امروز پنج شنبه 28 شهریور 1398 ساعت 21:26:55

دوربین خبر

کد مطلب : 28788 -تاریخ انتشار : شنبه 05 آبان 1397 -ساعت : 20:25

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مسکن مهر،توجه به بانوان و قومیت ها،بکارگیری جوانان و نخبگان برنامه های وزارتی بنده  در وزارت راه وشهرسازی است

محمد اسلامی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی:

مسکن مهر،توجه به بانوان و قومیت ها،بکارگیری جوانان و نخبگان برنامه های وزارتی بنده در وزارت راه وشهرسازی است

به گزارش دوربین خبر،
اسلامی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی در دفاع از برنامه های خود در مجلس شورای اسلامی گفت:به شایسته سالاری در واقعیت اعتقاد داریم .
وی با بیان اینکه در رویکردهای مدیریتی 3 سرفصل مورد توجه قرار گرفت و با تحول ساختاری و وضع رویکردهای مدیریتی و تعیین اولویت های راهبردی که بتوان به ما در تحقق اهداف برنامه هدایت کند نیازداریم .
او بیان کرد:مهمترین موضوع بحث اجرای برنامه ششم توسعه بوده و دو برنامه فاخر در کنار قانون تسهیل و رفع موانع تولید و بهبود فضای کسب و کار که می تواند انضباط رفتاری را در پیکره مدیریتی وزارت عملیاتی کند و براساس اسناد آمایشی اجرای برنامه ها را عملیاتی کند.
او با تاکید براینکه با بررسی های مرکز پژوهش های مجلس از مطالبات مهم وزارت راه و شهرسازی توجه به بحث مسکن است ادامه داد:در احکام برنامه ششم توسعه توجه به اقشار کم درآمد تعریف شده تا در برنامه ششم 900 هزار واحد مسکونی کم درآمد و 500 هزار مسکن برای افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی در نظر گرفته می شود.
وی بیان کرد:مهمترین اقدام تحول ساختاری است تا دستگاه های حوزه مسکن یکپارچه سازماندهی شوند و بتوانیم ایجاد قابلیت برای ورود به حوزه مسکن داشته باشیم.
او گفت:وزارت شهرسازی مسئول تعادل در حوزه مسکن است و با استفاده از ظرفیت استانها براساس نیاز شهرستان ها بتوانیم با عرصه زمسن و لحاظ کردن موقعیت ها برگرفته از فرهنگ اصیل ایرانی بتوانیم ظرفیت هایی را برای مردم ایجاد نماییم.
او ادامه داد:نیاز داریم تا تولید مسکن در اختیار تولید کنندگان واقعی باشد و برای اقشار متوسطی که در شرتیط کنونی استطاعت خرید در مسیر کاهنده است با حمتیت از ظرفیت های فنی و مهندسی بتوانیم مسکن را محقق نماییم
اسلامی با اشارخ به پراکندگی فعالیت ها در حوزه راه روستایی گفت:راه روستایی در هر استان نیاز به مویریت یکپارچه دارد و امیدواریم بودجه مناسبی را در این زمینه داشته باشیم و از بنیاد مسکن در باز مهندسی طرح های هادی داشته باشیم.
وی بازآفرینی شهری را از دیگر برنانه ها برشمرد و افزود:سالانه 270 محله را پیش بینی کردند تا با یک سیاست یکپارچه بازآفرینی شهری با حذف بافت های پوسیده اجرا شود.
وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی عنوان کرد:پیشگیری از حاشیه نشینی از برنامه های مهم ماست.
او با تاکید بر اینکه 1 میلیون و 20 هزار واحد مسکن مهر در دولت دهم و یازدهم تحویل شد افزود:270 هزار واحد هم اکنون با چالش روبرو بوده و سبب رنجش مردم است.
او خواهان همیاری مجلس در اجرای برنامه منظم و استانی با ظرفیت استانداران برای تعیین تکلیف مسکن مهر بیان کرد.
به گفته اسلامی نقش راه آهن در توسعه حمل و نقل ریلی اهمیت دارد و گفت:با استفاده از ظرفیت فاینانس با توسعه همکاری ها با ذی نفعان امیدواریم جذب منابع صورت پذیرد.
او دستورالعمل بکارگیری شرکت قطار حومه است و  با بهره گیری از ظرفیت ریلی قطار در شهرهای هدف ایجاد گردد.
وی تکمیل طرح های نیمه تمام را از دیگر برنامه ها برشمرد و افزود:7 هزار میلیارد تومان بودجه سالانه برای پروژه های نیمه تمام اختصاص می یابد که اندک بوده و با تنوع بخشیدن به سرفصل منابع باید سرعت را در تکمیل طرح ها ایجاد نماییم.
او از دغدغه های مهم نمایندگان را بحث عدالت منطقه ای برشمرد و افزود:در مشکلات کامیون داران و بحث لاستیک و تعرفه و نوسازی ناوگان در زمره مواردی است که جامعه کامیون داران متعهدیم و پیگیری خواهیم داشت.
او با تاکید بر اینکه نظام لجستیک حمل و نقل باید شکل بگیرد افزود:با تعامل وزاری دیگر نظام لجستیکی ایجاد خواهد شد.
اسلامی بیان کرد:تنظیم روابط با نظام مهندسی هم در توجه قرار خواهد گرفت.
وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی گفت:در خصوص هواپیمایی برای قابلیت سازی در صنایع پیشرفته فعالیت کرده ام و با بکارگیری نخبگان و دانشگاهیان ظرفیت های تکنولوژی ایجاد کرده ام .
اسلامی افزود:به منظور اعتماد سازی بیان می کنم براساس قابلیت های الهی و اعتماد مسئولین نظام رشد خدمتی داشته ام و با استفاده از ظرفیت وزارت با استفاده از نیروهای شایسته و توجه به قومیت ها و بانوان کارآمدی مدیریتی. را بکار خواهم بست.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : مسکن مهر،توجه به بانوان و قومیت ها،بکارگیری جوانان و نخبگان برنامه های وزارتی بنده در وزارت راه وشهرسازی است

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir