امروز سه شنبه 06 خرداد 1399 ساعت 18:11:33

دوربین خبر

کد مطلب : 23575 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 20 اردیبهشت 1397 -ساعت : 13:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن
۱۶۴ طرح پژوهشی حوزه ورزش در سال ۹۶ در سامانه سماد ثبت شده است

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی وزارت ورزش و جوانان در ساری:

۱۶۴ طرح پژوهشی حوزه ورزش در سال ۹۶ در سامانه سماد ثبت شده است

اختصاصی"| دوربین خبر"|رسانه ورزش

به گزارش دوربین خبر،

فضلی رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی وزارت ورزش و جوانان در گردهمایی مشترک معاونین و مدیران کل ستادی و استانی که به میزبانی مازندران در حال برگزاری است، گزارشی از عملکرد این مرکز در سال گذشته ارائه داد و اظهار کرد: دو کنگره «سلامت و ورزش» به میزبانی استان گلستان در گرگان و «جوانان و خانواده» به میزبانی استان خوزستان در اهواز برگزار می شود

فضلی به برگزاری گردهمایی و هم‌اندیشی هفته پژوهش به میزبانی استان هرمزگان در بندرعباس اشاره کرد و ادامه داد: شش نشست منطقه‌ای به میزبانی اداره‌های کل ورزش و جواناناستان‌های ایلام، کهکیلویه و بویر احمد، آذربایجان غربی، خراسان جنوبی، تهران و خوزستان برگزار شد که حاصل تحقیقات همکاران در استان‌های در آن ارائه شد.
فضلی ضمن اینکه میزان جذب اعتبارات پژوهشی در سال ۹۶ را خوب ارزیابی کرد، گفت: ۱۶۴ طرح پژوهشی حوزه ورزش در سال ۹۶ در سامانه سماد ثبت شده است که برای هفته پژوهش در آذرماه مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.
فضلی برگزاری دومین همایش ارائه یافته‌های پژوهشی به میزبانی استان اصفهان در تیرماه سال جاری را از جمله برنامه‌های سال ۹۷ برشمرد و اظهار کرد: ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها در شورای پژوهش طرح‌های پژوهشی این دو حوزه را ارزیابی کنند و از هر حوزه یک طرح را به دبیرخانه ارسال نمایند تا در نهایت ۱۰ تا ۱۲ طرح برای ارائه در این همایش انتخاب شود.
رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی وزارت ورزش و جوانان تشکیل گروه‌های تخصصی در دو‌ حوزه ورزش و جوانان را از دیگر برنامه‌های سال جاری اعلام کرد و گفت: در حوزه ورزش رویکرد ما حمایت علمی از کاروان المپیک برای بهبود عملکرد آن است.
فضلی به مذاکره این مرکز با مرکز مطالعات مجلس شورای اسلامی و دفتر اسناد وزارت امور خارجه اشاره کرد و گفت: مبنای این مذاکره بهره‌مندی از حمایت آنان در اجرای طرح‌های ملی بوده است.
ملایی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش وزارت ورزش و جوانان به اقدامات اساسی انجام‌شده در آموزش اداره‌های کل ورزش و جوانان کشور اشاره و اظهار کرد: تشکیل کارگروه برنامه‌ریزی آموزش و تشکیل شورای آموزش در ۲۴ استان از ۳۱ استان از جمله این اقدامات بوده است.
او به آموزش کادر آموزشی در استا‌ن‌ها اشاره کرد و ادامه داد: در این زمینه کنترل اثربخشی دوره‌های آموزشی سطح استان‌ها نیز به عنوان مأموریت اصلی ادارات در نظر گرفته شد.
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش وزارت ورزش و جوانان، ساماندهی مراکز علمی و کاربردی ورزش کشور در چند استان و بازیابی جایگاه مطلوب پس از انجام بازرسی‌ها را از دیگر اقدامات این دفتر برشمرد و‌ گفت: مطالعه، تدوین و آغاز فاز اول نظام‌های مربی‌گری تخصصی در هفت فدراسیون ورزشی، آغاز فاز اول و دوم نظام‌نامه جامع آموزس مدیران کشور و آغاز فاز اجرایی مدیریت دانش، اتمام فاز اول استقرار استاندارد ویژه آموزش در ۱۱ فدراسیون ورزشی از اقدامات اساسی در سطح کشور بوده است.
او همچنین به برگزاری دوره تربیت مدرسان اخلاق مربیگری و تدوین سه جلد کتاب مرتبط با این موضوع نیز اشاره کرد.
جعفر سطوتی مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان بر توجه معاونان امور فرهنگی نسبت به فعالیت‌های مناسبتی تأکید کرد و از مدیران خواست برنامه‌های مستمر سالانه با برنامه‌ریزی متمرکز را به ستاد اعلام کنند.
او افزود: بخصوص هفته ترویج فرهنگ پهلوانی، دهه فجر و هفته تربیت بدنی در این میان از اهمیت ویژه برخوردار است.
سطوتی به «جشنواره جاده ولایت» با محوریت استان خراسان رضوی اشاره و اظهار کرد: این جشنواره با هماهنگی استان‌های همجوار خراسان رضوی یعنی استان‌های خوزستان، یزد، کهکیلویه و بویر احمد و خراسان جنوبی برگزار می‌شود.
مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه جشنواره ملی داستان‌نویسی هر سال برگزار می‌شود، اعلام کرد که برگزاری آن به استان کردستان سپرده شده است.
او همچنین به برنامه‌های موقت مانند فیلم‌ کوتاه و مستند اشاره کرد که هر سال به یک استان سپرده می‌شود.
سطوتی تأکید کرد که طبق نظر سازمان برنامه و بودجه، تمامی کمک‌های مالی از فدراسیون‌ها به استان میزبان یک برنامه داده می‌شود.
او به برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای مهارت‌های زندگی، اعزام ورزشکاران جوان به اردوهای راهیان نور نیز اشاره و تأکید کرد و گفت: هر اقدام معاونان فرهنگی با هماهنگی دفتر فرهنگی برای تأمین اعتبار صورت گیرد تا با مشکلی مواجه نشوند.


۱۶۴ طرح پژوهشی حوزه ورزش در سال ۹۶ در سامانه سماد ثبت شده است

۱۶۴ طرح پژوهشی حوزه ورزش در سال ۹۶ در سامانه سماد ثبت شده است

۱۶۴ طرح پژوهشی حوزه ورزش در سال ۹۶ در سامانه سماد ثبت شده است

۱۶۴ طرح پژوهشی حوزه ورزش در سال ۹۶ در سامانه سماد ثبت شده است

۱۶۴ طرح پژوهشی حوزه ورزش در سال ۹۶ در سامانه سماد ثبت شده است

۱۶۴ طرح پژوهشی حوزه ورزش در سال ۹۶ در سامانه سماد ثبت شده استلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : ۱۶۴ طرح پژوهشی حوزه ورزش در سال ۹۶ در سامانه سماد ثبت شده است

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir