امروز جمعه 16 خرداد 1399 ساعت 19:51:35

دوربین خبر

کد مطلب : 28597 -تاریخ انتشار : سه شنبه 24 مهر 1397 -ساعت : 09:27

چاپ به اشتراگ گذاشتن
سند درمان بیمارستانی کشور تدوین شد

معاون درمان وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی:

سند درمان بیمارستانی کشور تدوین شد

به گزارش دوربین خبر،قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت درباره اهمیت سند درمان و کارایی آن اظهار کرد: سند درمان در راستای رفع مشکلات بیمارستان‌های سراسر کشور و به منظور ایجاد ساختاری مناسب تدوین شده و با اجرای آن اتفاقات خوبی در حوزه درمان خواهد افتاد.

وی ادامه داد: تعیین سقف در بیمارستان‌ها و مراکز درمانگاهی با هدف کاهش هزینه‌های درمانی است و در این راستا راهنماهای بالینی تدوین و به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شده است.

معاون درمان وزارت بهداشت بیان کرد: ابلاغ راهنما‌های بالینی به بیمارستان‌های سراسر کشور در راستای کنترل قیمت‌ها و هزینه‌های درمانی است تا مردم آسیبی در حوزه بهداشتی و درمانی نبینند.

وی گفت: واحد مهندسی تجهیزات پزشکی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور پس از تشکیل جلسات متعدد و کارگروه‌های ذیربط 45 قلم کالا را در فهرست تجهیزات قابل استریل و استفاده مجدد به وزارت بهداشت اعلام کرده است و ما نیز این 45 قلم را به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور اعلام کرده‌ایم.

جان بابایی یادآوری کرد: استفاده از لوازم مصرفی چندبار مصرف تجهیزات پزشکی در راستای اقتصاد مقاومتی و کاهش هزینه‌های حوزه سلامت است و فقط محصولاتی که قابلیت استریل مجدد داشته باشند در این لیست قرار دارند


سند درمان بیمارستانی کشور تدوین شد


منبع : باشگاه خبرنگاران


لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : سند درمان بیمارستانی کشور تدوین شد

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir