امروز یکشنبه 24 شهریور 1398 ساعت 12:44:43

دوربین خبر

کد مطلب : 27995 -تاریخ انتشار : دوشنبه 19 شهریور 1397 -ساعت : 22:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن
‍ طرح بصیرت عاشورایی در 300 امامزاده مازندران اجرا می شود

‍ طرح بصیرت عاشورایی در 300 امامزاده مازندران اجرا می شود

به گزارش دوربین خبر،

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران گفت : طرح بصیرت عاشورایی در قالب سوگواره به همراه برنامه های شاخص دینی و مذهبی در 300 بقعه امامزاده های استان برگزار می شود .
حجت الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی بابیان اینکه با آگاه سازی مردم و جلوگیری از ورود و ترویج بدعت ها به عزاداری‌ ها و مجالس عزاداری امام حسین (ع) ، ترویج فرهنگ و انتقال پیام عاشورا در جوار بقاع متبرکه، امامزادگان، حسینیه ها، تکایا و موقوفات را از اهداف اجرای این طرح برشمرد .
وی ادامه داد : برنامه های لبیک یا حسین ، احلی من العسل ویژه دانش آموزان ، شیرخوارگان حسینی، رهروان زینبی ویژه بانوان ، نماز ظهر عاشورا در قالب طرح سوگواره بصیرت عاشورایی تدوین شده است.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران افزود: طرح سوگواره بصیرت عاشورایی از محل درآمد موقوفات منطبق و در راستای اجرای امینانه نیات واقفان نیک اندیش اجرا می شود.
وی گفت : طرح سوگواره بصیرت عاشورایی از 19 شهریور در سه مرحله دهه اول، دهه دوم و دهه سوم محرم با برنامه مختلف فرهنگی و مذهبی اجرا می شود.
حیدری با اشاره به وجود 14 هزار موقوفه در مازندران افزود : نیت 70 درصد موقوفات این استان ، عزاداری و اطعام دهی در ایام محرم است .
مدیر کل اوقاف وامور خیریه مازندران از اعزام 300 مبلغ به مناطق مختلف شهری و روستایی استان همزمان با ماه محرم خبر داد و افزود: این مبلغان وظیفه پاسخگویی به شبهات مردم، سخنرانی در مراسم‌ عزاداری و بصیرت‌افزایی را بر عهده دارند.
وی اضافه کرد : هر چند تعدد موقوفات از جمله موارد خوشایند به شمار می رود اما فراوانی نیت واقف در یک مورد را باید با آگاهی سازی و شناساندن موارد جدید وقف معرفی کرد .


‍ طرح بصیرت عاشورایی در 300 امامزاده مازندران اجرا می شودلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : ‍ طرح بصیرت عاشورایی در 300 امامزاده مازندران اجرا می شود

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir