امروز جمعه 18 آذر 1401 ساعت 19:19:34

دوربین خبر

کد مطلب : 27946 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 14 شهریور 1397 -ساعت : 09:15

چاپ به اشتراگ گذاشتن
با افتخار می گوییم از اعزام بیماران به خارج از کشور بی نیاز شده ایم

یادداشت:قاسم جان بابایی معاون وزیر بهداشت

با افتخار می گوییم از اعزام بیماران به خارج از کشور بی نیاز شده ایم

ارسالی دوربین خبر

به گزارش دوربین خبر،شهادت مردان بزرگ و فراموش نشدنی انقلاب، شهیدان رجایی و باهنر، سال هاست که با یادمان «هفته دولت» گرامی داشته می شود تا به پاسداشت حرمت خون آنان که در مسیر اعتلای میهن، از هیچ همتی فروگذار نکردند، در خدمت به وطن و مردم شریف ایران، پیشرو باشیم. مسئولان سلامت کشور نیز در تحقق آرمان های این مسیر مقدس و در راستای سیاست های کلی سلامت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و اجرای قوانین برنامه های پنجم و ششم توسعه کشور با هدف دسترسی عادلانه آحاد جامعه به خدمات درمانی، مدیریت بهینه منابع سلامت کشور، ارتقای بهره وری، حفاظت مالی و در نهایت جلب رضایت مردم به عنوان مشتریان اصلی حوزه سلامت، در ابتدای دولت یازدهم طرحی نو در انداختند تا لبخند شیرین رضایت را بر لبان هموطنان بنشانند.

برنامه تحول نظام سلامت، جنبش گسترده ای را با بسیج تمام امکانات مادی و معنوی و تلاش یکپارچه و جهادگونه تمام دست اندرکاران این حوزه از صف تا ستاد ایجاد کرد تا اهداف عالیه نظام سلامت محقق شود. 

طرح تحول سلامت با نگاهی جامع به معضلات موجود در نظام سلامت، تلاش کرد تا ارائه خدمات درمانی همراه با حفظ کرامت انسانی، تسکینی بر آلام بیماران و خانواده هایشان باشد که این از پرافتخارترین نتایج این طرح است.

کاهش هزینه ‌های پرداخت شده از جیب خانوار هنگام مراجعه به مراکز دولتی جهت بهره مندی از اقلام دارویی، تجهیزات و خدمات ارائه شده و به ویژه حفاظت مالي هدفمند از بيماران بستري در برابر هزينه هاي كمرشكن در بيمارستان هاي دولتي، کاهش قیمت انواع لوازم و تجهیزات پزشکی مصرفی، رضایتمندی قابل‌ توجهی را به‌ دنبال داشته است. سایر برنامه های اجرا شده در این طرح همچون انجام هزاران زایمان طبیعی رایگان در سراسر کشور، حضور پزشک متخصص و فوق تخصص در شهرهای کمتر توسعه یافته و محروم و تمام وقت شدن آنان در بیمارستان های دولتی، حضور پزشک متخصص مقیم به صورت شبانه روزی، توجه خاص به بیماران صعب العلاج و خاص، اقدامات توسعه ای و زیربنایی از جمله ایجاد، بازسازی و نوسازی بیمارستان ها و بخش های آن ، توسعه اورژانس زمینی و هوایی، توسعه بخش های مراقبت ویژه، سوختگی، مسمومیت و... تاثیر چشمگیری در زمینه افزایش دسترسی، ایجاد چتر حمایتی از مردم در بیمارستان‌ها و مراکز دولتی و پوشش همگانی و عادلانه خدمات درمانی در سطح کشور داشته است. 

علاوه بر این با نگاهی به حوزه سلامت در دهه های پیشین و حتی سال های قبل، به جرات می توان گفت، انقلابی عظیم در این حوزه رخ داده و بسترسازی جهت دستیابی به سه هدف عالیه نظام سلامت و آرمان های انقلاب در راستای بهره مندی اقشار محروم جامعه از بهترین خدمات درمانی انجام شده است. در حال حاضر با افتخار می توان گفت که از اعزام بیماران به خارج از کشور بی نیاز شده ایم، در آموزش کادر درمان متبحر پیشگام هستیم وشاخص های سلامت را در مجامع بین المللی بهبود بخشیده ایم.  
 
دولت دوازدهم نیز در دوران مسئولیت خویش همواره تلاش کرده است تا دستاوردهای طرح تحول سلامت و ارائه خدمات اجتماعی به مردم در این حوزه را بیش از پیش مورد توجه قرار دهد تا علی رغم مشکلات موجود و کمبود منابع، خدشه ای به این خدمت ارزنده وارد نشود. در حال حاضر مدیریت منابع و مصارف در بیمارستان ها به عنوان شاه کلید صیانت از دستاوردهای برنامه تحول نظام سلامت مورد توجه تمام سیاستگذاران و دست اندرکاران حوزه سلامت است. 

باعث مباهات است  خدمات خوبی از سوی کارکنان ستاد و صف حوزه درمان در عرصه سلامت به مردم ارائه شد و امیدواریم با تلاش و همراهی با برنامه های سلامت محور دولت تدبیر و امید بتوانیم خدمات شایسته تری به مردم شریف ارائه نماییم .

طرح تحول سلامت به عنوان یکی از بزرگترین طرح های اجتماعی دولت با قوت ادامه خواهد یافت و حفظ دستاوردهای آن، از وظایف همه ما است، چراکه مردم در حوزه سلامت به برنامه ها و اقدامات صورت گرفته امید بسته اند و تمام اقدامات ما نیز در راستای حفظ دستاوردها و خدمت شایسته به هموطنان است.

از خدا می خواهیم ذره ای از اخلاص شهیدان رجایی و باهنر را به ما عطا نماید تا لذت خدمت صادقانه به مردم را درک و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نکنیم.

                                                                                                         دکتر قاسم جان بابایی 
                                                                              معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی


با افتخار می گوییم از اعزام بیماران به خارج از کشور بی نیاز شده ایملینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : با افتخار می گوییم از اعزام بیماران به خارج از کشور بی نیاز شده ایم

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir