امروز یکشنبه 24 شهریور 1398 ساعت 12:00:20

دوربین خبر

کد مطلب : 23109 -تاریخ انتشار : شنبه 15 اردیبهشت 1397 -ساعت : 21:57

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مدیریت امور سیاسی بر عهده فرمانداران است/لزوم افزایش اشراف سیاسی فرمانداران بر موضوعات

جبارزاده معاون سياسي وزارت كشور:

مدیریت امور سیاسی بر عهده فرمانداران است/لزوم افزایش اشراف سیاسی فرمانداران بر موضوعات

به گزارش دوربین خبر،

جبارزاده معاون سياسي وزارت كشور در مراسم افتتاح دوره آموزشی فرمانداران جدید الانتصاب در ساری
فرمانداران در خط مقدم ارتباط با مردم هستند / در میان مردم و با مردم بودن توفیق الهی است / همه فرمانداران با برنامه حرکت کنند

معاون سیاسی وزیر کشور در این مراسم با بیان این که فرمانداران برای مدیریت شهرستان برنامه داشته باشند و با سیاست های استاندار هماهنگ باشند، تصریح نمود: فرمانداران در خط مقدم ارتباط با مردم هستند و باید روابط خود را با مردم تنظیم کنند. ‎

اسماعیل جبارزاده، معاون سیاسی وزیر کشور در دوره آموزشی فرمانداران جدید الانتصاب در دولت دوازدهم در مجتمع آموزشی رفاهی وزارت کشور در ساری، مدیریت امور سیاسی شهرستان را از جمله ماموریت های اساسی و محوری فرمانداران برشمرد و گفت: بسیاری از امور و بخش های مختلف کاری در پیوند کامل با فضا و مسایل سیاسی هستند و فرمانداران باید با آگاهی و اشراف کامل به وظایف خود در حوزه های مختلف عمل کنند.

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان این که فرمانداران باید با همه وجود به نقش و اهمیت جایگاه خود واقف باشند، تصریح نمود: فرمانداران باید این باور را داشته باشند که مدیریت امور شهرستان بعهده آن هاست و آنان می توانند با اتکا به ویژگی های خود و هماهنگی با دستگاه ها امور را به پیش ببرند.

جبارزاده با اشاره به این که فرمانداران خود ارزیابی و تقویت نقاط قوت و رفع ضعف ها و بهره گیری از مشورت های کاری و آموزش های لازم را در دستور کار خود قرار دهند، یاد آور شد: فرمانداران بالاترین مقام اجرایی شهرستان هستند و باید با اقتدار مسایل مختلف حوزه ماموریت خود را مدیریت کنند.

معاون سیاسی وزیر کشور، شناخت ماموریت های فرمانداری را برای فرمانداران بسیار مهم دانست و گفت: آشنایی با قوانین، ضوابط و دستورالعمل ها برای شناخت از ماموریت خود یک کار مهم برای فرمانداران است.

وی شناخت اهداف دولت تدبیر و امید را از دیگر ضروریات توفیق فرمانداران برشمرد و افزود: فرماندار باید بداند نماینده کدام دولت است و دولت او چه برنامه ها و سیاست هایی برای اعتلا و توسعه بخش های مختلف دارد تا بتواند ماموریت های خود را با توفیق به انجام برساند.

جبارزاده با بیان این که فرمانداران باید گفتمان اعتدال و مشی اعتدالی را بشناسند و تبیین نمایند، گفت: فرمانداران برای توفیق در شهرستان، باید مسایل و برنامه های استان در حوزه های مختلف بویژه حوزه سیاسی را بشناسند.

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان این که فرمانداران برای مدیریت شهرستان برنامه داشته باشند و با سیاست های استاندار هماهنگ باشند، تصریح نمود: فرمانداران در خط مقدم ارتباط با مردم هستند و باید روابط خود را با مردم تنظیم کنند.

وی با بیان این که در میان مردم بودن و فرصت خدمت به مردم، رحمت و توفیق الهی است، عنوان داشت: تکیه گاه فرماندار باید مردم باشد. همه امید ما مردم هستند و باید شهرستان ها را با روش های خلاق و جدید و با اتکا به مشارکت مردم مدیریت کنیم. مردم حلال مشکلات ما هستند و اگر مردم در کنار ما باشند مشکلات حل می شود.

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان این که با مردم هر چه می توانید ارتباط برقرار کنید، مردم محرم، ولی نعمت و پشتیبان ما هستند، یاد آور شد: مردم باید برای بیان مشکلات خود همواره درِ فرمانداری ها را بزنند. همه فرمانداران با برنامه حرکت کنند مهمترین آفت مدیریت روزمرگی است.

وی با اشاره به این که مردم همواره در کنار مسئولان بودند و مسئولان هم باید همواره با مردم باشند، گفت: فرمانداران، نماینده نظام، حکومت و دولت هستند و به هیچ کسی مدیون نیستند. مقبولیت فرمانداران در ارتباط با مردم است. فرمانداران با تکیه بر قانون باید همواره با مردم، برای مردم و آرام بخش آلام و حلال مشکلات آن ها باشند.

گفتنی است؛ دوره آموزشی 70 فرماندار جدید الانتصاب در دولت دوازدهم صبح امروز در مجتمع آموزشی رفاهی وزارت کشور در ساری آغاز به کار نمود و بمدت یک هفته در 10 عنوان کارگاه آموزشی در حوزه های مختلف ادامه خواهد داشت.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : مدیریت امور سیاسی بر عهده فرمانداران است/لزوم افزایش اشراف سیاسی فرمانداران بر موضوعات

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir