امروز جمعه 16 خرداد 1399 ساعت 20:18:06

دوربین خبر

کد مطلب : 29065 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 23 آبان 1397 -ساعت : 09:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن
راه اندازی هزار و 300 کانون سلامت محله در کشور/مازندران پیشرو در راه اندازی خانه های سلامت

معاون وزیر بهداشت در مازندران:

راه اندازی هزار و 300 کانون سلامت محله در کشور/مازندران پیشرو در راه اندازی خانه های سلامت

به گزارش دوربین خبر،

راه اندازی هزار و 300 کانون محله در کشور
سید محمد ایازی معاون اجتماعی وزیر بهداشت در آئین راه اندازی کشوری کانون. های سلامت محلات در مازندران گفت:مازندران به عنوان دومین استان پیشرو در راه اندازی مجمع سلامت و از 7 هزار کانون سلامت پیش بینی شده در دولت دوازدهم تاکنون هزار و 300 کانون سلامت راه اندازی شد.
او با تاکید بر اجتماعی شدن سلامت و نقشآن در کاهش نابرابری ها اظهار داشت:مشارکت انسان ها ضامن پویایی اجتماعی است.
ایازی سلامت،روانی،معنوی،فکری و اجتماعی را از مهمترین اثرات مشارکت پذیری عنوان کرد و افزود:با شکل گیری کانون های سلام مجمع سلامت محله با حضور فرهیختگان محلی با هدف حل مشکلات محله تشکیل خواهد شد.
معاون اجتماعی وزیر بهداشت خاطرنشان کرد:سن و جنس و عوامل ارثی،انتخاب سبک زندگی،عوامل اقتصادی و اجتماعی در تامین مسکن،آب سالم،تحصیلات،تغذیه و بهبود شرایط کاری و زندگی،بهبود شرایط زندگی سالمندان،شناسایی آسیب های ا9تماعی محلات،پیشگیری از دیابت در کانون سلامت محله بررسی و تصمیم گیری می شود.
او با اشاره به اثرگذاری سلامت در سیاست گذاری گفت:کاربین بخشی و حمایت طلبی با استفاده از ظرفیت ادارات و دستگاه ها در کانون های سلامت افزایش خواهد یافت.
ایازی ادامه داد:مردم و دستگاه ها 75 درصد در سلامت نقش دارند.
او کنترل آسیب های اجتماعی را از مهم ترین ضروریات در اجرای سیاست سلامت و اجتماعی شدن بیان کرد.
او با اشاره به وجود حدود 9 درصد جمعیت سالمندی افزود:در دو دهه آینده با پدیده سالمندی روبرو خواهیم شد وبنابراین مشارکت در کانون های محلات می تواند زمینه رشد و سلامت را فراهم نماید.

او تصریح کرد:کانون های سلامت محله آغاز مشارکت ساختارمند مردمی سلامت به شمار می آید.
ایازی افزود:5 میلیون دیابتی و 5 میلیون نفر در آستانه دیابتی شدن در کشور داریم و ارتباط پایدار بین مردم و دولت در قالب کانون سلامت محله ایجاد می شود.
معاون اجتماعی وزیر بهداشت ادامه داد:عزم کشوری در راه اندازی مجمع سلامت در 31 شهرستان وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران هم گفت:دانشگاه ها نیازمندند در ارائه خدمت بازتعریفی از خدمت ارایه کنند و کانون سلامت محله به معنای اجتماعی کردن ارائه خدمات سلامت به مردم است.
او با بیان اینکه پیوست اجتماعی اساس کار در حوزه سلامت به شمار می آید افزود:فعالیت ها در راه اندازی کانون های سلامت محله انجام شده است و مازندران به عنوان پیشرو. کشوری در این زمینه محسوب می شود.
موسوی تصریح کرد:در توسعه سلامت باید فضاسازی مناسب در ایجاد کانون سلامت محله ایجاد کرد. او گفت:هزار و137خانه بهداشت در استان وجود داردو از ظرفیت های حوزه سلامت استان.و سرای تداوم شهرداری ها در راه اندازی کانون های سلامت بهره گیری شد.
به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با برپایی آئین رونمایی این دستاوردپزشکی به جامعه سلامت کشور معرفی می شودو با بهره گیری از ظرفیت خیران سلامت منشور اخلاقی کانون سلامت در مازندران با هدف ایمن سازی محلات و کاهش آسیب ها،اعمال سبک زندگی،گسترش فعالیت های داوطلبانه در اختیار فعالان سلامت کشور قرار می گیرد.
موسوی گفت:286کانون محله در مازندران راه اندازی شد که معادل 12 درصد محلات استان است.
موسوی ادامه داد:بیش از 30 درصد کانون محلات در مکان های برون بخشی راه اندازی شد و 2هزار و 348 نفر مازنی هم عضو کانون های سلامت محله هستند.


راه اندازی هزار و 300 کانون سلامت محله در کشور/مازندران پیشرو در راه اندازی خانه های سلامت

راه اندازی هزار و 300 کانون سلامت محله در کشور/مازندران پیشرو در راه اندازی خانه های سلامتلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : راه اندازی هزار و 300 کانون سلامت محله در کشور/مازندران پیشرو در راه اندازی خانه های سلامت

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir