امروز سه شنبه 15 آذر 1401 ساعت 15:24:19

دوربین خبر

کد مطلب : 28007 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 22 شهریور 1397 -ساعت : 17:59

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بحران آب؛ زنگ خطری که شنیده نمی‌شود⁉

بحران آب؛ زنگ خطری که شنیده نمی‌شود⁉

به گزارش دوربین خبر،

‍ 

این تنها بحران جدی به حساب می‌آید که هنوز کسی آن را جدی نگرفته است. بحران آب در ایران جدی است.
شوخی نگرفتن موضوع آب مساله‌ای است که گویا چندان جدی گرفته نمی‌شود؛ چه از طرف مسئولان و چه از طرف مردم. آن‌چه تاکنون دیده شده تنها حرف‌های زیبایی بوده که نتیجه عملی آن دیده نشده است. موضوع کمبود آب یکی از مسائل پراهمیت کشور است که نمی‌توان به سادگی از کنار آن عبور کرد. برخی استان‌های کشور با بحران و محدودیت‌های بیشتری در بخش آب روبرو هستند که باید ضمن در نظر گرفتن مسائل اجتماعی، برنامه‌ریزی لازم را برای رفع این مشکلات انجام داد.‼

با توضیحات فوق و تعمیم آن به شهرستان نوشهر لازم است از سوی مسئولان تدبیری در راستای مصرف اندیشیده شود ‼چرا که سطح آب چشمه های ( گردوک و اسپی او) در روستای سنگ تجن که تامین آب شرب شهرستان های نوشهر و چالوس و 13 روستای بخش مرکزی ( جمعیت خوش نشین مهاجر کناره ) عهده دار است به شدت پائین آمده و هم اکنون در شرایط بحران است...‼
سکوت معنادار مسئولان و بی توجهی به این امر در مسائل صرفه جویی جای تامل دارد⁉
با وجود همه این اظهارات به نظر می‌رسد زنگ خطر این بحران هم‌چنان بی‌صدا استچرا که اگر به درستی شنیده می‌شد به جای این همه کارگروه مختلف که تا به حال خروجی چندانی هم نداشته یک اقدام عملی ملی و مفید در این زمینه صورت می‌گرفت.
از همین الان می‌توان هشدار داد اگر این بحران جدی گرفته نشود ممکن است با مهاجرت مردم شهرها و استان های جنوبی به شهرستان نوشهر منجر به درگیری شود .
بهتر است زنگ خطر بحران آب بلندتر از این‌ها به صدا دربیاید و همه از مسئولان گرفته تا تک تک مردم صدای آن را به درستی بشنود‼لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : بحران آب؛ زنگ خطری که شنیده نمی‌شود⁉

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir