امروز سه شنبه 06 خرداد 1399 ساعت 16:02:27

دوربین خبر

کد مطلب : 22581 -تاریخ انتشار : دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 -ساعت : 14:28

چاپ به اشتراگ گذاشتن
برنامه اقتصادی فعالان بخش خصوصی برای افزایش توان صادراتی مازندران مشخص شود/با تمام قوا و توان از صادرات تولیدات ناب مازندران حمایت می کنم

برنامه اقتصادی فعالان بخش خصوصی برای افزایش توان صادراتی مازندران مشخص شود/با تمام قوا و توان از صادرات تولیدات ناب مازندران حمایت می کنم

به گزارش دوربین خبر،اسلامی استاندار مازندران با اشاره به تحقق وعده دولت در پرداخت مشوق صادراتی در اسفند 96 به صادرکنندگان مازندران گفت:قوانین جامع حمایتی با حمایت نمایندگان مجلس در حمایت از تولید و صادرات وجود دارد.

به گزارش دوربین خبر،

استاندار مازندران در جمع فعالان اقتصادی اظهار داشت:امروز مشکلات در زمینه تولید و صادرات خودساخته است.
وی افزود:روانسازی و گره گشایی کار، اصل اساسی است و مشکلات یک شب متولد نشدهاند و باید دسته بندی مشکلات نماییم . ِ
اسلامی با اشاره به نشست پیشین با فعالان اقتصادی در فروردین امسال تصریح کرد:  کسی که قدرت فروش دارد تولید کننده است و باید در عرصه  قدرت بازارسازی داشته باشیم.
او تاکید کرد:حوزه خزر و کشورهای حاشیه بازار هدف خوب است و عراق بازار مناسب برای عرضه تولیدات ایرانی است.
اسلامی با بیان اینکه هدفگذاری 3 میلیارد دلار را به عنوان برنامه در دستور کار داشتیم خاطرنشان کرد:این برنامه ریزی کار اتاق ابازرگانی است ولازم است اتاق برنامه عملیاتی را ارائه نماید.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در جمع فعالان اقتصادی بیان کرد:مشوق صادراتی 14 شرکت در  28 اسفند پرداخت شد و اگر فعال اقتصادی که مشمول دریافت مشوق بوده است که مشوق را دریافت نکرد نگرفت شخصا پیگیر امور او خواهم بود و این وعده تحقق یافته بخش دولت و مجلس است.
اسلامی در خصوص سهم هر واحد خصوصی در تحقق هدفگذاری صادراتی بیان کرد: از این 3 میلیارد دلار همه دستگاه ها مکلفند مسیر را هموار کنند و مشوق ها نیز ایجاد شد تا کار موفق صورت پذیرد و صادر کننده بتواند به درستی اقدام کند.
وی افزود:به لحاظ سیاسی رایزنی مناسبی را تاکنون با کشورهای هدف صادراتی و به ویژه در حوزه خزر داشته ایم و اراده قوی در روسیه برای جذب تولیدات مرکبات مازندران  وجود دارد .

او یکی از موانع پیش رو در کندی روند صادرات را تعرفه ترجیحی بیان کرد و ادامه داد: این مشکل با عضویت ایران در اوراسیا قابل رفع است.
اسلامی همچنین تصریح کرد:مقدار صادراتی از مازندران باید به حد نیاز کشورهای هدف برسد و قدرت صادرات حجم  مبالادلاتی را باید تقویت کرد.
محصولات تجمعی در هر زمینه ای باید فراهم گردد
اسلامی در ادامه با تاکید براین.ه سازمان صنعت باید در این زمینه اقدام کند و اتاق بازرگانی محور اینکار است افزود:"کافی است فعالان اقتصادی، بگویید چه می خواهید صادر کنید،و  رایزنی ها با اتاق و سازمان صنعت است."

ظهور برند کم اثر مشکل صادرات مازندران
این مسئول بیان کرد:بازرگانی براساس اعتماد است و ظهور و افول بابرندهای کم اثر مشکل اقتصادی ماست.
استاندار افزود:روس هااعلام می کنند دوام طرف های تجاری ترک از ایران بیشتر است و به همین دلیل ساده کشش برای واردات از ترکیه افزونتر از ایران است و در خصوص کیفیت محصولات مرغ،مرکبات،کیوی و ... مشکلی نداریم.
اسلامی تاکید کرد:فعالان باید برنامه صادراتی را بایستی ارایه کنند که هنوز محقق نشد
او برگشت پول صادرات را منوط به رایزنی با حضور نمایندگان عنوان کرد.
استاندار مازندران در ادامه خاطرنشان کرد:مبادلات با پول ملی در 3 کشور ترکیه و روسیه و ایران با  تسهیل شرایط ایجاد می شود.
استاندار اسلامی رفع موانع را خواستار شد و گفت:قوانین که مقررات وصع کند و یا  قانون رفع موانع تولید کامل است و به اندازه و کافی بوده و دنبال مانع قانونی نباشید .

او در ادامه خاطرنشان کرد:بیان وتکرار موانع. صادراتی یاس زاست و در شورای گفتگو هر فردی مانع دارد برطرف می کنم.
اسلامی افزود:6هزارو600 تقاضا برای اشتعال روستایی در مازندران داریم و در یک هفته 3هزار پرونده بررسی شد که در صنعت هم باید شتاب بخشی در این زمینه صورت پذیرد.
حداکثر مهلت دریافت مجوز فعالیت با تسهیل شرایط 58 روز در مازندران
او با تاکید بر اینکه مهلت دریافت مجوز از روند طولانی بروکراسی اداری به 58 روز رسیده است افزود:این میزان هنوز در تاریخ مازندران تکرار نشده است.
اسلامی بیان کرد:استفاده از بازار پول در کشور مشکل زاست و باید کمپانی ایجاد کنیم

همه را از گرفتن وام برحذر می دارم

او با تاکید بر اینکه رفتار با بانک ها را در  جلسه ای سیدگی می کنم افزود:بلاهایی ایجاد کرده اند بخش خصوصی که توان پرداخت تسهیلاتشان را ندارد و گردش باید رخ دهد و بخاطر باید داشت که در کشور مشکلات گوناگون و بیرونی هم بر مشکلات می افزاید .
این مسئول در ادامه خاطرنشان کرد:در سال 96 صادرات مرکبات 4 برابر شد که می تواند افزونتر شود و وظیفه ما کارگشایی است.
او تاکید کرد:کیفیت مرغ و طیور در اتحادیه باید  درست شود و دلیلی بر عدم جذب 40 درصدی نباید داشته باشد.
وی با پذیرش این نکته که "قبول دارم طرحی برای کشاورزی نداشته ایم و فقر ایجاد شد و نباید بیشتر افزایش یابد"تصریح کرد: و باید زندگی مردم رونق پیدا کند و تنها راه تحقق اقتصاد مقاومتی درون زا ،برون نگر و مردم محور است. که در 12 محور محرک های اقتصادی در مازندران است.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : برنامه اقتصادی فعالان بخش خصوصی برای افزایش توان صادراتی مازندران مشخص شود/با تمام قوا و توان از صادرات تولیدات ناب مازندران حمایت می کنم

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir