امروز دوشنبه 27 خرداد 1398 ساعت 09:05:54

دوربین خبر

کد مطلب : 18182 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 16 اسفند 1396 -ساعت : 23:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن
جشنواره خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار با شعار «رویش نیک اندیشان جوان» در باشگاه فرهنگیان ساری برگزار شد

محمدی رئیس آموزش و پرورش ناحیه دو ساری:

جشنواره خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار با شعار «رویش نیک اندیشان جوان» در باشگاه فرهنگیان ساری برگزار شد

به گزارش دوربین خبر،
به گزارش دوربین خبر، جشنواره خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار با شعار «رویش نیک اندیشان جوان» در باشگاه فرهنگیان ساری برگزار شد.
ام البین محمدی، مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2ساری در این مراسم به نقش خیرین در توسعه و آبادانی کشور اشاره کرد و گفت: در روایات اسلامی وآموزه‌های قرآن بر شتاب‌کردن در کارهای خیر و نیک تاکید شده است و کار خیر در حوزه تعلیم و تربیت که چراغ راه بشر است امری بسیار پسندیده است.
وی با تاکید بر اینکه در کار خیر باید شتاب کرد و نباید آن را به تاخیر انداخت، افزود: خیرین اندیشه ای بلند دارند و معتقدند که رزق و روزی ان ها دست خدا است بنابراین دارایی خود را در راه خداوند هزینه می کنند.
محمدی با بیان اینکه آموزش و پرورش ناحیه 2 رتبه نخست پروژه مهر را دراستان کسب کرده است، گفت: دانش آموزان ناحیه 2ساری در سال جاری توانستند در مسابقات فرهنگی-هنری، علمی و المپیاد در استان و کشوررتبه های برتر را کسب کنند.
مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 ساری با بیان اینکه مسوولان باید توجه ویژه ای به آموزش و پرورش داشته باشند، بیان کرد: تجهیز و نوسازی مدارس نیاز امروز کشور است که اعتبارات دولتی نمی تواند این مشکلات را برطرف کند.
وی با تاکید بر کمک خیرین در حوزه های مختلف، افزود: با وجود اعتبارات دولتی همچنان نیازمند کمک و یاری خیرین در امر مدرسه سازی هستیم زیرا حمایت خیران برکت زیادی در حوزه آموزش و پرورش دارد.
وی با بیان اینکه 15مدرسه تخریبی است، گفت: بیش از چهار مدرسه در نیاز به بهسازی وبازسازی دارد که خیرین می توانند در این حوزه یاری رسان آموزش و پرورش باشند.
محمدی به کمبود تجهیزات در هنرستان ها اشاره کرد و افزود: در سال های اخیر کتاب های هنرستان ها تغییر کرده است ولی تجهیزات مدارس به روز نشده است و برخی از آن ها بیش از 20 سال سابقه دارد.
*
دکتر عباسی، رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز ناحیه 2 ساری با تاکید بر اینکه انسان ها باید در زمان حیات خود کار خیر را انجام دهند، اظهار کرد: خیرین در جهت رشد و اعتلای فرهنگ اسلامی و معنوی به وزارت آموزش و پرورش کمک می کنند.
وی با بیان اینکه انسان های آزاده و خردمند موفق هستند، گفت: هر انسانی می تواند درراه خیر قدم بردارد که امیدواریم همه هموطنان بتوانند در جهت اعتلای کشور در حوزه فرهنگی، اجتماعی و... اثری از خود به یادگار بگذارند.
رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز ناحیه 2 ساری ادامه داد: آموزش و پرورش یک پایگاه ارزشمند اجتماعی است که دانش آموزان در آن تحصیل و مهارت های زندگی را می آموزند.
دکتر عباسی یکی از اهداف برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز را برنامه ریزی مناسب برای آینده دانست و افزود: هر روز پس از عبور دبیرستان امام رضا صدای سلام و صلوات دانش آموزان را می شنوم بهشت را احساس میکنم و چه بهشتی زیباتر از اینکه در راه خیر قدم برداریم.
وی با الگو قرارگرفتن خیرین از مرحوم داراب، گفت: امروزه خیران برای توسعه و پیشرفت کشور در امر مدرسه سازی قدم برداشته اند.
رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز ناحیه 2 ساری به نقش مدرسه در فرهنگسازی اشاره کرد و افزود: اگر ایمان و دانش در جامعه ای افزایش پیدا کند دشمن نمی تواند در آن کشور نفوذ کند.
*
سید عیسی میر شفیعی، معاون ابتدایی آموزش و پرورش مازندران ضمن تشکر و قدردانی از خیران، اظهار کرد: امروزه مفهوم توسعه به معنای تشکیل جامعه ای انسانی است که با بیشترین مشارکت و کمترین هزینه به اهداف خود برسیم.
وی با بیان اینکه کمبود امکانات و تجهیزات در آموزش و پرورش وجود دارد، گفت: این چالش ها و مشکلات می تواند با مشارکت احاد جامعه نه هزینه زیاد برطرف شود.
میر شفیعی با بیان اینکه آینده نگری در توسعه نظام تعلیم و تربیت در مدرسه ها است، بیان کرد: با رشد و توسعه مدارس دانش آموزانی تربیت می شوند که سبب توسعه و پیشرفت کشور می شوند.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران ادامه داد: براساس افق 1404 کشور ما باید سرآمد منطقه در حوزه های مختلف شود که این امر تنها در مدرسه ها میسر است.
وی با بیان اینکه انسان های دانشمندو فرهیخته برای اعتلای کشور در امر مدرسه سازی گام بر می دارند، گفت: خیرین اندوخته های مادی و معنوی خود را برای پیشرفت کشور سرمایه گذاری می کنند که جا دارد از این فرهیختگان تشکر و قدردانی کرد.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : جشنواره خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار با شعار «رویش نیک اندیشان جوان» در باشگاه فرهنگیان ساری برگزار شد

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir