امروز سه شنبه 06 خرداد 1399 ساعت 18:02:33

دوربین خبر

کد مطلب : 28230 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 04 مهر 1397 -ساعت : 10:47

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تولیدات گلخانه ای، سیاست جهاد کشاورزی مازندران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران:

تولیدات گلخانه ای، سیاست جهاد کشاورزی مازندران

به گزارش دوربین خبر،

جذب نیروی انسانی باید بر اساس شایسته سالاری و کارامدی باشد/تولیدات گلخانه ای، سیاست جهاد کشاورزی مازندران

 عزیزالله شهیدی‌فر در جلسه شورای مشورتی و هماهنگی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که نیروهایی که وارد دستگاه اجرایی می‌شوند باید متعهد و متخصص باشند، گفت: باید از طریق سیستم آموزشی نیروهای توسعه یافته‌ای تربیت کنیم چراکه نیروی انسانی متخصص و متعهد فضای کسب و کار را بهبود می‌بخشد.

وی ادامه داد: نیروی انسانی آموزش دیده سبب پایداری دستگاه اجرایی است و بر این اساس باید نیروهای شایسته و کارامد جذب شوند و در انتخاب به گونه ای دقت شود تا افراد باانگیزه و باهدف وارد سیستم شوند و سازگاری با دستگاه اجرایی داشته باشند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در بخش دیگری از سخنان خود به سیمای کشاورزی مازندران اشاره کرد و افزود: 27 درصد تولید ناخالص داخلی و 23 درصد اشتغال مستقیم استان مربوط به بخش کشاورزی است.

این مسؤول با بیان اینکه 10 درصد ارزش محصولات کشاورزی و هفت درصد تولیدات کشاورزی کشور مربوط به مازندران است، ادامه داد: مازندران رتبه نخست را در تولید 12 محصول زراعی، باغی، دامی و شیلاتی، تولید سالانه 400 میلیون واحد گل و گیاه و تولید سالانه 240 هزار تن گوشت سفید را دارد که همه اینها نشان از جایگاه مناسب تولیدات کشاورزی مازندران در کشور است.

شهیدی‌فر درباره هدفگذاری صادرات سه میلیارد دلاری مازندران گفت: برای تحقق این میزان صادرات، نگاه ویژه‌ای به بخش کشاورزی شده است چراکه بخش قابل توجهی از این میزان صادرات در برنامه ششم توسعه از مازندران از سوی بخش کشاورزی محقق می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از جذب 130 درصدی تسهیلات اشتغال روستایی در بخش کشاورزی استان خبر داد و افزود: بخش کشاورزی در مازندران توانسته 30 درصد بیشتر از تعهد خود تسهیلات جذب کند و بر این اساس 110 میلیارد تومان از 160 میلیارد تومان اعتبارات تسهیلات اشتغال روستایی مربوط به بخش کشاورزی مازندران است.

وی بیان کرد: تولید محصولات گلخانه‌ای از سیاست های جهاد کشاورزی مازندران است که تولید محصول گلخانه‌ای با محوریت لیموترش آغاز شده است.


تولیدات گلخانه ای، سیاست جهاد کشاورزی مازندران

تولیدات گلخانه ای، سیاست جهاد کشاورزی مازندران

تولیدات گلخانه ای، سیاست جهاد کشاورزی مازندرانلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : تولیدات گلخانه ای، سیاست جهاد کشاورزی مازندران

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir