امروز شنبه 09 مهر 1401 ساعت 20:27:09

دوربین خبر

کد مطلب : 27700 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 01 شهریور 1397 -ساعت : 13:33

چاپ به اشتراگ گذاشتن
توقف چاپ همشهری مازندران

اشکان جهان آرای گزارش می دهد...

توقف چاپ همشهری مازندران

به گزارش دوربین خبر،اشکان جهان آرای سردبیر و روزنامه نگار همشهری مازندران نوشت: امان از غافلگیری و سیاست‌های عمود به ما و تحریم‌هایی که عده‌ای هنوز می‌گویند کاغذپاره است. همین کاغذپاره حالا کاغذ را از ما گرفت!دوربین خبر گزارش می دهد...

به گزارش دوربین خبر،

 خبری ناراحت کننده برای فرهنگ مازندران
توقف چاپ همشهری مازندران پس از هفت سال


روزنامه همشهری مازندران که جزو پرتیراژترین و باکیفیت ترین روزنامه های مازندران با محتوای بومی و محلی بود، به خاطر مشکلات ناشی از کمبود کاغذ، دیگر منتشر نمیشود و به جای آن همشهری شمال با مشارکت استان های مازندران، گیلان و گلستان انتشار پیدا خواهد کرد

اشکان جهان آرای ، سردبیر روزنامه همشهری مازندران و یکی از روزنامه نگاران حرفه ای، باسابقه، کم حاشیه و خوش اخلاق مازندران یادداشتی پیرامون این اتفاق ناخوشاید منتشر کرد که بخشهایی از آن را در ذیل می خوانید:


کاغذ گران شد؛ کمیاب شد؛ بحران شد؛ کار به کاهش تیراژ نشریات و حتی چاپ نشدن برخی‌ها کشید؛ و حالا نوبت ماست! یعنی همشهری استان‌ها و برای من «همشهری مازندران»!

کار با همشهری مازندران را از اسفند 1387 آغاز کردم؛ حدوداً 10 سال پیش؛ اما از 26 آذر 1390 و با روزنامه شدن‌ همشهری مازندران، فصل جدید کاری‌ام در همشهری آغاز شد. هر هفته 5 شماره روزنامه، ویژه‌ی مازندران که در آن با کمک تعدادی از همکاران مسائل مختلف مازندران را رصد می‌کردیم.

 انتشار روزنامه‌ای استانی با محتوایی کاملا بومی که به طور میانگین حدود 90 درصد مطالب‌اش تولیدی بود. مرور خاطرات همه‌ی این چند سال هیجان‌انگیز است. پیگیری‌ها، شب‌بی‌خوابی‌ها، گفت‌وگوها، نشست‌های خبری، همایش‌ها، رتبه‌ آوردن در جشنواره‌ها، نتیجه گرفتن‌های بعضی از گزارش‌ها، تهدید شدن‌های دوستانه و گاه غیردوستانه و ...

 همشهری استان‌ها در سراسر کشور قرار است به خاطر کمبود کاغذ، منطقه‌ای منتشر شود و این یعنی دیگر نمی‌توانم هر روز چند موضوع از استان را در 4 صفحه پوشش بدهم . فضای قبلی برای پرداختن هر روزه به مسائل فرهنگی و هنری استان در اختیارم نیست. حالا باید در یک صفحه فشرده‌شان کنم؛ البته در نشریه‌ای که دیگر مال مازندران نیست.

بیش از هزار و پانصد شماره روزنامه در این 7 سال منتشر کردیم که با هر صفحه از هر کدام‌شان خاطره دارم. دوست داشتم آخرین شماره‌ی «همشهری مازندران» ویژه‌ی این روزنامه باشد. اما امان از غافلگیری و سیاست‌های عمود به ما و تحریم‌هایی که عده‌ای هنوز می‌گویند کاغذپاره است. همین کاغذپاره حالا کاغذ را از ما گرفت!

سه‌شنبه، سی‌اُم مردادِ نود و هفت، آخرین شماره‌ی «همشهری مازندران» منتشر شد و از شنبه، سوم شهریور -تولد سی‌وچهار سالگی‌ام- به جای «همشهری مازندران»، روزنامه‌ای منتشر می‌شود که نام‌اش «همشهری شمال» باشد؛ یا همشهری گیلان، گلستان، مازندران! نام‌اش هر چه که باشد و با هر سردبیری، برای من و مخاطبان این روزنامه، «همشهری مازندران» نمی‌شود.

 اشکان جهان‌آرایلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : توقف چاپ همشهری مازندران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir