امروز چهار شنبه 25 فروردین 1400 ساعت 19:07:05

دوربین خبر

کد مطلب : 17855 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 16 اسفند 1396 -ساعت : 16:47

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نوروز بهترین بهانه برای شادی آفرینی

نوروز بهترین بهانه برای شادی آفرینی

به گزارش دوربین خبر،محمدعلی روشن فعال اجتماعی و رسانه ای در گفتگو با دوربین خبر از لزوم شادی آفرینی و استفاده از فرصت ها برای شادی آفرینی خبر داد.

در همه جوامع مناسبت هایی وجود دارد که به بهانه آن حکومت ها و دولت ها و به عبارتی نظام حاکمیت بر آن جامعه با تنظیم و اجرای برنامه هائی عمومی تلاش می کنند تا مردمشان در کنار هم شادی نموده و ساعاتی را خوش بگذرانند و در برخی از کشورها نیز حمایت ویژه ای از اجرای طرح ها و برنامه های شاد و فرح بخش برای مردم صورت می گیرد.
از طرفی نیز مشکلات اقتصادی و اجتماعی ، نگرانی های متعدد از مات بودن آینده ، نابسامانی های فرهنگی ، مسایل مالی و بانکی ، گرفتاری های درمانی ، اضطراب های تحصیلی ، شیوع حرکت های تروریستی در نقاط مختلف جهان ، بی نظمی و نا امنی های احتمالی داخلی جوامع ، ناپایداری و بی ثباتی شغلی و هراس از بیکاری از جمله موارد مهمی هستند که ناخواسته درون افراد را مضطرب ساخته و به باعث ایراد استرس به ایشان میشود.
اینجاست که باید تدابیر و برنامه های حکومت ها که شامل تمام ارکانشان خواهد بود به سمت حذف ، کاهش و حداقل نمودن اضطرابها و استرسها پیش برود.
یقینا ایران عزیز و مردم خوب کشور ماهم درگیر این مقوله ها هستند و ضرورت واجب است تا برای آنکه در گیری های ذهنی آنها کمتر شده یا محو گردد ، همه ی آنها که مسئولیتی دارند تمام سعی و تلاششان را مصروف نمایند تا نشاط اقتصادی ، رفاه اجتماعی ، امنیت عمومی ، آسایش روحی و روانی و آرامش فکری ساکن خانه های یکایک ایرانیان گردد که در این راستا شادی آفرینی و شادی بخشی به مردم بسیار پراهمیت و ضرورتی غیر قابل انکار است.
یقینا افکار مثبت و خوب در افراد با نشاط و آرام شکل می گیرد و تاثیرات مثبتی را نیز در جوامع بر جای خواهد گذاشت.
امروز بسیاری از خانواده های ایرانی بعلت گرفتاری های مختلف در حوزه های اقتصادی ، بانکی ، اشتغال ، آموزشی ، درمان و دارو ، مسکن و ... دچار استرس و اضطراب هایی هستند که اگر برای کاهش آن قدمی برداشته نشود در کمال تاسف بذر یاس و نومیدی را نشر داده و مرگ های زودرس را رقم خواهد زد که در نتیجه جامعه را در غم و اندوه فرو خواهد برد.
توجه به مفاهیم دینی نیز مویِّدِ این مطلب است که شادی و شادی آفرینی نزد پروردگار متعال و مهربان که لطیف و بخشنده است دارای ارج و قرب می باشد لذا یک وظیفه همگانی است تا سعی و کوشش و تلاش ها را در مسیر شادی عمومی مردم قرار داد و همه ی رسانه ها به ویژه رسانه ملی برای اثبات ملی بودن خود و ترمیم دیوار شکاف برداشته اعتماد بین خود و مردم ، جدی تر وارد عرصه شده و با خلق شادی به کمک هنرمندان متعهد این سرزمین ، گام های مهمی را برای زدودن ناراحتی و نا امیدی از چهره ها و دل های هم وطنانمان بردارند که نوروز باستانی ایران زمین بهترین بهانه و مناسب ترین فرصت است برای آنکه دلهای بسیاری شاد گردد ان شاء الله.
#محمد_علی_روشن
@roshanonlineلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : نوروز بهترین بهانه برای شادی آفرینی

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir