه داشتن قدرت دفاعي و پيوند مستحكم مردم با حكومت نيازمند قدرت اقتصادي است وقدرت مالي و اقتصادي براي ملت و دولت هر دو لازم است، تصريح نمود: براي ايجاد قدرت اقتصادي نيازمند همگرايي، هم افزايي و اتحاد هستيم.

اسلامي با بيان اين كه قدرت اقتصادي ما و ظرف اقتصادي ما با پتانسيل ها و ظرفيت هاي ما هماهنگي ندارند و ميداني كه براي كار اختيار كرديم كوچكتر از نياز و ظرفيت ملت و استعدادهاي اين سرزمين است، خاطر نشان ساخت: ارتقا دادن اقتصاد و بزرگ كردن عرصه فعاليت يكي از ضرورت هاست. اگر در مورد سرفصل هاي فعاليت اقتصادي وفاق نداشته باشيم تحقق اين مهم به تاخير مي افتد و دغدغه ها افزايش مي يابد.

وي با اشاره به اين كه دولت امروز براي توسعه زيرساخت هاي خودش نمي تواند از اين اعتبارات تخصيص يافته، منابع اختصاص بدهد، گفت: بخش عمده اعتبار 330 هزار ميلياردي تخصيص يافته دولت، صرف امور جاري، هزينه اي و حقوق و دستمزد كاركنان و بازنشستگان مي شود و رقم قابل اعتنايي براي سرمايه گذاري باقي نمي ماند و قوانين كشور نيز اجازه سرمايه گذاري از سوي دولت را نمي دهد.

مقام عالي دولت در مازندران تاكيد كرد: بجا و بهنگام هزينه كردن و بر اولويت ها پافشاري نمودن از ضرورياتي است كه در برنامه بايد اتفاق بيفتد.

وي به سهم 1600 ميليارد توماني اعتبارات عمراني و هزينه اي مازندران از بودجه سال 97 كشور اشاره كرد و افزود: عقب ماندگي زيادي در ايجاد زيرساخت هاي حوزه حمل و نقل در مازندران داريم و 30 درصد نسبت به معدل كشور در حوزه شبكه هاي آب و فاضلاب شهري و روستايي عقب ماندگي داريم و عليرغم وجود اعتبار، متاسفانه پروژه هاي استان در حوزه پسماند و فاضلاب تاخير دارند.

استاندار، ناهماهنگي بين دستگاه ها را از دلايل اصلي اين عقب ماندگي ها دانست و ياد آور شد: عليرغم مشكلات؛ در حوزه تامين زيرساخت هاي آب، برق و گاز اقدامات موثري در استان صورت گرفته و در سال 96 دغدغه افت فشار گاز براي هميشه حل شده است و روستاهاي بسياري از نعمت گاز برخوردار شدند و دولت براي تحقق اين موضوع مهم بالغ بر 800 ميليارد تومان هزينه كرده است.

وي با بيان اين كه 5كيلومتر قطعه سواد كوه در اسفند ماه امسال به اتمام مي رسد و 5 كيلومتر به اتوبان چهار خطه هراز اضافه مي شود و قطعات مختلف آزاد راه تهران شمال نيز در حال انجام است، اظهار داشت: در سال 96، دولت براي اين 3 پروژه بالغ بر 800 ميليارد تومان هزينه كرده است.

استاندار با اعلام اين كه در سال 96 بالغ بر 6 هزار ميليارد تومان در بخش هاي مختلف عمران شهري و روستايي و بخش خصوصي، سرمايه گذاري در استان صورت گرفته است، عنوان كرد: سندي را طي هفته آينده با حضور وزير معين مازندران در ستاد اقتصاد مقاومتي به امضا مي رسانيم.

اسلامي با اشاره به اين كه فرآيند مردمي كردن اقتصاد، توجه به اقتصاد برون زا و درون نگر و دانش بنيان و توجه به محرك هاي اقتصادي كه كارآفريني كند و اشتغالزا باشد از سياست هاي اقتصاد مقاومتي است و در مازندران 12 سرفصل را براي اين فعاليت ها تعريف كرده ايم، گفت: آنچه كه در مازندران به آن نياز داريم اين است كه تسهيل گري كنيم و به روند پيشرفت سرعت دهيم تا پروژه ها و اشتغال هدف گذاري شده تحقق پيدا كند.

استاندار با اشاره به اين كه امروز دولت با ايجاد زيرساخت ها در تلاش است تا جلوي پارتي بازي، نفوذ و فساد اداري گرفته شود. سيستم الكترونيكي كردن فرآيندهاي كسب و كار، براي آن است كه تسهيل گري و روان سازي شود براي كساني كه مي خواهند فعاليت اقتصادي نمايند، افزود: براي تحقق سلامت اداري بايد سيستم هاي نوين اداري براي خاتمه دادن به كاغذ بازي اجرا شود.

اسلامي با بيان اين كه اراده قاطع دولت و مجلس، واگذاري اختيارات به استان هاست. دولت 240 اختيار را به استانداران واگذار نموده و اين روند ادامه دارد و ما نيز اين اختيارات را به شهرستان ها تفويض كرديم و ادارات كل نيز بايد اين اختيارات را به شهرستان ها تفويض كنند، ياد آور شد: بدنبال تقويت فرمانداري ها و بخشداري ها هستيم و نخستين استاني هستيم كه چارت جديد فرمانداري ها و بخشداري ها را گرفتيم.

وي، افزود: بدنبال آنيم تا نيروهاي قوي كادري را به شهرستان ها اعزام كنيم و بخشداران را از نيروهاي وزرات كشور و آشنا به ماموريت ها انتخاب نماييم.

استاندار، ابراز نمود: دغدغه همه بايد اين باشد كه نشان دهيم كه دولت جمهوري اسلامي ايران دولت كارآمدي است.دغدغه اش مردم هستند و براي تحقق اين رسالت برنامه دارد و در اين راه از همه ظرفيت ها استفاده مي نمايد.

وي با اشاره به اين كه طي ديروز با 190 نفر از مردم استان ملاقات كرده ام، گفت: بايد ارتباط ما با مردم مداوم باشد. فرمانداران در خصوص ماموريت هاي دولت تام الاختيار هستند.

استاندار با اعلام اين كه از وزير جهاد كشاورزي مجوز دريافت كرديم و به عنوان مسئول خريد برنج كشاورزان مازندران و گيلان انتخاب شديم، خاطر نشان ساخت: براي نخستين بار مركبات مازندران با تدابير لازم و با كاميون يخچال دار به بازار ارسال شد.

اسلامي در پايان به اولويت دولت بر محروميت زدايي و فقرزدايي از جامعه اشاره كرد و افزود: بايد با اهتمام و مجاهدت شبانه روزي تا پايان چهل سالگي انقلاب در سال 97 اين مهم در مازندران تحقق يابد.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : دولت در تلاش است تا جلوي پارتي بازي، نفوذ و فساد اداري گرفته شود

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir