امروز یکشنبه 24 شهریور 1398 ساعت 12:49:57

دوربین خبر

کد مطلب : 18454 -تاریخ انتشار : یکشنبه 20 اسفند 1396 -ساعت : 09:37

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اطلس معادن و کانی های مازندران تهیه می شود

رئیس خانه صنعت،معدن و تجارت مازندران:

اطلس معادن و کانی های مازندران تهیه می شود

به گزارش دوربین خبر،

رئیس خانه صنعت،معدن و تجارت مازندران در نشست خبری با بیان اینکه کمپینسراسری خرید کالای ایرانی رواج یافت و درخواست داریم تا همه در این کمپین همراهی نمایند گفت: لازم است همه را در استفاده تولیدات داخلی ترعیب نماییم. 

رضوی رئیس خانه صنعت معدن افزود: اشتغال ابر چالش اجتماع بوده و با امکانات اندک سعی کردیم با تغییراتی کالای ایرانی را ترویج دهیم . 
وی در ادامه خاطر نشان کرد: کمپین حمایت از تولید ملی در خانه صنعت و معدن راه اندازی شده است. و اکنون 8 انجمن فعال داریم که صنعت استان را کامل می کنند و خانه صنعت و معدن مازندران تلاش کرد تا سرمایه اجتماعی را به استان  بازگرداند.

وی با بیان اینکه در همگرایی همه انجمن های زیرمجموعه خانه صنعت،معدن و تجارت مازندران تلاش شد تصریح کرد:باید سازماندهی منسجمی ایجاد شود و 20 کمیته تشکیل شد که به موضوعات مختلف زیست محیطی صنعت و معدن می پردازد. وسعی شد تا بسیج عمومی و خرد جمعی ایجاد شود. 
او تاکید کرد:در خانه صنعت و معدن تلاش شد تا حضور فعال در کمیته ها داشته باشیم 
رضوی با تاکید بر اینکه امروز نظرات تخصصی خانه برای صنایع قابل استفاده است یکی از مهمترین دغدغه ها را ضعیف بودن تعامل بخش اجرایی و حمایت های اندک از بخش خصوصی دانست. 
رئیس خانه صنعت،معدن و تجارت مازندران اظهار داشت:بری افراد و فعالانی که با مشکلات روبرو می شوند جایزه های تشویقی داریم افزود:در مشکلات اقتصادی واحدهایی که خود را حفظ کردند و یا اشتغال را حفظ کردند تمهیدات حمایتی در نظر گرفته شد. 

او تصریح کرد:آئین نامه ای حمایت از واحدهای فعال تدوین شد و در آئین نامه فرصت هایی برای شرکت ها در تسهیلات دهی ایجاد شد .

او همچنین گفت:
خانه صنعت مازندران و اتاق مشترک ایران و اکراین برای نخستین بار تفاهم نامه ای را امضا کردند و از راهکارهای برون رفت رکود خانه صنعت با اجرای طرح بهینه یاب خانه صنعت و معدن تلاش داریم  پتانسیل های صادراتی مازندران را شناسایی می کنیم . 

رضوی اظهار داشت:امیدواریم پتانسیل های صادراتی مازندران متحول شود و با گسترش مارکتینگ تغییراتی ایجاد شود. 
وی افزود:در برنامه ششم سهم صادرات را باید  به 3 میلیارد دلاربرسانیم که واقعی شاید نباشد اما غیرقابل دسترس نیست و باید واحدهای بزرگ پتانسیل داشته باشند . 

وی گفت:ضرورت دارد پتانسیل های صادراتی را تقویت کرده و مارکت انجام می دهیم تا زمینه توسعه صادرات فراهم شود و باید گفتشرکت های کوچک و متوسط انفرادی قدرتمند نیستند و شرکت های واسطه توسعه صادرات شناسایی می شوند و وارد مازندران خواهد شد.
رئیس خانه صنعت،معدن و تجارت مازندران در پاسخ به سوالی در خصوص راه اندازی پنجره واحد بیان کرد:پنجره واحد از ابزارهای توسعه ای است و با فرهنگ سازی امیدواریم مشکلات حل شود .

پنجره واحد به تنهایی مشکلات را رفع نمی کند/ورود مدیریت فنی لازمه تقویت واحدهای تولیدی
رضوی با بیان اینکه از مشکلات بخش خصوصی اینست سهم مدیریت واحدهای صنعتی مازندران بر هم منطبق است و مدیران در واحدهای صنعتی بر مبنای آشناسازی است سرمایه گذاری کار کرده اند اظهار داشت:این موضوع  با مدیریت فرق دارد . 
وی همچنین گفت:هنوز صنعت ما نپذیرفته است صنعت یادگیرنده باشد و باید برای بهره برداری یک سیستم ارزش افزوده را در نظر بگیریم . 
سید مجتبی رضوی در ادامه افزود: معدن را در مازندران تنها شن و ماسه دیده ایم اما همه کانی ها در مازندران وجود دارد و تفکر غلط اینست معدنکار محیط زیست را از بین می برد.
وی در ادامه بیان کرد:درصد تخریب محیط زیست توسط صنعت و معدن قابل قیاس با ساختمان نیست و برج سازی ها و زیرساخت ها بسیار تخریبگرتر است . 
او از تهیه  اطلس ویژه معادن و کانی های مازندران خبر داد.


اطلس معادن و کانی های مازندران تهیه می شود

اطلس معادن و کانی های مازندران تهیه می شود

اطلس معادن و کانی های مازندران تهیه می شود

اطلس معادن و کانی های مازندران تهیه می شود

اطلس معادن و کانی های مازندران تهیه می شودلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : اطلس معادن و کانی های مازندران تهیه می شود

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir