امروز پنج شنبه 06 تیر 1398 ساعت 12:30:04

دوربین خبر

کد مطلب : 28503 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 19 مهر 1397 -ساعت : 12:11

چاپ به اشتراگ گذاشتن
23 میلیون نفر زیر پوشش نظام ارجاع سلامت هستند

وزیر بهداشت در بابلسر:

23 میلیون نفر زیر پوشش نظام ارجاع سلامت هستند

به گزارش دوربین خبر،

 سید حسن قاضی‌زاده هاشمی صبح امروز در حاشیه راه‌اندازی مرکز ارجاع سلامت و افتتاح کلینیک تخصصی و فوق تخصصی بابلسر با اشاره به راه اندازی این پروژه به عنوان  یکی از مراکز درمانی  خیر ساز که   دولت کمک کردند، اظهار داشت:درباره سامانه ارجاع امیدواریم که بتوانیم این آرزوی دیرینه نظام سلامت را جامه عمل بپوشانیم .

وی با تاکید بر اینکه هزینه‌های درمان در کشور خیلی زیاد است و یکی از دلایل آن این است که بحث ارجاع نداریم، افزود: بیمار مستقیما به فوق تخصص مراجعه می‌کند و در طول یک روز ممکن است با دفترچه، مکرر هزینه‌های زیادی را به بیمه‌ها و کشور تحمیل کند در حالیکه نظام ارجاع کمک می‌کند همه چیز کنترل شود. 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه در برخی استانها مثل گلستان در نظام ارجاع پیشتازند افزود:در برخی استانها مثل مازندران کار آغاز شده است و ، هر کدام مدل‌های مختلفی دارند.

قاضی‌زاده هاشمی افزود: 23 میلیون ایرانی زیر پوشش نظام ارجاع قرار دارند اما آرزو برای 83 میلیون ایرانی این امر محقق می شود.

وزبر بهداشت گفت: باید پرونده الکترونیک سلامت راه‌اندازی شود و  این دسترسی را با کمک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در همه نقاط کشور داریم .

او از تشکیل  70 میلیون نفر پرونده الکترونیک سلامت خبر داد و گفت: و امیدواریم. در گام اول عملیاتی شود تاکلینیک ویژه افتتاح و متخصص مستقر شود.

او با بیان اینکه  23 میلیون نفر زیر پوشش نظام ارجاع سلامت هستند تصریح کرد: اگر سالانه 10 میلیون نفر اضافه کنیم موفقیت خیلی بزرگی برای سلامت است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری ایرنا درباره هزینه‌های دندانپزشکی گفت:: آنچه که تا امروز دولت توانسته انجام بدهد برای افراد زیر 14 سال است یعنی برای پیشگیری که رایگان است، بالغ بر 40 میلیون خدمات پیشگیری عمدتاً در دبستان انجام شده است یعنی این کودکان اکنون وارد دبیرستان شدند اگر دندان فاسدی داشتند کشیده یا ترمیم شده است.

قاضی‌زاده هاشمی افزود: خدمات تخصصی دندانپزشکی تحت پوشش بیمه نیست و بعید می‌دانم با شرایطی که دولت دارد بتواند بیش از این از دندانپزشکی حمایت کند بنابراین لازم است که بیمه‌های تکمیلی پای کار بیایند و مردم هزینه کنند زیرا در کشورهایی مثل آمریکا بیمه خدمات پزشکی ندارند شاید به این دلیل که مراقبت کنند از دندان؛ اگر بنا باشد کسی مسواک نزند و با دندان کارهایی انجام بدهد که باید با چکش و انبردست انجام بدهد باید هزینه آن را پرداخت کند.

وی بیان کرد: به‌طور کلی اگر ما پیشگیری کنیم؛ طبیعی است که نباید برای تعمیر یا تعویض و ایمپلنت و ... هزینه کنیم، نمی‌خواهم بگویم آنچه را که اکنون مجلس و دولت برای بیمه دندانپزشکی انجام می‌دهد کافی است اما واقع‌بین باشیم بعید به نظر می‌رسد باتوجه به نیازهای جدی که بیماران صعب‌العلاج دارند و هنوز بیمه نتوانسته است آنها را پوشش دهد و طبیعی است که آنها واجب‌تر هستند؛ مجلس برای دندانپزشکی کار بیشتری انجام دهد.

* بیمه‌های ویژه تکمیلی پای کار بیایند

این عضو کابینه دولت درخواست کرد که بیمه‌های تکمیلی پای کار بیایند و یک بیمه ویژه دندانپزشکی در کشور ایجاد شود، قطعا استقبال خواهد شد، اینکار دولت نیست کار بخش خصوصی است تا هر کسی بحشی از درآمد خود را به‌تدریج به بیمه پرداخت کرد؛ معنای آن این است که هر وقت لازم داشت می‌تواند بدون هزینه از خدمات دندانپزشکی آن بیمه استفاده کند.


23 میلیون نفر زیر پوشش نظام ارجاع سلامت هستندلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : 23 میلیون نفر زیر پوشش نظام ارجاع سلامت هستند

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir