امروز سه شنبه 06 خرداد 1399 ساعت 16:15:16

دوربین خبر

کد مطلب : 28944 -تاریخ انتشار : جمعه 18 آبان 1397 -ساعت : 18:06

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مهمترین هدف طرح تحول سلامت عدالت در سلامت، دسترسی مردم و توسعه فیزیکی است

معاون وزیر بهداشت:

مهمترین هدف طرح تحول سلامت عدالت در سلامت، دسترسی مردم و توسعه فیزیکی است

به گزارش دوربین خبر، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر جان بابایی هدف از سفر به مازندران را بازدید از پروژه های درمانی در حال احداث وزارت بهداشت دانست و اظهار داشت: سه پروژه در شهرستان قائمشهر جزو پروژه های مهم وزارت بهداشت است که کلینیک ویژه این شهرستان یکی از این پروژه های در حال احداث می باشد و امیدواریم تا پایان سال 98 به بهره برداری برسد.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بیمارستان جایگزین رازی اشاره کرد و گفت: وظیفه ی احداث این بیمارستان از وزارت راه و شهرسازی به وزارت بهداشت واگذار شده است که در این سفر منابع مالی برای اتمام آن بررسی شد.

وی افزود: پروژه دیگری نیز با مساحت 2500 متر مربع در بیمارستان رازی در حال ساخت است که تا پایان سال 98 به بهره برداری می رسدو به بخش اورژانس بیمارستان و سایر بخش های مورد نیاز اختصاص خواهد یافت.

دکتر جان بابایی به پروژه های بیمارستان بوعلی سینا و امام خمینی (ره) ساری نیز اشاره کرد و گفت: کلینیک ویژه بیمارستان بوعلی سینا ساری بزرگترین کلینیک ویژه دانشگاه علوم پزشکی مازندران می باشد که تاکنون پیشرفت فیزیکی خوبی داشته است امیدواریم در سال 98 به بهره برداری برسد.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به فاز دوم بیمارستان بوعلی سینا اشاره کرد و افزود: فاز دوم بیمارستان که شامل بخش های بستری، اورژانس و اتاق عمل است که امیدواریم تا اواسط سال 98 به بهره برداری برسد.

وی در ادامه به طرح تحول سلامت اشاره کرد و افزود: مهمترین هدف طرح تحول سلامت عدالت در سلامت، دسترسی مردم و توسعه فیزیکی بخش های بهداشت و درمان است که تاکنون اقدامات خوبی صورت گرفته است.

دکتر جان بابایی با بیان اینکه در محروم ترین نقاط کشور نیز بیمارستان احداث یا در حال ساخت است، گفت: 27 هزار تخت بیمارستانی در طرح تحول سلامت به تخت های بیمارستانی افزوده شده است که بیش از نیمی از آن ها در مناطق محروم می باشد.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام اینکه پس از اجرای طرح تحول بیش از 3 هزار پزشک متخصص در شهرهای محروم و کم برخوردار خدمات درمانی ارائه می دهند، گفت: در هر یک از شهرهایی مانند سراوان، خاش و نیکشهر در سیستان و بلوچستان و همچنین مناطق محروم استان بوشهر بالغ بر 30 الی 40 متخصص وجود دارد که نشاندهنده آن است که طرح تحول سلامت دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی را برای مردم فراهم کرده است.لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : مهمترین هدف طرح تحول سلامت عدالت در سلامت، دسترسی مردم و توسعه فیزیکی است

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir