امروز شنبه 31 فروردین 1398 ساعت 23:29:37

دوربین خبر

کد مطلب : 28796 -تاریخ انتشار : یکشنبه 06 آبان 1397 -ساعت : 08:51

چاپ به اشتراگ گذاشتن
روزی برای چهار" وزیر"/جدال دو نماینده مازندران برای اسلامی وزیر راه و شهرسازی

دوربین خبر گزارش می دهد...

روزی برای چهار" وزیر"/جدال دو نماینده مازندران برای اسلامی وزیر راه و شهرسازی

به گزارش دوربین خبر،مجلس شورای اسلامی در پرکارترین روز کاری خود رای اعتماد به چهار وزیر داد در این میان اما جدال بر سر "اسلامی" وزیر راه و شهرسازی جدالی ماندگار بود..."سمیه فقیه" گزارش می دهد...

به گزارش دوربین خبر،رای اعتماد نمایندگان به چهار وزیر پیشنهادی رئیس جمهور در حالی برگزار شد که  علی نجفی با نشان دادن کلیپی به مخالفت فراکسیونی با محمد اسلامی تستاندار مازندران  پرداخت.

مازندران با دو وزیر که یکی اصفهانی الاصل و استاندار مازندران بوده و دیگری دژ پسند فعال حوزه اقتصادی کشور ماراتن رای اعتماد از نمایندگان را آغاز کرد...

در دفاعی که هر یک از وزیران پیشنهادی داشتند اما سخنان دژپسند در زمینه ساماندهی نظام پولی وارزی و نیز کنترل نوسانات قیمتی مهمترین محور مذاکرات بوده است.

اما پیش از هر چیز دفاعیات محمد اسلامی از برنامه های خود جالب توجه بوده است..

استاندار مازندران که به یکباره در کمتر از حدود یکسال قبای وزارت راه و شهرسازی برایش پیشنهاد گردیده سوابقی طولانی در حوزه راه و شهرسازی داشته است.

اسلامی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی در دفاع از برنامه های خود در مجلس شورای گفت:به شایسته سالاری در واقعیت اعتقاد داریم . 
وی با بیان اینکه در رویکردهای مدیریتی 3 سرفصل مورد توجه قرار گرفت و با تحول ساختاری و وضع رویکردهای مدیریتی و تعیین اولویت های راهبردی که بتوان به ما در تحقق اهداف برنامه هدایت کند نیازداریم .
او بیان کرد:مهمترین موضوع بحث اجرای برنامه ششم توسعه بوده و دو برنامه فاخر در کنار قانون تسهیل و رفع موانع تولید و بهبود فضای کسب و کار که می تواند انضباط رفتاری را در پیکره مدیریتی وزارت عملیاتی کند و براساس اسناد آمایشی اجرای برنامه ها را عملیاتی کند. 
او با تاکید براینکه با بررسی های مرکز پژوهش های مجلس از مطالبات مهم وزارت راه و شهرسازی توجه به بحث مسکن است ادامه داد:در احکام برنامه ششم توسعه توجه به اقشار کم درآمد تعریف شده تا در برنامه ششم 900 هزار واحد مسکونی کم درآمد و 500 هزار مسکن برای افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی در نظر گرفته می شود. 
وی بیان کرد:مهمترین اقدام تحول ساختاری است تا دستگاه های حوزه مسکن یکپارچه سازماندهی شوند و بتوانیم ایجاد قابلیت برای ورود به حوزه مسکن داشته باشیم.
او گفت:وزارت شهرسازی مسئول تعادل در حوزه مسکن است و با استفاده از ظرفیت استانها براساس نیاز شهرستان ها بتوانیم با عرصه زمسن و لحاظ کردن موقعیت ها برگرفته از فرهنگ اصیل ایرانی بتوانیم ظرفیت هایی را برای مردم ایجاد نماییم. 
او ادامه داد:نیاز داریم تا تولید مسکن در اختیار تولید کنندگان واقعی باشد و برای اقشار متوسطی که در شرایط کنونی استطاعت خرید در مسیر کاهنده است با حمایت از ظرفیت های فنی و مهندسی بتوانیم مسکن را محقق نماییم.
اسلامی با اشاره به پراکندگی فعالیت ها در حوزه راه روستایی گفت:راه روستایی در هر استان نیاز به مدیریت یکپارچه دارد و امیدواریم بودجه مناسبی را در این زمینه داشته باشیم و از بنیاد مسکن در باز مهندسی طرح هادی داشته باشیم.
وی بازآفرینی شهری را از دیگر برنامه ها برشمرد و افزود:سالانه 270 محله را پیش بینی کردند تا با یک سیاست یکپارچه بازآفرینی شهری با حذف بافت های پوسیده اجرا شود. 
وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی عنوان کرد:پیشگیری از حاشیه نشینی از برنامه های مهم ماست.
او با تاکید بر اینکه 1 میلیون و 20 هزار واحد مسکن مهر در دولت دهم و یازدهم تحویل شد افزود:270 هزار واحد هم اکنون با چالش روبرو بوده و سبب رنجش مردم است.
او خواهان همیاری مجلس در اجرای برنامه منظم و استانی با ظرفیت استانداران برای تعیین تکلیف مسکن مهر بیان کرد.
به گفته اسلامی نقش راه آهن در توسعه حمل و نقل ریلی اهمیت دارد و گفت:با استفاده از ظرفیت فاینانس با توسعه همکاری ها با ذی نفعان امیدواریم جذب منابع صورت پذیرد.
این مسئول دستورالعمل بکارگیری شرکت قطار حومه است و با بهره گیری از ظرفیت ریلی قطار در شهرهای هدف ایجاد گردد. 
وی تکمیل طرح های نیمه تمام را از دیگر برنامه ها برشمرد و افزود:7 هزار میلیارد تومان بودجه سالانه برای پروژه های نیمه تمام اختصاص می یابد که اندک بوده و با تنوع بخشیدن به سرفصل منابع باید سرعت را در تکمیل طرح ها ایجاد نماییم.
اسلامی یکی از دغدغه های مهم نمایندگان را بحث عدالت منطقه ای برشمرد و افزود:در مشکلات کامیون داران و بحث لاستیک و تعرفه و نوسازی ناوگان در زمره مواردی است که جامعه کامیون داران متعهدیم و پیگیری خواهیم داشت.
او با تاکید بر اینکه نظام لجستیک حمل و نقل باید شکل بگیرد افزود:با تعامل وزاری دیگر نظام لجستیکی ایجاد خواهد شد.
اسلامی بیان کرد:تنظیم روابط با نظام مهندسی هم در توجه قرار خواهد گرفت.
وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی گفت:در خصوص هواپیمایی برای قابلیت سازی در صنایع پیشرفته فعالیت کرده ام و با بکارگیری نخبگان و دانشگاهیان ظرفیت های تکنولوژی ایجاد کرده ام .
اسلامی افزود:به منظور اعتماد سازی بیان می کنم براساس قابلیت های الهی و اعتماد مسئولین نظام رشد خدمتی داشته ام و با استفاده از ظرفیت وزارت با استفاده از نیروهای شایسته و توجه به قومیت ها و بانوان کارآمدی مدیریتی. را بکار خواهم بست.

علی نجفی خوشرود پی شامگاه شنبه روز پر حاشیه ای را در مجلس داشت و در مخالفت با محمد اسلامی گفته است آقای اسلامی، ما را یاد بعضی از دولتمردان سابق می‌اندازد. برچه اساس می‌گویید یک سال از استانداری مازندران به ازای ١۵ سال کار کردید؟
خوشرود پی افزود:رویکرد شما ضعف در مدیریت منابع انسانی است و باید گفت شما فضای ناامنی و بی ثباتی را در استان به وجود آوردید.
نجفی کلیپی انتقادی در صحن مجلس. هم پخش کرد که اسلامی در آن گفته بود من حرف نمایندگان را با یک گوش، می‌شنوم و از گوشی دیگر بیرون می‌کنم.

اما این موضوع حواشی زیادی را در برداشت و بعد از پخش این کلیپ نمایندگان فریاد احسنت برآوردند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه شما اصل ٨۴ و ٨۶ قانون اساسی را مطالعه کرده باشید باید پذسید چطور در عرض یک ساعت برنامه نوشتید؟ شما حتی یک بار نسخه اصلاح برنامه را هم ارائه دادید.

نجفی ادامه می دهد: 9 ماه برای آشنايی استاندار با فضای سياسی استان بس است و از اسلامی خواسته به وظیفه ذاتی خود بپردازد و از تعمیق یاس اصلاح طلبان که حامی اصلی روحانی بودند، خودداری کند.
او به برخی مکاتباتش با استاتدار مازندران هم اشاره می کند و می افزاید:شما استاندار مازندران هستيد نه فرماندار مركز نشين! نگاه تان به ساير نقاط استان را فقط از دريچه استانداری ببينيد! رويكرد مثبت اينجانب نسبت به انتخاب شما، خود ارزيابی شجاعانه نسبت به بازتاب و دستاورد اين حمايت از سوی اينجانب را مانع نمی‌شود! شما مدير اجرايی هستيد نه تئوريسين و نه مبلّغ! بجای توجيه اين و آن كه مخالف دولت هستند و البته كه هيچ وقت توجيه و راضی نخواهند شد، به مأموريت ذاتی خود بپردازيد. توصيه می‌كنم  برای حفظ اميدِ خيل عظيم مردم و فعالان سياسی و اجتماعی به ويژه اصلاح‌طلبان كه در انتخابات رياست ‌جمهوری، برای پيروزی رئيس‌جمهور محترم فعاليت داشتند و جلوگيری از تعميق يأس آنها، بكوشيد. چون اهل اين استان نيستيد و صد البته مازندران را نمی‌شناسيد، پس به شما توصيه می‌كنم كه از مشاورين صادق و دلسوز و ان شاالله مستغنی بهره گيريد.
نجفی در نامه اش به اسلامی زمانی که استاندار مازندران بود گفت:«به عنوان نماينده مردم شريف شهرستان بابل از شما می‌پرسم كه توسعه‌گرايی مورد نظر شما در استان مازندران و از جمله در بابل به عنوان بزرگترين شهرستان استان، چه مصداقی دارد؟ چند نشست راهبردی و مؤثر در رابطه با توسعه استان و از جمله بابل تشكيل داده‌ايد؟ چرا به عنوان نمونه در بابل، نتايج اين مهم، تاكنون مشاهده نمی‌شود؟ مشاوران شما چه كسانی هستند؟ 9 ماه برای آشنايی شما در مديريت سياسی استان بس است! مصاديق توسعه‌گرايی شما فراتر از حرف در ارتباط با شهرهای مختلف استان از جمله بابل كدامند؟ برنامه راهبردی شما برای حل يا كاهش مشكلات در بخش‌های همچون آب، فاضلاب، محيط‌زيست و پسماند، تجارت‌خارجی، واحد‌های توليدی، گردشگری، كشاورزی و دامپروری، مسايل فرهنگی و اجتماعی و انبوهی از مسايل ديگر، كدامست؟ چرا تاكنون اثر و نتيجه‌ای از برنامه‌ريزی شما مشاهده نمی‌شود؟ آيا با حضور برخی مديران ضعيف و عافيت‌طلبی در اتخاذ تصميمات مؤثر در مسير برنامه‌های دولت محترم و تحقق اقتصاد مقاومتی و همچنين سرگرم شدن به آمارهای غير واقعی و كارگروه‌های بی‌حاصل، تحول و توسعه در استان محقق می‌شود؟ به عنوان نمونه با توجه به تصميم متخذه اخير در شورای برنامه‌ريزی و توسعه، چرا توسعه‌گرايی مورد نظر شما در مقوله ايجاد منطقه آزاد تجاری و منطقه ويژه اقتصادی، به توزيع امتيازگونه و البته بی‌مبنای اين فرصتِ توسعه، تقليل يافته است؟شما و شورای برنامه‌ريزی و توسعه استان با كدام منطق، برخی شهرها را مستحق راه‌اندازی منطقه آزاد يا ويژه دانستيد وليكن بزرگترين و با سابقه‌ترين شهرستان استان مازندران در اقتصاد و تجارت را ناديده گرفته‌ايد؟ تصميم شما درست است يا اظهارات دبيرشورای‌عالی‌مناطق‌آزاد و ويژه در گفتگوی امروز با اينجانب كه صراحتا می‌گويد اين تصميم به هيچ وجه كارشناسی نبوده و مورد تائيد آن نهاد نيست! و چنانچه نمی‌توانيد اين معادله را به نفع توسعه متوازن و عادلانه در استان، تغيير دهيد، عرصه را به اهلش واگذاريد.» که البته حالا عرصه برای رسیدن به اهلش خالی شده است!

اما قاسم احمدی لاشکی. نماینده مردم نوشهر و فعال کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی که همه او را با نطق های. تعصبی اش می شناسند به عنوان موافق تریبون را در دست می گیرد ...

امروز برای وزارت خانه ای که 17 معاون دارد تصمیم می گیریم
لاشکی با تاکید بر اینکه  حوزه راه و شهرسازی  در زیرساخت ها و امور زیربنایی و ...راه آهن ،هواشناسی ،شهرسازی ملی و مسکن فعال است  افزود:هفته گذشته همچنان تشخیص دادیم این وزارتخانه با همه زیرشاخه ها در هم ادغام باشند.
او با اشاره به پاکدستی و ارایه لیست شفافیت توسط محمد اسلامی و اینکه به عنوان فردیکه به عنوان  سرپرست لابی نداشته است تصریح کرد:در حوزه وزارت راه نیز شاهدیم فعالیت اای آقای اسلامی مشهود بوده است.
لاشکی ادامه داد:به عنوان نماینده موافق از استان مازندران هستم و امروز 8 نماینده عکس این نظر را که نماینده مخالف از مازندران عنوان کرده است دارند
وی با تاکید براینکه اسلامی به عنوان مدیر ارشد استان در جریان سیل 24 مهر ماه و نیز ایجاد فعالیت ها در غرب استان فعالیت های گسترده ای را داشته است افزود:آقای اسلامی می گوید مشی اینجانب شایسته سالاری است و بانوان شایسته باید در هر شرایط در مسند قرار گیرند.
او همچنین ادامه داد:پاکدستی و تعهد مهم است و اینکه فردی تخصصی دارد کمتر شرایط پیش می آید که به عنوان وزیر منتخب شود.
نماینده مردم نوشهر خاطرنشان کرد:مهندس اسلامی اهل تقوی است و رئیس فراکسیون شفاف سازی از آقای اسلامی استعلام مالی گرفته است.
 مجلس در پرکارترین روز سال 97 در تصمیم سازی حیاتی قرار گرفت...

اما پس از دیروز اکنون....

مازندران منتظر استاندار بیست و سوم 

پایش های دوربین خبر نشان از رایزنی های گسترده جناح های مختلف در تصوی استانداری مازندران می دهد از یکسو احمد حسین زادگان به عنوان یکی از گزینه های اصلی مطرح می شود و دردسوی دیگر میدان حرف و حدیث از جریان عملگرایی است...

 چرخش مدیریت استانداری مازندران است و باید دید آیا آقای اسلامی به عنوان یک تاثیرگذار در کنار همه لابی گری هایی که این روزها در ساختمان وزارت کشور وجود دارد برای مازندران جانشینی می یابد یا خیر؛.!

دیشب چهار وزیر پیشنهادی رئیس جمهوری رای اعتماد را به دست آوردند و محمد اسلامی ورنامخواستی با کسب 151رای موافق، 98رای مخالف و 8 رای ممتنع کلید ساختمان راه و شهرسازی را از آن خود کرد.

باید دید برنامه های آقای اسلامی تا چه حد به یکی از پر مطالبه ترین وزارت خانه های کشور رنگ و بوی مدیریت جهادی می دهد...

گزارش:سمیه فقیه 


روزی برای چهار" وزیر"/جدال دو نماینده مازندران برای اسلامی وزیر راه و شهرسازی

روزی برای چهار" وزیر"/جدال دو نماینده مازندران برای اسلامی وزیر راه و شهرسازی

روزی برای چهار" وزیر"/جدال دو نماینده مازندران برای اسلامی وزیر راه و شهرسازی

روزی برای چهار" وزیر"/جدال دو نماینده مازندران برای اسلامی وزیر راه و شهرسازیلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : روزی برای چهار" وزیر"/جدال دو نماینده مازندران برای اسلامی وزیر راه و شهرسازی

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir