امروز سه شنبه 06 خرداد 1399 ساعت 17:43:22

دوربین خبر

کد مطلب : 28928 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 17 آبان 1397 -ساعت : 11:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن
هیات‌های مذهبی در تقویت گفتمان انقلاب اسلامی تلاش کنند

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران:

هیات‌های مذهبی در تقویت گفتمان انقلاب اسلامی تلاش کنند

به گزارش دوربین خبر، مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: امروز جمهوری اسلامی علمدار مبارزه با استکبار جهانی است و هیات‌های مذهبی باید در تقویت مبانی گفتمان امام(ره) و رهبری (حفظه الله) نقش‌آفرینی کنند .

به گزارش دوربین خبرحجت‌الاسلام ناصر شکریان‌امیری امشب در جمع زائران مازندرانی پیاده‌روی حرم مطهر رضوی در چناران اظهار کرد: نقش و جایگاه هیات‌های مذهبی در شرایط بسیار حساس فعلی نقش اثرگذار و بی‌بدیلی است و هیات‌های مذهبی در دوران پیروزی انقلاب اسلامی ، جنگ هشت ساله دفاع مقدس و در بسیاری از برهه‌های حساس انقلاب اسلامی به ارزشی‌ترین سرمایه اجتماعی انقلاب اسلامی مبدل شده است که می‌تواند به یاری و مدد نظام و انقلاب اسلامی بشتابد.

وی در ادامه با توجه به شرایط سخت اقتصادی امسال و تحریم‌های ظالمانه ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی، افزود: اربعین حسینی امسال از سال‌های گذشته به مراتب باشکوه‌تر برگزار شد و افزایش چشمگیر زائران در این پیاده‌روی از کشور عزیزمان ایران با توجه به شرایط بد اقتصادی گویای محبت مردم کشورمان نسبت به اهل بیت(ع) است که همین موضوع دشمنان را بسیار عصبانی کرده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران تصریح کرد: دشمنان دین و اسلام سعی دارند محبت و علاقه امت اسلام را نسبت به اهل بیت(ع) از آنان بگیرند و در تهی کردن باورهای دینی امت اسلامی میلیون‌ها دلار هزینه می‌کنند  ولی هرسال ما شاهد هستیم که شور و استقبال مردم از شعائر دینی بیشتر می‌شود و راهپیمایی اربعین حسینی امسال و پیاده‌روی به حرم مطهر رضوی بیانگر همین محبت به اهل بیت(ع) و خاندان عصمت و طهارت است.

این مسؤول به پیاده‌روی‌های زائران در اربعین حسینی و دهه آخر صفر به حرم مطهر رضوی اشاره کرد و ادامه داد: این پیاده‌روی‌ها و عشق و ارادت به خاندان عصمت و طهارت (ع) یکی از زمینه‌سازی‌ها برای ظهور حضرت حجت است.

شکریان‌امیری با اشاره به برخی رسالت‌های امروز هیات‌های مذهبی، بیان کرد: امروز باید هیات‌های مذهبی در معرفت افزایی جامعه تلاش کنند و باید سبک زندگی و سیره رضوی در جامعه تبیین شود.

وی گفت: وظیفه مسؤولان این است که سفر مشهد و اربعین را در ایام ماه صفر تسهیل کنند ولی اگر اتفاقی هم نیافتد حضور مردم در اربعین حسینی نشان داد در فرهنگ شیعه و به ویژه مازندرانی‌ها که علوی تبار هستند، اعتقاداتشان دستخوش معیشت نیست.

86018/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اسلامی - انقلاب - مذهبی - هیات‌های - اربعین - حسینی - شرایط - امسال - پیاده‌روی - زائران - امروز - جامعه - اشاره - اسلام - طهارت - خاندان - دشمنان - بسیار - مازندران - تبلیغات - شکریان‌امیری - مدیرکل - ادامه - اقتصادی -

نظر شما در مورد : هیات‌های مذهبی در تقویت گفتمان انقلاب اسلامی تلاش کنند

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir