امروز سه شنبه 15 آذر 1401 ساعت 14:54:46

دوربین خبر

کد مطلب : 27326 -تاریخ انتشار : یکشنبه 14 مرداد 1397 -ساعت : 10:16

چاپ به اشتراگ گذاشتن
داخل بسته ارزی چیست؟

داخل بسته ارزی چیست؟

به گزارش دوربین خبر،

داخل بسته ارزی چیست؟
مقاومت دلار شکسته می‌شود

بسته مهار التهاب ارزی بالاخره قرار است فردا باز شود. تشکیل بازار دوم ارز مهم‌ترین محور این بسته است که طبق قول‌وقرارهای انجام شده باید کار خود را بر مبنای نرخ توافقی از دوشنبه آغاز کند.

گفته می‌شود خرید و فروش دلار و بازگشایی صرافی‌ها نیز در این بسته آزاد شده و به همین دلیل علاوه بر دلارهای صادرکنندگان، دلارهای خانگی نیز به این بازار سرازیر خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود در صورت اجرای صحیح این بسته با افزایش قابل توجه عرضه ارز، قیمت دلار در مسیر نزولی قرار گرفته و تا حوالی هشت هزار تومان کاهش یابد.

چنانچه تعللی در تشکیل بازار دوم دلار نبود و این بازار در کنار دلار ۴۲۰۰ تشکیل می‌شد امکان حرکت دلار به بالای ۷۰۰۰ تومان نبود اما بلاتکلیفی بازار غیررسمی و عمق بسیار کم آن در کنار هدررفت میلیاردها دلار از منابع ارزی با دلار ۴۲۰۰ باعث فرار نرخ به بالای ۱۰ هزار تومان شد.

یک اقتصاددان در گروهی تلگرامی نوشته است: باید بررسی شود که چرا بوروکراسی دولتی در اتخاذ تصمیمات غلط سرعت عمل بالایی دارد اما در تصحیح خطا بسیار کند است و حتی تصمیم اتخاذ شده را با تأخیر چند هفته‌ای نهایی می‌کند گویی به هر روشی متوسل می‌شود تا تصمیم صحیح را به تصمیمی اشتباه تبدیل کند و پس از آن تصمیم را اعلام کند! در حالیکه تصمیم اشتباه حتی شبانه هم اعلام می‌شود که مبادا قبل از اعلام تصحیح شود!


داخل بسته ارزی چیست؟


منبع : مجمع اقتصاددانان


لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : داخل بسته ارزی چیست؟

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir