امروز شنبه 31 فروردین 1398 ساعت 23:09:05

دوربین خبر

کد مطلب : 24215 -تاریخ انتشار : یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 -ساعت : 09:23

چاپ به اشتراگ گذاشتن
به منظور افزایش اقدامات پیشگیرانه در مدارس سطح کشور،طرحی با عنوان "نماد"(نظام مراقبت های اجتماعی از دانش آموزان) با مشارکت 9 سازمان و وزارتخانه اجرا می شود

انوشیروان بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور در برنامه تلویزیونی

به منظور افزایش اقدامات پیشگیرانه در مدارس سطح کشور،طرحی با عنوان "نماد"(نظام مراقبت های اجتماعی از دانش آموزان) با مشارکت 9 سازمان و وزارتخانه اجرا می شود

به گزارش دوربین خبر،

اجرای طرح مدیریت موردی برای یکهزار معتاد در شهر تهران

بعد از ظهر روز شنبه 22 اردیبهشت ماه جاری ؛انوشیروان محسنی بندپی معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در برنامه تلویزیونی جریان  که به صورت زنده و مستقیم از شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی پخش شد حضور یافت و به پرسش های مجری برنامه در خصوص اعتیاد پاسخ گفت.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل ،رئیس سازمان بهزیستی کشور در خصوص اعتبارات بهزیستی برای مقابله با اعتیاد گفت:در سال 1395 و 1396، مبلغی در حدود 60 میلیارد تومان ذیل اعتبارات بیمه سلامت برای کمک به درمان معتادان متجاهر تخصیص یافته است.

وی افزود: سازمان بهزیستی طی سال گذشته 65هزار معتاد متجاهر در مراکز ماده 16 و ماده 15به صورت چرخشی پذیرش کرده است و اعتبارات ما برای این کار20 میلیارد تومان بوده است که ناکافی است.

معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در خصوص شناسایی معتادان متجاهری که فاقد اوراق هویت هستند و از طریق اثر انگشت نیز قابل شناسایی نیستند،گفت: اگر ستاد مبارزه با مواد مخدر همکاری بکند و اعتبار معتادان متجاهر را ذیل اعتبارات بهزیستی بیاورند؛ می توانیم با روش "اسکن عنبیه" این افراد را شناسایی کنیم و دفترچه بیمه و هزینه درمان برای آنها بگیریم.
"محسنی بندپی" در خصوص هزینه خدمات بهزیستی به معتادان گفت:در مراکز کاهش آسیب بهزیستی ،خدمات رایگان ارائه می شود.اما در 1005 مرکز درمان سرپایی که غیر دولتی هستند؛اگر بهزیستی منابع مالی در اختیار داشته باشد یارانه می دهد و اگر هم نداشته باشد، خود فرد داوطلب هزینه را تقبل می کند.
رئیس سازمان بهزیستی کشور همچنین از اجرای طرحی مشترک با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر خبر داد و افزود: بر اساس این طرح؛"مدیریت موردی"برای یکهزار نفر فرد معتاد در شهر تهران اجرا می شود.روش کار به این شکل است که برای هر یک از این افراد تمامی موارد درمان،اشتغال،اتصال به خانواده و... پیگیری و اجرا می شود تا فرد را به زندگی عادی بازگردانند. اگر کسی داوطلب قرار گرفتن در پایلوت این طرح است می تواند با شماره 09628 تماس بگیرد و اعلام آمادگی کند.
وی همچنین به روند رو به رشد اعتیاد در بین دانش آموزان اشاره کرد و گفت:به منظور افزایش اقدامات پیشگیرانه در مدارس سطح کشور،طرحی با عنوان "نماد"(نظام مراقبت های اجتماعی از دانش آموزان) با مشارکت 9 سازمان و وزارتخانه و با هدف افزایش توانمندی،اعتماد به نفس و توان "نه" گفتن در دانش آموزان در دست اجراست.

محسنی بندپی افزود:در این طرح (24بسته مددکاری) و (32بسته حمایتی و مشاوره ای و روانشناختی) برای 4 گروه مخاطب شامل دانش آموز،معلم،والدین و کارشناسان پیشگیری تهیه شده است .برای اجرای این طرح برخی مدارس سطح کشور به عنوان پایلوت انتخاب شده اند و در آینده به تمامی مدارس تعمیم خواهد یافت.

⭕️کانال #مازندران_پاک
???? @mazandaranepackلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : به منظور افزایش اقدامات پیشگیرانه در مدارس سطح کشور،طرحی با عنوان "نماد"(نظام مراقبت های اجتماعی از دانش آموزان) با مشارکت 9 سازمان و وزارتخانه اجرا می شود

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir