امروز شنبه 17 خرداد 1399 ساعت 11:32:28

دوربین خبر

کد مطلب : 29401 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 15 آذر 1397 -ساعت : 20:52

چاپ به اشتراگ گذاشتن
با متجاوزان زیست محیطی تالاب های مازندران برخورد جدی می شود

مدیرکل محیط زیست مازندران:

با متجاوزان زیست محیطی تالاب های مازندران برخورد جدی می شود

به گزارش دوربین خبر،
مدیرکل محیط زیست مازندران در همایش تبیین حقوق محیط زیست در حفاظت از تالاب ها اظهار داشت:برای بهبود وضعیت تالاب ها بناست قدم برداریم.
وی افزود:پارسال حمایت گری در حفاظت از تالاب فریدونکنار نداشتیم.
او با اشاره به حمایت همه جانبه انتظامی و قضایی شهرستان فریدونکنار،محمودآباد و بابلسر در مقابله با متجاوزان به تالاب ها افزود:محیط زیست نظارت پذیر است و از جوانب مختلف انتظار حمایت داریم.
ابراهیمی مدیرکل محیط زیست مازندران به پدیده وسیع خشکسالی در جهان اشاره کرد و گفت:دخالت بشر به یک مخاطره بدل شده است و ارزش اکولوژیک تالاب 10 برابر اراضی جنگلی است.
او با اشاره به موطن استقرار کنوانسیون تالاب ها در رامسر بیان کرد:3 استان شمالی تنها مامن پرندگان هستند اما در اثر رفتار برخی متجاوزان مورد حمله قرار می گیرند.
ابراهیمی ادامه داد:الان به زیر 2 میلون هکتار جنگل های شمال کاهش یافته است و خطوط انتقال انرژی،تغییر کاربری اراضی و اقدامات دیگر خسارتزا بوده است
با گردشگری مسئولانه موافقیم.
مدیرکل محیط زیست مازندران با اشاره به ساخت و سازهای غیر مجاز در حاشیه رودخانه های مازندران اظهار کرد:واحدهای خدماتی در کنار دریای مازندران داریم و عده ای مهمان نشین و گردشگر بدون مدیریت فاضلاب ها سبب آلودگی محیط زیست شده اند.
او تاکید کرد:با دستور معاون رئیس جمهور فرصت 6 ماهه برای تخلیه ویلاها داده شده است و بزودی برخورد با متجاوزان زیست محیطی انجام می شود.
این مسئول با اشاره به هوشیارسازی و پرسشگری مردم به کشتار پرندگان در تالاب ها خاطرنشان کرد:با حضور در دادگاه ها مدیریت تالاب ها با محیط زیست را ثابت می کردیم اما امروز دستگاه قصایی با قدرت از محیط زیست حمایت می کند.
او در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد:الزامات قانونی در حفاظت از محیط زیست موجود است و در شهرستان ها مکانیسم مناسب برای مقابله با متجاوزان باید انجام شود و از قضات و دستگاه های نظارتی انتظار کمک داریم.
ابراهیمی عنوان کرد:سدسازی ها سبب خشکسالی رودخانه ها در رودهای جنوبی کشور است و برای مقابله با هر نوع تجاوز به رودخانه ها و تالاب های مازندران حمایت همه جانبه ضرورت دارد.


با متجاوزان زیست محیطی تالاب های مازندران برخورد جدی می شود

با متجاوزان زیست محیطی تالاب های مازندران برخورد جدی می شود

با متجاوزان زیست محیطی تالاب های مازندران برخورد جدی می شودلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : با متجاوزان زیست محیطی تالاب های مازندران برخورد جدی می شود

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir