امروز جمعه 16 خرداد 1399 ساعت 23:07:37

دوربین خبر

کد مطلب : 23876 -تاریخ انتشار : یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 -ساعت : 18:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن
سهم زنان از فعالیت صنعتی دردمازندران یک درصد است

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران:

سهم زنان از فعالیت صنعتی دردمازندران یک درصد است

به گزارش دوربین خبر، سمیه قاسمی طوسی در نشست بانوان فعال اقتصادی و کارآفرین مازندران گفت: طرح ملی توان افزایی زنان در مسیر کسب و کار با عنوان مسیر کسب و  کار من با همکاری بنیاد توسعه تعاون و کارآفرینان زنان، ترغیب زنان و دختران فارغ التحصیل به کارآفرینی، اجرا می شود.

وی افزود:برگزاری نشست هم اندیشی زنان صاحب ایده و شناسایی زنان فعال اقتصادی و تهیه بانک اطلاعاتی هدف از برپایی این نشست است.

او با بیان اینکه تعامل و تبادل نظر  بانوان صاحب‌نظر و تبیین سیاست‌گذاری برای اشتغال زنان در سال 97 قوت می گیرد تصریح کرد:در سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران 30 هزار بافنده زن فعالند.

او گفت:150 کارگاه قالیبافی در مازندران. هم فعالیت دارند و مدیریت 80 درصد کارگاه ها برعهده زنان است.

قاسمی‌طوسی با اشاره به فعالیت  150 هزار واحد صنفی خاطرنشان کرد:سهم زنان از این بازار 25 درصد است، و از 3 هزار واحد صنعتی در استان یک درصد آن و از 625 اتحادیه صنفی در استان تنها چهار درصد با مدیریت زنان اداره می شود.

مدیرکل بانوان و خانواده با اشاره به صدور 800 کارت بازرگانی در مازندران افزود: 9 درصد این کارت های صادر شده  به بانوان اختصاص دارد و از 200 واحد معدنی در استان چهار درصد با مدیریت زنان اداره می‌شود.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - مدیریت - استان - بانوان - کارآفرین - قالیبافی - برگزاری - اداره - کارآفرینی - داریم - تجارت - اقتصادی - استانداری - خانواده - برعهده - گزارش - اقداماتی - اجرای -

نظر شما در مورد : سهم زنان از فعالیت صنعتی دردمازندران یک درصد است

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir