امروز جمعه 16 خرداد 1399 ساعت 23:17:29

دوربین خبر

کد مطلب : 28669 -تاریخ انتشار : شنبه 28 مهر 1397 -ساعت : 10:04

چاپ به اشتراگ گذاشتن
همایش آموزشی-توجیهی سرشبکه‌های مدیران مدارس همیار و مسئولان دبیرخانه برنامه تعالی مدیریت استان مازندران در مدرسه مرحوم بصیری ناحیه 1 ساری برگزار شد

همایش آموزشی-توجیهی سرشبکه‌های مدیران مدارس همیار و مسئولان دبیرخانه برنامه تعالی مدیریت استان مازندران در مدرسه مرحوم بصیری ناحیه 1 ساری برگزار شد

به گزارش دوربین خبر،

همایش آموزشی-توجیهی سرشبکه‌های مدیران مدارس همیار و مسئولان دبیرخانه برنامه تعالی مدیریت استان مازندران در مدرسه مرحوم بصیری ناحیه 1 ساری برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ این همایش آموزشی-توجیهی با حضور اسفندیار نظری معاون آموزش متوسطه و موسوی رییس اداره متوسطه اول اداره کل آموزش و پرورش استان، حامد دیانی مدیر و شهاب اکبری معاون اداره آموزش و پرورش ناحیه یک ساری و همچنین با حضور مدیران منتخب برنامه تعالی مدیریت از شرق مازندران شامل شهرستان‌های آمل و محمودآباد تا گلوگاه در ساری برگزار شد.

در ابتدای این همایش و پس از تلاوت آیات الهی، حامد دیانی رییس آموزش و پرورش ناحیه یک ساری طی سخنان کوتاهی ضمن عرض خیرمقدم به مهمانان، اجرای برنامه تعالی مدیریت و شبکه همیار را موجب هم‌افزایی، توانمندسازی و  خودارزیابی مدارس توصیف و بر تحقق کامل اهداف این برنامه، تأکید کرد.

در ادامه همایش موسوی رییس اداره متوسطه آموزش و پرورش مازندران نیز مقدمه‌ای کوتاه در معرفی شبکه همیار و برنامه تعالی مدیریت مدرسه ارائه کرد سپس از مدیران خواست با توجه به فعالیت خود در این برنامه، به طرح نظرات، ابهامات و پیشنهادهای خود  بپردازند. 

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران در ادامه این همایش ضمن قدردانی از همه افرادی که در تحقق شبکه همیار و برنامه تعالی مدیریت مدرسه تلاش کردند و همچنین ضمن ابلاغ سلام عسکری نیکزاد مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: در جهان پرشتاب و درحال تغییر امروز، گذر از نقش ساده و محدود مدارس و گسترش مدارس به سازمان یادگیرنده یک ضرورت است و باید بپذیریم دانش‌آموزان امروز، قابل مقایسه با نسل گذشته نیستند و بر همین اصل، نیازمند تغییر هستیم.

اسفندیار نظری به لزوم ارتقای کیفیت امور آموزشی و پژوهشی در مدارس پرداخت و آنرا در گرو جلب مشارکت همه‌جانبه ذی‌نفعان دانست و تأکید کرد: بهره‌گیری و بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و سرمایه‌های انسانی درون سازمانی و برون سازمانی و همچنین مدیریت بر منابع مادی و جلب مشارکت نهادهای اجتماعی و مراکز حمایتی بیش از پیش احساس می‌شود.  

وی خاطرنشان کرد: شبکه همیار و برنامه تعالی مدیریت بر «کار تیمی» تأکید دارد و برای داشتن یک تیم هماهنگ و رسیدن به هدف نهایی، سه راهکار باید در دستور کار باشد: اول اینکه این تصور را از خود دور کنیم که همه اعضای سازمان از  اهداف و مقاصد سازمان آگاه هستند و همواره بر آگاه‌سازی سایر اعضا، تأکید کنیم. دوم اینکه مطمئن شویم تمامی افراد سازمان، درک مشترکی از مقاصد و اهداف مورد نظر دارند؛ و سوم اینکه اهداف و اقدامات را به هم متصل کنید.

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران به پرهیز از مقایسه مدارس با همدیگر در برنامه تعالی تأکید کرد و گفت: کسب مهارت دانش‌آموز برای دانش‌آموز، کسب مهارت زندگی و کسب مهارت در کار  سه اتفاقی است که در برنامه تعالی باید در مدارس بیفتد.

نظری همچنین گفت: برنامه تعالی، مدلی است که همه وظایف و  فعالیت‌های مدرسه را نظام‌مند می‌کند و اهرم برنامه تعالی، کار تیمی است و این برنامه با استفاده از سند تحول بنیادین و نگاه تعالی‌بخش و مدسه محور تلاش دارد ضمن تمرکز بر فعالیت‌های مدیریتی، شرایطی ایجاد کند تا مدیریت مدرسه، با اتخاذ رویکردهای برنامه‌محور به تبیین و تعیین اهداف و ترسیم برنامه عملیاتی در مدرسه اقدام کند.


همایش آموزشی-توجیهی سرشبکه‌های مدیران مدارس همیار و مسئولان دبیرخانه برنامه تعالی مدیریت استان مازندران در مدرسه مرحوم بصیری ناحیه 1 ساری برگزار شد

همایش آموزشی-توجیهی سرشبکه‌های مدیران مدارس همیار و مسئولان دبیرخانه برنامه تعالی مدیریت استان مازندران در مدرسه مرحوم بصیری ناحیه 1 ساری برگزار شدلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : همایش آموزشی-توجیهی سرشبکه‌های مدیران مدارس همیار و مسئولان دبیرخانه برنامه تعالی مدیریت استان مازندران در مدرسه مرحوم بصیری ناحیه 1 ساری برگزار شد

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir