امروز پنج شنبه 28 شهریور 1398 ساعت 21:14:14

دوربین خبر

کد مطلب : 27262 -تاریخ انتشار : سه شنبه 09 مرداد 1397 -ساعت : 15:58

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ارائه 450 مقاله در کنفرانس ریاضی ایران

عنایت الله سازگار دبیر کنفرانس ریاضی ایران در بابلسر خبر داد:

ارائه 450 مقاله در کنفرانس ریاضی ایران

به گزارش دوربین خبر،

شانزدهمین کنفرانس آموزش ریاضی ایران با حضور عسکری نیکزاد، مدیرکل آموزش و پرورش مازندران و عباس سلطانیان مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش و جمعی کثیری از اساتید، معلمان، دانشجویان و صاحب نظران این رشته در بابلسر آغاز به کار کرد.

در این آیین افتتاحیه این کنفرانس، عنایت اله سازگار دبیر علمی کنفرانس آموزش ریاضی ایران با بیان اینکه 450 مقاله در شانزدهمین کنفرانس آموزش ریاضی ایران داوری شد، گفت: از این تعداد 102 مقاله برای سخنرانی و 167 مقاله برای پوستر انتخاب شدند.

وی افزود: از کل 750 شرکت کننده در این کنفرانس، بیشترین شرکت کنندگان از مازندران، تهران، اصفهان، خراسان، فارس و کردستان هستند.

وی به برخی از دلایل وجودی و اهداف کنفرانس که مهم ترین آن اهداف کلان ریاضی مدرسه ای است اشاره کرد و گفت: ارج نهادن به تفکر ریاضی به عنوان بخشی زیربنایی از دانش بشری و حقیقت عالم و به عنوان وسیله ای جهت رسیدن به حقایق الهی از جمله این اهداف محسوب می شود.

سازگار از دیگر دلایل را اینگونه برشمرد: رشد و توسعه توانایی های تجسم و انتزاع و تعمیم، ایجاد نظم فکری، منطقی و رفتاری، رشد روحیه صبر، استقامت، پشتکار و مشارکت در حل مسأله و همچنین کسب دانش زبان و مهارت های ریاضی به منظور توسعه دانش ریاضی و بکارگیری آن در زمینه های مختلف زندگی.

دبیر علمی این کنفرانس درباره تأثیر ریاضی در اقتصاد کشورها تصریح کرد: اگر می خواهید اقتصاد کشوری را فلج کنید معلم و آموزش را تضعیف کنید و اگر می خواهید آموزش و پرورش را ضعیف کنید حجم و محتوای ریاضیات را کم و کمتر کرده و ساعت تدریس آنرا کاهش دهید.

وی خاطرنشان کرد: اعضای حقیقی و حقوقی کنفرانس طبق چارتی مشخص از میان اساتید و معلمان ریاضی سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم، اعضای اتحادیه آموزشی معلمان ریاضی کشور، خانه ریاضیات گروه های آموزشی، نمایندگان انجمن ریاضی و آمار ایران، دانشگاه ها و ... برگزیده و به کمیته علمی کنفرانس معرفی شدند.

سازگار به دستاوردهای قابل پیش بینی کنفرانس اشاره کرده و اظهار داشت: آنچه از مقالات، سخنرانی ها، میزگردها و کارگاه ها حاصل می شود این است که به طور کلی دستاوردهای این کنفرانس باید چراغ راه مسئولان ارشد آموزش و پرورش گردد و همچنین مولفان کتب درسی نظرات علمی و عملی و کارشناسی اساتید آموزش ریاضی و معلمان را شنیده باشند و در تألیف یا اصلاح کتب درسی اعمال کنند.  


ارائه 450 مقاله در کنفرانس ریاضی ایران

ارائه 450 مقاله در کنفرانس ریاضی ایران

ارائه 450 مقاله در کنفرانس ریاضی ایرانلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : ارائه 450 مقاله در کنفرانس ریاضی ایران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir