امروز جمعه 18 آذر 1401 ساعت 18:38:47

دوربین خبر

کد مطلب : 19980 -تاریخ انتشار : یکشنبه 12 فروردین 1397 -ساعت : 14:55

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اسلام انقلابی و تعارضات گفتمانی...

دوربین خبر گزارش می دهد...در روز انقلاب اسلامی و بازنمایش مفهوم انقلاب اسلامی در گفتمان رهبری...

اسلام انقلابی و تعارضات گفتمانی...

به گزارش دوربین خبر،جمهوری اسلامی ایران و رهیافت ولایت در یادداشتی از فعال سیاسی دبیر جمعیت یاوران ولایت ارسال شده است
رهیافت ولایت  
تقابل گفتمانی با ولایت :
" اسلام انقلابی معنایش این است که ما اصل را به < انقلاب و مبارزه> می دهیم وبخشی از اسلام را قبول داریم که مارا دعوت می کند به جهاد و مبارزه. یکی از مشکلات ما قبل ازپیروزی انقلاب در برابر برخی گروهکها وحتی بعد از پیروزی انقلاب این بود که انقلاب اسلامی نپذیرفته بودند. واسلام انقلابی را قبول داشتند. همین امروز ما این مشکل را داریم.باید کتاب مطهری را باز خوانی کنیم ...که ما << انقلاب اسلامی داریم وما در پی اسلام انقلابی نیستیم>> همانهائی که معتقد به اسلام انقلابی بودند ،قاتل آن معلم بزرگوار و همان گروهکها بودند که ایشان را به شهادت رساندند.(15/2/95)
پاسخ امام خمینی "رضوان الله تعالی علیه":1-هر روز ما در جنگ برکتی داشتیم... از همه اینها مهمتر استمرار روح" اسلام انقلابی" در پرتو جنگ تحقق یافت."(3/12/67)صحیفه نور جلد21.
2-...ولی این فاجعه(هفتم تیر) غمناک و شهادتها ی پی در پی به پیروزی "اسلام انقلابی" سرعت بخشید.(6/4/61) صحیفه نور جلد 16.ص 217.
پاسخ امام خامنه ای:
3-دشمنان اسلام هر کاری را که توانستند علیه اسلام کردند ولی "اسلام انقلابی"با قوت و عمق بیشتری در صحنه زندگی بشر ظاهر شد.(3/11/1368).
4-مردم نباید فراموش کنند ما هر چه داریم به برکت اسلام ناب "و اسلام انقلابی"است .اسلامی که بفکر طبقات مستضعف و محروم است. نه اسلامی که در خدمت قدرتمندان و اغنیاست.(2/1/69).
5-"اسلام انقلابی یا انقلاب اسلامی"هر دو تعبیر درست است .اسلام انقلابی هم درست است،انقلاب اسلامی هم درست است.(31/5/1395).درست سه ماه بعد سخن  آقای روحانی را پاسخ می دهند .
6-همه باید"اسلام انقلابی"و ایران اسلامی را به معنای واقعی کلمه دنبال کنند و در جهان اسلام الهام بخش باشند.(27/12/83).
7-امروز ایران معتقد است برای دنیا پیامی دارد،و آن "اسلام انقلابی"ماست.(18/9/70).
8-تنها چیزی که بشریت را از دست این گرگهای خونخوار(امریکا،انگلیس،فرانسه و...)نجات می دهد "اسلام انقلابی"است.(10/11/69).
9-آنها(دشمنان)نیروهایشان را روی هم گذاشتند تا با این پدیده عظیم یعنی"اسلام انقلابی" که امروز آن را یک ملت فریاد می کند"مبارزه می کند...(3/9/78).

قابل توجه:از سال 68 تا 95 رهبر انقلاب بیش از 40 بار در سخنانش کلمه اسلام انقلابی را بکار بردند. در دوره 8ساله آقای هاشمی رفسنجانی(22)بار در دوره اصلاحات(8)بار در دوره احمدی نژاد(5)بارودر دولت 5ساله آقای روحانی(5)بار تکرار شده است.
سوال:آیا تعمدا جناب دوستان دوستدار تقابل گفتمانی هستند ؟ چه اهدافی را اتاق فکرها  با خلق واژه گان انحرافی درست مقابل سخنان ولی امر که در جایگاه خود حامل پیام استراتژیک و جهانی است ،دنبال می کنند! 

تقابل گفتمانی باولایت اثبات خط مشی سازشکاران غیرانقلابی و دنیازده گان بریده از خط انقلابی گری است.که از افسران جنگ نرم در جهاد کبیر در عرصه فرهنگی مجاهدتی افزون را می طلبد.

علما بزر گان دین شناسان ما یا بی خبرند ویا بی تفاوت !امید رهبردر زمانه اختلال وتعطیلی دستگاهای فرهنگی ومعنوی جامعه به جوانان انقلابی و ولایی است تا با فعا لیتهای خود جوش فرهنگی همچون شهیدآوینیها ،سلحشورها ...بر این عرصه غربت غبار آلود بتازند و سر از پا نشناسند. چرا که شهدا مارا نظاره می کنند. به یاری الله .

دبیر جمعیت حامیان ویاوران ولایت -احمد علی نژاد (غرب مازندران)11/1/97.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : اسلام انقلابی و تعارضات گفتمانی...

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir