امروز سه شنبه 06 خرداد 1399 ساعت 18:13:22

دوربین خبر

کد مطلب : 24379 -تاریخ انتشار : سه شنبه 01 خرداد 1397 -ساعت : 21:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن
روزی برای روابط عمومی های مازندران/از مطالبه گری تا برپایی جشنواره اختصاصی روابط عمومی ها

دوربین خبر گزارش می دهد:

روزی برای روابط عمومی های مازندران/از مطالبه گری تا برپایی جشنواره اختصاصی روابط عمومی ها

به گزارش دوربین خبر،

مظفری استانداری:
استاندار مازندران، گفت: روابط عمومي ها صداي مردم را بشنوند و به مطالبات مردم، نگاهي دقيق و مستمر داشته باشند.
به گزارش روابط عمومي استانداري، محمد اسلامي در همايش مديران روابط عمومي فرمانداري ها و دستگاه هاي اجرايي استان با اشاره به اين كه مردم ايران اسلامي بدنبال صيانت از استقلال كشور هستند، عنوان كرد: امروز كشور ما با هجمه سنگين رسانه اي روبروست و بنگاه هاي دروغ پراكني دشمن سعي مي كنند به جهانيان القا نمايند كه جمهوري اسلامي، بي ثبات كننده منطقه است.
استاندار با بيان اين كه جريان سنگين توطئه اي در جهت ناتوان كردن كشور و نااميد نمودن مردم تلاش مي كند، گفت: ريشه همه تحريم ها از ابتداي پيروزي انقلاب، تعرض به استقلال ملت ايران بود و مردم ما در اين سال ها بويژه در دوران دفاع مقدس با اتكاء به خلاقيت خود و ايثارگري، از دستاوردهاي انقلاب حفاظت كردند.
وي با اشاره به اين كه امروز دشمن با جنگ اقتصادي به فروپاشي نظام جمهوري اسلامي مي انديشد و همزمان؛ القاي ناكارآمدي دولت را در دستور كار خود دارد، افزود: جريان مديريت كشور، يك جريان يكپارچه است و شكافي بين سطوح مختلف مديريت و حاكميت كشور وجود ندارد.
مقام عالي دولت در مازندران با اشاره به اين كه روابط عمومي بايد بتواند اين كارزار سنگين را تحليل و در راستاي آگاهي بخشي به جامعه، اطلاع رساني نمايد، تصريح كرد: وجود سليقه و هنر در روابط عمومي براي پردازش هنرمندانه و درست اطلاعات ضروري است.
اسلامي با تاكيد بر اين كه بايد شيوه بيان مطالب عوض شود و تحليل از وقايع صورت گيرد نه افراد، ياد آور شد: روابط عمومي بايد ارزيابي كند كه دستگاه متبوع، تكاليف خود را انجام مي دهد، خاطر نشان ساخت: روابط عمومي نيازمند سيستم است تا در سايه كار فكري و معماري درست، فضا را مديريت نمايد.
استاندار با اشاره به اين كه نبايد مطالب بي ارزش، دستمايه پردازش اخبار قرار گيرد، اظهار داشت: جرياني مي خواهد استان را از بيرون كادرچيني كند و اينها مصاديق بي ثبات سازي مديريت استان و ايجاد ياس است؛ در حاليكه از روز نخست ياد آور شديم كه بدنبال ايجاد بينش و انضباط رفتاري هستيم و در همين راه گام برداشته ايم.
اسلامي با بيان اين كه امروز دشمن با استفاده از فضاي مجازي و اطلاع رساني، بدنبال تسخير ذهن و روان مردم و القاي نااميدي است، افزود: همه ما بصورت يكپارچه بايد جلوي اين جريان فكري مخرب بايستيم.
استاندار با بيان اين كه در خصوص دغدغه هاي اساسي جامعه مازندران، بايد پرسشگري كنيم، گفت: روابط عمومي بايد دغدغه ها را پايش كند و ببيند دستگاه متبوع چقدر براي رفع دغدغه اصلي جامعه سهم دارد، چه اندازه مساله را درك مي كند و در كاهش آن ايفاي نقش مي نمايد.
اسلامي، روابط عمومي را يك جريان شاخص امر به معروف و نهي از منكر دانست و ياد آور شد: اطلاع رساني خدمات، آگاهي بخشي و تقويت نقاط مثبت و رفع نقاط ضعف بايد در دستور كار روابط عمومي قرار گيرد.
استاندار با بيان اين كه مازندران را يكپارچه مي بينيم و بزودي در شوراي عالي شهرسازي براي تصويب طرح كلانشهر و يكپارچه مازندران حضور مي يابيم، گفت: بايد كانالي تحت عنوان مازندران، مازندران است راه اندازي و همه اطلاعات بصورت يكپارچه در آن بارگذاري شود.
وي بر تشكيل هسته فكري در حوزه اطلاع رساني تاكيد كرد و افزود: اجراي دستورالعمل ابلاغي تحقق شعار سال كه ابلاغ رييس جمهوري است بايد بسيار جدي گرفته شود.
مقام عالي دولت در مازندران، با اشاره به اين كه ساختار دولت بزرگ شده
است و كوچك سازي، چالاك سازي و كاهش هزينه هاي دولت بايد اتفاق بيفتد، افزود: زمان استعلامات را براي متقاضيان مجوز به 48 روز تقليل داديم و از دستگاه هاي اجرايي خواستيم تا بمنظور روان سازي فرآيندها، اطلاعات خود ر‌ا در ديتا سنتر استان بارگذاري نمايند.
استاندار با بيان اين كه اشتغال راهش از دولت نمي گذرد و بكارگيري نيروي انساني در دولت فقط از طريق آزمون صورت مي گيرد، گفت: مشكل اشتغال از طريق كسب و كارهاي نوين حل مي شود و روابط عمومي در توجيه جامعه جوياي كار نقش موثري دارد.
وي با اشاره به اين كه دولت بالغ بر 74 هزار ميليارد تومان، تسهيلات 6 درصدي و ۸ درصدی براي اشتغال در كشور پيش بيني نموده كه از اين محل بايد 1 ميليون و 30 هزار شغل جديد ايجاد شود، تصريح نمود: دولت براي تحقق اين مهم، سامانه كارآ را طراحي نموده و از اسفند 96 تا كنون بالغ بر 7500 نفر در استان در اين سامانه ثبت نام نموده اند كه همه پرونده ها در كميته تخصصي ارزيابي شده است.
استاندار با اعلام اين كه از 165 ميليارد تومان تسهيلات ابلاغي دولت به استان در اين راستا، بالغ بر 105 ميليارد تومان از سوي بانك هاي عامل وصول شده است، گفت: اين تسهيلات بايد صرف اشتغال تعهد شده شود و روابط عمومي براي تحقق اين هدف نقش موثري دارد.
وي با بيان اين كه بر اساس اعلام مركز آمار ايران، نرخ بيكاري در مازندران در حال كاهش

است، تصريح نمود: در سال گذشته بالغ بر 100 ميليارد تومان تسهيلات خوداشتغالي به 6600 نفر در مازندران پرداخت شده است.
استاندار با بيان اين كه جريان اشتغال، قوي در استان در حال حركت است، افزود: روابط عمومي ها بايد نقاط قوت و ضعف اجراي اين حركت مهم را در دستگاه متبوع پايش كنند تا ضمن ارتقاء راندمان سيستم، بر جامعه تاثير بگذارند.
نماينده عالي دولت در استان، در پايان بر برگزاری جشنواره روابط عمومي ها و رسانه ها، بهره گيري از سيستم هاي نوين اطلاع رساني، استفاده از ظرفيت شركت هاي دانش بنيان و فناور براي برگزاري دوره هاي آموزشي، ايجاد كانال مشترك اطلاع رساني استان و تشكيل هسته مشاوره تاكيد كرد و گفت: ارتباط با رسانه ها بسيار با اهميت است و روابط عمومي بايد حركت خود را براي دست يابي به برنامه و اهداف آن ريل گذاري نمايد.
گفتني است، با حضور استاندار مازندران از كليه مديران روابط عمومي حاضر در همايش با اهداء گل و لوح تقدير تجليل شد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران:
روابط عمومی ها واقعیت ها را منعکس کنند
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با بیان اینکه روابط عمومی ها واقعیت های دستگاه مربوطه خود را منعکس کنند، گفت: روابط عمومی ها آنطور كه شايسته است، دیده نمی شوند و بخشی از این مساله به نگاه مدیران و بخشي نيز به مباحث محتوايي و معنوي بازمي گردد. روابط عمومي ها یا منابع مالی ندارند یا نیروی انسانی با کیفیت در اختیار آن ها نیست.
احمد حسین زادگان در همايش مديران روابط عمومی های فرمانداري ها و دستگاه های اجرایی استان که با حضور استاندار مازندران برگزار شد، با اشاره به اینکه به حوزه روابط عمومي توجه كافي نشده است و كمتر به عنوان يك واحد كيفي به آن نگريسته شده است، تصریح کرد: اگر قرار باشد که روابط عمومی مشکلات و واقعیت ها را به مدیران منعکس کند، مدیران باید انتقادپذیر باشند و فقط به دنبال تمجید نباشند.
وی با تاکید براینکه روابط عمومی اگر مي خواهد موثر باشد باید واقعیات جامعه را به مدیر گزارش نمايد، اظهارداشت: روابط عمومي بايد اخبار را به صورت يك تحليل تاثيرگذار ارايه كند.
رييس شوراي اطلاع رساني استان با اشاره به اين كه امروز با تكثر اطلاعات و اخبار در بخش هاي مختلف روبرو هستيم، گفت: روابط عمومي براي پردازش مطلوب اخبار و اطلاعات بايد افكار سنجي كند.
معاون استاندار، با اشاره به اين كه مردم با حجم زیادی از اطلاعات و اخبار روبرو هستند که بخشی را رسانه ها منتشر می کنند و اين، متفاوت هست با خبر عادی که روابط عمومی بدون تجزیه و تحليل ارائه می دهد، خاطر نشان ساخت: اخبار براي افكار عمومي، جذاب تنظيم نمي شود و لذا نمي تواند تاثير خود را بر مخاطب بگذارد.
حسين زادگان با اشاره به اين كه اگر قرار است روابط عمومي موثر واقع شود و در افزايش رضايت مندي مردم، تحقق حقوق شهروندي و پاسخگويي به جامعه نقش داشته باشد، بايد مجهز و كارآمد باشد، گفت: روابط عمومي بايد ميزان اثرگذاري اخبار را به سنجش بگذارد و بر اساس ذائقه جامعه، اخبار توليد كند.
وي با اشاره به اين كه امروز دولت و مجموعه حاكميت در فضاي مجازي با نقدهاي فراوان روبروست و مخاطبان در اين فضاها، امكان تجزيه و تحليل را ندارند، افزود: براي مقابله صحيح با اين جريانات بايد داده هاي درست را ارايه و تحليل نماييم.
معاون سياسي امنيتي استاندار، خاطر نشان ساخت: هر میزان روابط عمومی درست اخبار را به مردم منعکس کند و مزایا و معایب را به مردم بگوید، شاهد افزایش رضایت مندی مردم و اعتماد آنان خواهیم بود.
وی با اشاره به اين كه چقدر در ايجاد ارتباط بين روابط عمومي و رسانه ها موفق بوده ايم، تصريح نمود: اگر روابط عمومی ها خوب تجهيز و هدایت شوند، ابزار و سيستم داشته باشند، مدیران نقش روابط عمومی را باور كنند و نیروی انسانی خوب در اختیار آنان قرار بدهند و روابط عمومي ها و رسانه ها را در كنار هم بعنوان مجمع اطلاع رساني استان جمع كنيم و اطلاع رساني بهنگام و كامل از فعاليت ها نماييم، مطمئنا شاهد ارتقاء كيفيت كار آنان و افزایش رضایت مندی مردم خواهیم بود.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با بیان اینکه بايد توقعات جامعه از دولت و بخش هاي مختلف آن بدرستي ارزيابي شود، گفت: اگر روابط عمومي، ارتباطات درون و برون سازماني را قوي برقرار نمايد و مسايل را بدرستي انتقال دهد، شاهد توفيقات مهمي خواهيم بود.
رييس شوراي اطلاع رساني استان با اشاره به اين كه انعكاس خدمات و دستاوردهاي دولت و نظام از طریق روابط عمومی امکان پذیر است، خاطرنشان کرد: برخی از روابط عمومی فقط تبلیغ می خواهند و با روابط عمومي، پژوهش محور رفتار نشده است، بسیاری از مجموعه هاي دولت شبانه روزي کار می کنند ولی براي جلب رضایت مردم باید در این حوزه بیشتر تلاش صورت گيرد.


روزی برای روابط عمومی های مازندران/از مطالبه گری تا برپایی جشنواره اختصاصی روابط عمومی ها

روزی برای روابط عمومی های مازندران/از مطالبه گری تا برپایی جشنواره اختصاصی روابط عمومی ها

روزی برای روابط عمومی های مازندران/از مطالبه گری تا برپایی جشنواره اختصاصی روابط عمومی ها

روزی برای روابط عمومی های مازندران/از مطالبه گری تا برپایی جشنواره اختصاصی روابط عمومی ها

روزی برای روابط عمومی های مازندران/از مطالبه گری تا برپایی جشنواره اختصاصی روابط عمومی هالینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : روزی برای روابط عمومی های مازندران/از مطالبه گری تا برپایی جشنواره اختصاصی روابط عمومی ها

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir