امروز سه شنبه 06 خرداد 1399 ساعت 18:10:41

دوربین خبر

کد مطلب : 27954 -تاریخ انتشار : یکشنبه 11 شهریور 1397 -ساعت : 06:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن
هزینه 6 هزار میلیاردی خانواده‌ها در موسسات آموزشی

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد

هزینه 6 هزار میلیاردی خانواده‌ها در موسسات آموزشی

به گزارش دوربین خبر، مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال گذشته خانواده‌ها ۶ هزار میلیارد ریال در موسسات آموزشی که ضد آموزش هستند هزینه کردند.

به گزارش دوربین خبر،، علی رمضانی بعد از ظهر امروز در همایش تجلیل از نخبگان پرورشی و فرهنگی مازندران در اردوگاه شهدای دانش‌آموزی بادله اظهار کرد: استان مازندران از نظر زیرساخت‌های فرهنگی و هنری از استان‌های دیگر کمتر است اما در همه فعالیت‌ هنری بی‌نظیر است.

وی افزود: یکی از سیاست‌های وزارت‌خانه در حوزه فرهنگی این است که که مسابقات و جشنواره‌هایی که برگزار می‌شود را به دل مدرسه بیاوریم.

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: اجرای تئاتر مدارس که پایلوت آن در استان فارس انجام شد امسال در تمامی مدارس کشور تئاتر مدارس اجرا می‌شود.

این مسؤول با بیان اینکه بسیاری از فرهنگ‌ها دارد از بین می‌رود، گفت: گردشگری و ارشاد تا کنون به ما کمک نکردند و بسیاری از هنرها در حال از بین رفتن هستند و نیاز است که به ما کمک کنند.

رمضانی خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان برگزیده در جشنواره‌ها باید به عنوان مربیان کانون‌ها از آنها استفاده شود.

وی بیان کرد: در سال گذشته خانواده‌ها ۶ هزار میلیارد ریال در آموزش در موسسات آموزشی که ضد آموزش هستند هزینه کردند.

مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: وزارتخانه با سرمایه اندکی که دارد فرصت و برنامه‌ها را به نحوی بچیند تا دانش‌آموزان کودکی و نوجوانی کنند.

این مسؤول اظهار کرد: طی آمار گرفته شده دانش‌آموزان در فشارهای آموزشی خسته هستند و این نگران کننده است و باید سیطره آموزش را کم شود و این کار باید صورت بگیرند.

رمضانی تصریح کرد: نخبگان فرهنگی با شرایط سخت زندگی خود را آماده کردند و می‌توانند با مهارتی که بدست آوردند به خانواده‌ خود کمک کنند و در دوران بعد از تحصیل زندگی خود بگردانند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران نیز اظهار کرد: مسابقات فرهنگی و هنری از قدیمی‌ترین برنامه‌ها بعد انقلاب برگزار می‌شود و آموزش و پرورش علاوه بر مسائل علمی و آموزشی به مسائل تربیتی دانش‌آموزان اهمیت می‌دهد.

عسکری نیکزاد با بیان اینکه آموزش چگونه زندگی کردن باید در برنامه‌های آموزش و پرورش جاری و ساری باشد، افزود: دانش‌آموزان با میل و رغبت رشته‌های خود را انتخاب کنند و در فضای سالم رقابت کنند.

وی تصریح کرد: در مدیریت برنامه‌های هنری که مقام می‌آورند مسائل تربیتی در آن دیده می‌شود و کارگروهی کردن و نتایج گروهی گرفتن از فعالیت‌هایشان است.

نیکزاد با بیان اینکه باید فرصت ایجاد شناخت و رشد استعدادهای دانش‌آموزان را پرورش دهیم، اظهار کرد: در کل جامعه و کشور فضای استعدادیابی و شرایط ان ایجاد شود.

وی ایجاد شخصیت مستقل و تقویت فرهنگی و دینی و معنوی و ملی، ایجاد فضای رفاقتی در کارگروهی و رقابتی را از جمله اثرات این جشنواره‌ها دانست.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران گفت: فعالیت‌های فرهنگی غنی‌سازی زیبایی است در اوقات فراغت که دانش‌آموزان در ساعات فراغت از تحصیل به امور بسیار مهم و اموری که زندگی آنها بیشتر از آموزش و مسائل درسی ببیند داشته باشند.

وی بیان کرد: دانش‌آموز در فعالیت‌های فرهنگی مهارت‌های فردی و اجتماعی را یاد می‌گیرد و نظم‌پذیر و مسئولیت‌پذیر می‌شود و با آموزش مهارت زندگی هم زندگی شخصی و اجتماعی و مسائل پیرامونی را اداره کنند.

نیکزاد تصریح کرد: به دانش‌آموزان یاد بدهید نقش‌پذیر باشند و یاد می‌گیرد کشور را به تعالی برساند و در کشور خوب زندگی و کار گروهی کند تا به هدف نهایی که در سند تحول بنیادین تحت حیات طیبه رشد جسمی، عقلی، معنوی و عاطفی است برسیم.

۸۶۰۵۱/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آموزش - فرهنگی - دانش‌آموزان - پرورش - زندگی - مدیرکل - مسائل - تصریح - مازندران - اظهار - ایجاد - آموزشی - اینکه - نیکزاد - مدارس - استان - رمضانی - وزارت - برنامه‌های - تربیتی - اجتماعی - می‌گیرد - باشند - فعالیت‌های - گروهی - فراغت - معنوی - کارگروهی - مسؤول - نخبگان - افزود - موسسات - خانواده‌ها - هزینه - مسابقات - برگزار - برنامه‌ها - شرایط - جشنواره‌ها - بسیاری - تئاتر - تحصیل -

نظر شما در مورد : هزینه 6 هزار میلیاردی خانواده‌ها در موسسات آموزشی

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir