امروز جمعه 18 آذر 1401 ساعت 19:16:14

دوربین خبر

کد مطلب : 20 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 02 دی 1395 -ساعت : 01:11

چاپ به اشتراگ گذاشتن
با تعیین  بودجه وزارتخانه‌های اقتصادی کار، راه‌ و شهرسازی و وزارت نیرو پیشتاز دریافت اعتبار

تدبیر اقتصادی دولت تدبیر:

با تعیین بودجه وزارتخانه‌های اقتصادی کار، راه‌ و شهرسازی و وزارت نیرو پیشتاز دریافت اعتبار

یشترین بودجه وزارتخانه‌های اقتصادی به ترتیب به وزارت کار، راه‌ و شهرسازی و وزارت نیرو

به گزارش دوربین خبر،در لایحه ٩٦ بیشترین بودجه وزارتخانه‌های اقتصادی به ترتیب به وزارت کار، راه‌ و شهرسازی و وزارت نیرو اختصاص یافته است. کمترین بودجه نیز به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت صنعت رسیده است. مقایسه میزان افزایش بودجه وزارتخانه‌های اقتصادی با‌ سال گذشته نیز نشان می‌دهد تنها بودجه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که افزایش خاصی نداشته است.
بر این اساس در لایحه بودجه ٩٦ بودجه وزارت راه و شهرسازی ٨٦ هزار میلیارد ریال، وزارت کار ٢٤٠ هزار و ٤٦٧ میلیارد ریال، وزارت صنعت پنج‌هزار و ٨٩٨ میلیارد ریال، وزارت جهاد کشاورزی ٣٣ هزار و ٩٠٥ میلیارد ریال، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سه‌هزار و ١٢٤ میلیارد ریال، وزارت نیرو ٧٥ هزار میلیارد ریال و وزارت اقتصاد ١٥ هزار و ٩٩٠ میلیارد ریال تعیین شده است.
این در حالی است که برای ‌سال جاری، بودجه وزارت راه‌ و‌ شهرسازی ٧٥‌ هزار‌ میلیارد ریال، وزارت کار ٢١٦ هزار‌ میلیارد ریال، وزارت صنعت شش‌هزار و ٤٠٠ میلیارد ریال، وزارت جهاد کشاورزی ١٢ هزار و ٤٤٩ هزار‌ میلیارد ریال، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سه‌هزار و ٧٤٥ میلیارد ریال، وزارت نیرو ٧٢ هزار میلیارد ریال و وزارت اقتصاد هشت‌هزار و ٦٧٥ میلیارد ریال تعیین شده بود. این آمار از تحولی اساسی در عملکرد حوزه‌های اقتصادی کشور خبر نمی‌دهد، به‌ویژه که علاوه بر بودجه تقریباً ثابت وزارتخانه‌های اقتصادی، نیروی انسانی آنان از رأس تا ذیل تغییر ویرانگری نمی‌کند./لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : با تعیین بودجه وزارتخانه‌های اقتصادی کار، راه‌ و شهرسازی و وزارت نیرو پیشتاز دریافت اعتبار

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir