امروز پنج شنبه 06 تیر 1398 ساعت 13:00:24

دوربین خبر

کد مطلب : 17571 -تاریخ انتشار : یکشنبه 13 اسفند 1396 -ساعت : 16:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن
زمانی که در مازندران بخشی نگری حاکم است و شهرگرایی داریم توسعه و سرمایه گذاری رخ نمی دهد/رفع موانع پیش روی سرمایه گذاران لازمه تحرک اقتصادی

مالک "دنیای آرزو ساری "در جمع خبرنگاران:

زمانی که در مازندران بخشی نگری حاکم است و شهرگرایی داریم توسعه و سرمایه گذاری رخ نمی دهد/رفع موانع پیش روی سرمایه گذاران لازمه تحرک اقتصادی

به گزارش دوربین خبر،

فرهاد شاهسوارانی مالک "دنیای آرزو" ساری امروز در جمع خبرنگاران با تاکید بر لزوم فراهم آوردن بسترهای رفاهی ویژه شهروندان ساروی اظهار داشت:وظیفه خود می دانیم رفاه را فراهم کنیم اما متاسفانه فضا برای حمایت فراهم نشد.

سرمایه گذار برجسته مازندران که قدمت فعالیت فرهنگی مدرسه سازی اش شهره شهر است افزود:اگر کسانی  خدمت متفاوت می توانند ارائه دهند در  دنیای آرزو مکان و فضا مهیاست.
او افزود: برای اولین بار در ایران ویژه برای استارت آپ ها و کسب و کار فضا در دنیای آرزو فراهم می شود تا پیوند با بخش اقتصادی را فراهم کند.
فرهنگ ما باید اقتصادی باشد
او. با بیان دغدغه های فرهنگی اش اظهار داشت:سعی می کنیم بستر را فراهم کنیم
و امروز حتی ورزش هم باید اقتصادی شود و صداو سیما به دلیل اینکه ارگان مهمی است  با سعه صدر به جای دریافت هزینه پخش سرمایه گذاری آینده برای فراهم ساختن فضا می تواند فراهم کند.
او در ادامه گفت:سرمایه گذاری باید در صدا و سیما صورت بگیرد و سرمایه گذاری تنها به یک یا دو بخش تعلق ندارد و از دولت مطالبه داریم تا حمایت از محیط زیست نیز در مازندران  انجام دهد.
مالک دنیای آرزو بیان کرد:همه ما وظیفه حمایت داریم و مردم هم باید همراهی داشته باشند،بخواهند و عمل کنند.
او در ادامه با اشاره به اینکه در توکیو فردی زباله جمع نمی کند. و مردم وظیفه شناسی دارند گفت: ما در سرنوشت خودمان مسئولیم و دولت ها هم باید وظیفه خود را انجام دهند.
او با اشاره به روند ساخت پروژه دنیای آرزو و گلایه از کمبود حمایت از سرمایه گذار  تصریح کرد:خرد جمعی و مشارکت جمعی راه موفقیت است.
شاهسوارانی اظهار داشت:پروژه را بهار سال 91 کلنگ زدیم .
وی در ادامه با بیان اینکه در بحث مدرسه سازی باید گفت که مدرسه سازی یک توفیق و شانس خدادادی است و تا جایی که می توانم امیدوارم. در این راه بهره مند شوم.
مالک دنیای آرزو گفت:بنیاد فرهنگی آرش از سهامداران عمده پروژه است که حاصل ان در مدرسه سازی هزینه خواهد شد.
وی تاکید کرد:سیاست ها و عدم همکاری های مدیریتی که  در توانایی اشخاص نیست و اشکال در سیستم است مواتع پیش روی سرمایه گذاری را افزون کرده است. 
فرهاد شاهسوارانی  در ادامه خاطرنشان کرد:ما توان را از مدیران گرفته ایم و حرکت را از مدیران گرفته ایم.
او ادامه داد:استفاده از قوانین در گرو حواشی است که مانع پیشرفت می شود.
مالک دنیای آرزو همچنین گفت:تا زمانی که در مازندران بخشی نگری حاکم است و شهرگرایی داریم و هر امکانات را برای  شهرمان می خواهیم این مانع از راه برداشته نمی شود و مازندران احتیاج به مازندرانی فکر کردن دارد.
نگاه کلان به مازندران داشته باشیم .

مسئولان در رفع مشکلات کمک کنند
شاهسوارانی ادامه داد:در خصوص اشتغال هزاران شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شد و اکنون با اتمام کار هزار و 500 فرصت اشتغالزایی در دنیای آرزو فراهم می شود.
وی افزود:بیش از 100 نفر نیرو در شهر بازی دنیای آرزو نیازمندیم و همراهی مسئولان استان را داریم و باید گفتتاکنون از رانت بهره نبردیم و انتظار هم  نداریم .
مسئولان نخواهند برای دریوزگی قانون پیش آنان برویم
مالک دنیای آرزو با طرح این پرسش که آیا با راه اندازی ظرفیت هزار و 500 اشتغال دایم انتظار زیادی است که با تسهیل قوانین حمایت شویم گفت:به جای حمایت از سوی تامین اجتماعی با مشکل روبرو هستیم و یکسال است که تامین اجتماعی سایت خود را به روی ما بسته است و خدمات به بیمه شدگانی که جای دیگر بیمه بوده اند نمی دهند.

وی تاکید کرد: مجتمع و کار اقتصادی باید به نتیجه برسد و نگاه سهم خواهی وجود نداشته باشد.
گردشگری نیاز به تفکر اندیشه وبه خدمت گرفتن پتانسیل ها دارد .

تکه کردن فرح آباد فرصت را برای توانمند سازی ساری می گیرد و این نگران کننده است
او در پاسخ به پرسشی در زمینه بهره گیری از سواحل گفت:دریای ساری و کوچک کردن به مازندران آسیب زده است اینکه تکه تکه فرح آباد را جدا می کنیم و فرصت را از ساری برای توانمند شدن می گیریم نگران کننده است .
دریای مازندران و ساحل پتانسیل بزرگ است اینکه در شرق و غرب مازندران چه استفاده ای می شود اهمیت دارد و امکاناتی که می توانیم استفاده کنیم بینهایت است بنابراین تصمیم گیری بر انجام نوع اقدامات حایز اهمیت است.

سواحل فرصت درآمدزایی
او گفت:ترابری دریایی فرصت مهم مازندران است و به جای خطر در جاده ها سواحل می تواند منبع درآمدزایی و تحول باشد.
مالک دنیای آرزو سرمایه گذار مدرسه ساز مازندران عنوان کرد:صنعت سبز که در واقع اندیشه سبز است ضرورت و نیاز امروز بشر بوده و باید توانیم آنچه خداوند عطا کرده با تفکری درست زمین پر مهر را حفظ کنیم.
شاهسوارانی تصریح کرد:مسئله مهار آب های سطحی ،زباله،کودهای شیمیایی و نباتی معضلات مازندران در دهه های اخیر بوده و تلاش شد برای آب های سطحی فکری کنیم تا آلودگی آب های سطحی را نداشته باشیم.
وی ادامه داد:در این پروژه مخازن جداگانه جداکننده آب باران وجود دارد و مازاد آب مصرفی به چاه های جذبی برگشت کننده به طبیعت بر می گردد.
شاهسوارانی  همچنین گفت:در تاسیسات و جداسازی فرآیند استفاده از پرت انرژی و هدررفت انرژی جلوگیری می کنیم.

فرصت ارائه توانمندی های گردشگری نوروز 97 در دنیای آرزو فراهم می شود
او همچنین تصریح کرد:در نوروز ویژه نوروز فرصت را فراهم می کنیم و فرصت را برای افرادی که دوست دارند توانایی شان را ارایه کنند فراهم کرده ایم و از همه فعالان گردشگری برای ارائه نظراتشان دعوت می شود.

به گفته شاهسوارانی نداشتن متولی و فاصله میان تولید و نیازبازار اصلی ترین مشکل. پیش پای گردشگری است.
شاهسوارانی خاطرنشان کرد:با استفاده از رنگ های مصنوعی امروز می خواهیم تولید کنیم اما صنایع دستی به تفکر نو نیاز دارد.
وی در ادامه گفت:کار ما فرصت سازی است و نمی توانیم متولی توسعه گردشگری باشیم .
200 میلیارد تومان هزینه کل ساخت پروژه دنیای آرزو است
او در خصوص هزینه دنیای آرزو رقم سرمایه گذاری را 200 میلیارد تومان برشمرد و  ادامه داد:ایستگاه سرویس دهی مناسب در ایام نوروز ویژه مسافران نوروزی در دنیای آرزو مهیا می شود.
بزودی پروژه مرکز تجاری جهانی مازندران در ساری کلنگ زنی می شود

شاهسوارانی از یک ابتکار جدید در دنیای آرزو خبر داد و گفت:برای هر کارآفرینی که شغل ایجاد می کند معافیت پرداخت حق بیمه  و معافیت مالیاتی مشوق خوبی برای سرمایه گذاری است و تنها راه حل مشکل کشور اشتغال است و بیکاری معضل اجتماع ماست که مفسده ها را به دنبال داشته است و به کمک هم می توانیم اشتغال را حل کنیم.


زمانی که در مازندران بخشی نگری حاکم است و شهرگرایی داریم توسعه و سرمایه گذاری رخ نمی دهد/رفع موانع پیش روی سرمایه گذاران لازمه تحرک اقتصادی

زمانی که در مازندران بخشی نگری حاکم است و شهرگرایی داریم توسعه و سرمایه گذاری رخ نمی دهد/رفع موانع پیش روی سرمایه گذاران لازمه تحرک اقتصادی

زمانی که در مازندران بخشی نگری حاکم است و شهرگرایی داریم توسعه و سرمایه گذاری رخ نمی دهد/رفع موانع پیش روی سرمایه گذاران لازمه تحرک اقتصادی

زمانی که در مازندران بخشی نگری حاکم است و شهرگرایی داریم توسعه و سرمایه گذاری رخ نمی دهد/رفع موانع پیش روی سرمایه گذاران لازمه تحرک اقتصادیلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : زمانی که در مازندران بخشی نگری حاکم است و شهرگرایی داریم توسعه و سرمایه گذاری رخ نمی دهد/رفع موانع پیش روی سرمایه گذاران لازمه تحرک اقتصادی

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir