امروز جمعه 16 خرداد 1399 ساعت 21:09:01

دوربین خبر

کد مطلب : 25976 -تاریخ انتشار : یکشنبه 03 تیر 1397 -ساعت : 10:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن
راه اندازی دانشگاه جامع فرهنگیان با حمایت استانداری پیگیری شود

استاندار مازندران در جمع اعضا هیئت امنا دانشگاه فرهنگیان:

راه اندازی دانشگاه جامع فرهنگیان با حمایت استانداری پیگیری شود

به گزارش دوربین خبر،

 استاندار مازندران در جلسه هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان گفت: در مازندران آمادگی برای پذیرش 1700 دانشجو برای دانشگاه فرهنگیان وجود دارد.

استاندار مازندران در جلسه هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان گفت: دانشگاه فرهنگیان کانون تربیت مهمترین عنصر تعلیم و تربیت است و باید زیرساخت های آن در مازندران توسعه یابد. ‎

مهندس اسلامی با اشاره به وجود نیروهای مستعد و تحصیل کرده در مازندران گفت: الحمدلله مازندران سرشار از نیروهای انسانی فرهیخته و تحصیل کرده است و می توان از این ظرفیت برای توسعه دانشگاه فرهنگیان استفاده نمود.

مقام عالی دولت در مازندران با اشاره به اختصاص پذیرش بیش از 1000 نفر دانشجو معلم برای دانشگاه فرهنگیان مازندران برای مهر 97 گفت: با همت همه مسئولین و توسعه زیرساخت ها دانشگاه فرهنگیان مازندران آمادگی پذیرش 1700 دانشجو معلم را خواهد داشت.

وی تاکید کرد: دانشگاه فرهنگیان همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند مرکز ثقل اصلی نظام آموزش و پرورش کشور است و ضرورت دارد به آن توجه جدی شود.

استاندار مازندران تاکید کرد: استان مازندران از نظر نرخ باسوادی در رتبه های برتر کشور قرار دارد و با این رویکرد دانشگاه فرهنگیان مازندران نیز می تواند جزء دانشگاه های برتر و پیشرو کشور باشد.

وی بر توسعه و تجهیز و بهسازی امکانات دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد و گفت: انتظار می رود مدیران دانشگاه فرهنگیان با همکاری آموزش و پرورش و نوسازی مدارس به دنبال مکان یابی برای احداث دانشگاه جامع فرهنگیان باشند و در این زمینه استانداری نیز حمایت خواهد کرد.

در این نشست احمدی لاشکی، نماینده مردم چالوس، نوشهر و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی و عضو هیات امنای دانشگاه فرهنگیان مازندران با اشاره به بازنشستگی بیش از 370 هزار نفر از فرهنگیان تا 4 سال دیگر خواستار توجه جدی برای تامین نیروی مورد نیاز آموزش و پرورش شد.

در این نشست طاهر روشندل اربطانی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان از جذب 24 هزار دانشجو معلم برای مهر 97 برای دانشگاه فرهنگیان خبر داد و گفت : 18 هزار نفر نیز در قالب مهارت آموز دوره یکساله وارد دانشگاه فرهنگیان شده و پس از طی دوره های آموزشی در آموزش و پرورش استخدام می شوند.

کسائیان، سرپرست دانشگاه فرهنگیان مازندران در این نشست گزارش کاملی در مورد وضعیت دانشگاه و پردیس های دانشگاه فرهنگیان در استان ارائه نمود و خواستار توجه جدی به توسعه زیرساخت ها در دانشگاه فرهنگیان مازندران شد.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : راه اندازی دانشگاه جامع فرهنگیان با حمایت استانداری پیگیری شود

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir