امروز جمعه 16 خرداد 1399 ساعت 22:47:17

دوربین خبر

کد مطلب : 24507 -تاریخ انتشار : جمعه 04 خرداد 1397 -ساعت : 01:16

چاپ به اشتراگ گذاشتن
روند بررسی پرونده متقاضیان اشتغالزایی مطلوب است اما کندی جذب متقاضیان در شهرستان ها قابل قبول نیست

استاندار اسلامی و فراز و نشیب های جلسه شورای اشتغال مازندران:

روند بررسی پرونده متقاضیان اشتغالزایی مطلوب است اما کندی جذب متقاضیان در شهرستان ها قابل قبول نیست

به گزارش دوربین خبر،

استاندار مازندران در جلسه  شورای اشتغال مازندران گفت:همه باید تعهد اشتغال را در شهرستان ها با فهرست هایی منسجم پایش کنیم.
اسلامی  با تاکید بر ثبت بیش از 2 هزار تعهد اشتغالزایی اظهار داشت:در اشتغال  روستاییان هم هزار و 300 تعهد در تسهیلات روستایی داریم.
وی با اشاره به رسیدگی خاص برای اشتغال بیکاران عنوان کرد:مانیتورینگ اشتغال و آموزش مهارتی می تواند مورد توجه قرار گیرد.
او همچنین بیان کرد:ترکیب آموزش،مشاوره و اشتغالزایی لازم است تا در زمینه های مختلف سوق دادن در راه اندازی مشاغل خرد و حمایت تسهیلاتی ویژه اشتغالزایی جوانان و نیز افراد تحت پوشش کمیته امدادامام خمینی و بهزیستی مازندران انجام شود.
استاندار مازندران با بررسی دلایل روند کند واگذاری تسهیلات اشتغالزایی از سال 96 تاکنون خاطرنشان کرد:پایش جدید با نظارت منسجم با هماهنگی معاون اقتصادی استانداری مازندران پیگیری شود.
او در ادامه گفت:پتانسیل جذب تسهیلات در مازندران پایین است و از طریق کارآفرینی های متنوع در زمینه هایی که نیاز داریم باید تحرک در واگذاری تسهیلات مورد توجه قرار گیرد.

رضوی رئیس خانه صنعت و معدن مازندران نیز اظهار داشت:اگر به لحاظ کیفی نیروها ماهر تربیت شوند در مراکز تولیدی  قابل جذب هستند.
اصغری مدیرکل کار،تعاون و رفاه اجتماعی مازندران نیز گفت: در دو زمینه اشتغال فراگیر و اشتغال روستاییان واگذاری تسهیلات انجام می شود و سهم مازندران بیش از 165 میلیارد تومان است.

وی با تاکید بر تکمیل سقف 110 میلیارد تومان اعتبار تسهیلات اشتعالزایی از محل سقف تسهیلات سال 96 افزود:روند جذب متقاصیان اشتعالزایی در برخی شهرستان ها کند است که فرمانداران به عنوان روسای کمیته ها در این زمینه باید تحرک خود را افزایش دهند.

درویشی مدیرکل فنی و حرفه ای مازندران نیز گفت:بیش از 8 میلیون نفر ساعت در بخش خصوصی داریم و با بخش دولتی 75 هزار نفر ساعت آموزشی داریم.
ابراهیمی مدیرکل بیمه روستاییان و عشایر نیز دراین جلسه افزود:225 هزار نفر جامعه هدف مازندران بوده و این آمار در سال گذشته به بیش از 400 هزار نفر رسید.
او اظهار داشت:بیمه روستاییان در خدمت مردم است و افرادی که از تسهیلات بیمه روستاییان استفاده می کنند استاندارها در طرح ملی  روستاییان عشایر گنجانده اند که با پرداخت کمترین حق بیمه همه اعضای خانواده می توانند از مزایای بیمه استفاده  کنند.
او تاکید کرد:در بیمه پیوست اجتماعی این وام ها گی اشتعالزایی را نیز می توانیم داشته باشیم.
وی در ادامه با بیان اینکه دو برابر حق بیمه را پرداخت می کنیم و بیمه شده تنها 5 درصد پرداخت می کند و هنوز افراد خانواده بیمه دریافت نمی کنند.


روند بررسی پرونده متقاضیان اشتغالزایی مطلوب است اما کندی جذب متقاضیان در شهرستان ها قابل قبول نیست

روند بررسی پرونده متقاضیان اشتغالزایی مطلوب است اما کندی جذب متقاضیان در شهرستان ها قابل قبول نیستلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : روند بررسی پرونده متقاضیان اشتغالزایی مطلوب است اما کندی جذب متقاضیان در شهرستان ها قابل قبول نیست

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir