امروز شنبه 09 مهر 1401 ساعت 22:03:42

دوربین خبر

کد مطلب : 27107 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 03 مرداد 1397 -ساعت : 10:05

چاپ به اشتراگ گذاشتن
سوادکوه دل اهالی اسکاندیناوی را برد

عباس مهدوی

سوادکوه دل اهالی اسکاندیناوی را برد

به گزارش دوربین خبر،

حظ سفرای اروپایی از راه‌آهن_شمال l سوادکوه دل اهالی اسکاندیناوی را برد


مدتی است که آرزوی دیرین علاقمندان به دیدن جاذبه های دلربای راه اهن شمال محقق شده است.

قطارگردشگری شمال ایران این هفته میزبان سفرا و کارکنان سفارتخانه های کشورهای دانمارک، #فنلاند، نروژ و سوئد در یک تور یکروزه بود.

قطاری که مسافرانش را به دیدن جاهایی می بردکه تا چندی پیش ممکن نبود وپا گذاشتن به ان یک رویا بود.

گردشگری در مسیر چشم نواز راه اهن شمال با قطاری اختصاصی را باید تجربه کرد تا مکان هایی را در قاب چشمان جای داد که پر از هیجان ،زیبایی و تحسین است.

نقطه شروع برنامه قطار گردشگری از ساعت ۶:۴۵ در ایستگاه تهران است. پس ازصرف صبحانه در قطار گردشگری به جلگه حاصلخیز ورامین می‌رسیدو با پشت سرگذاشتن آن جلوه‌هایی از حاشیه کویر را در نزدیک گرمسار شاهد خواهیدبود

پس از گرمسار با گردش به سمت شمال، در کنار حبله‌رود قرار گرفته و کمی بعد به اولین ایستگاه موردبازدید می‌رسیدکه از نمونه ایستگاه‌های راهآهن با مشخصه‌های ویژه ایستگاه‌های تشکیلاتی سال‌های اولیه راه آهن است. پس از کمی گشت وگذار، به قطار برمی گردید و از مناظر فوق‌العاده دیدنی مسیر کبوتر دره، سیمین‌دشت و زرین‌دشت عبور می‌کنید. با نزدیک شدن به بخش کوهستانی شمال، به داستانی‌ترین و رویایی ترین بخش تور وارد می شویدکه نه فقط به لحاظ زیبایی بلکه به لحاظ فنی و تاریخی نیز بسیار جذاب است.

در ده شوراب از قطار پیاده می‌شوید تا علاوه بر تماشای ترکیب فوق العاده‌ای از صنعت و طبیعت، درباره نحوه ساخت خط آهن شمال و مشکلات پیش روی آن نیز بشنوید. با قطار از مشهورترین سازه های راهآهن شمال مانند پل ورسک، سه خط طلا و … دیدن می‌کنید.

در ایستگاه ورسک از قطار پیاده می‌شویدتا نمایی معروف از ورسک را تماشا کنیدو عکسی به یادگار ثبت کنید.

در ادامه ناهار در قطار صرف می‌شود و مسیر تا سوادکوه ادامه می‌ یابد. با گذشتن از نیمه روز در ایستگاه سوادکوه پیاده می‌شویدو ضمن یک پیاده‌روی سبک، بیشتر با راه آهن آشنا خواهید شد. پس از غروب آفتاب، عصرانه را در یکی از ایستگاههای قدیمی صرف می کنید. قطار گردشگری حدود ساعت ۹:۳۰۰ به تهران برمی گردد.

قطار ریل باس، پذیرایی صبحانه، نهار گرم، سه میان وعده، کارشناس گردشگری راه آهن، راهنما، نقشه وبیمه شما را در خاطره انگیز ترین تورریلی همراهی می کنند و سفری دلپذیر را برایتان رقم می زنند. کفش مناسب پیاده روى، کوله سبک، کلاه و عینک آفتابی، لباس مناسب، کارت شناسایی، وسایل شخصى و داروهاى ضرورى هم یادتان نرود. برای داشتن سفری سبز و دوستدارطبیعت ظروف غذا و فلاسک آب جوش همراه داشته باشید
#عباس_مهدوی


سوادکوه دل اهالی اسکاندیناوی را بردلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : سوادکوه دل اهالی اسکاندیناوی را برد

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir