امروز دوشنبه 27 خرداد 1398 ساعت 09:15:52

دوربین خبر

کد مطلب : 29538 -تاریخ انتشار : شنبه 08 دی 1397 -ساعت : 09:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ورود زندانی به زندان های مازندران 25 درصد کاهش نشان می دهد

ورود زندانی به زندان های مازندران 25 درصد کاهش نشان می دهد

به گزارش دوربین خبر،

کانون اصلاح و تربیت استان مازندران در ساری افتتاح شد/ رئیس کل دادگستری مازندران خبر داد و گفت: کاهش 25 درصدی ورودی به زندان های استان مازندران را شاهد بودیم.
رئیس کل دادگستری مازندران در مراسم افتتاح کانون اصلاح و تربیت استان گفت: آمار وصول زندانیان استان مازندران در سال 1397 نسبت به سال 1391 بیش از 25 درصد کاهش داشته که آماری بسیار ارزشمند است.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان مازندران، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی تقوی فرد در حاشیه جلسه شورای قضایی استان که با افتتاح کانون اصلاح و تربیت استان مازندران نیز همراه بود، از کاهش حدود 15 درصدی میانگین موجودی مددجویان حاضر در زندان های مازندران نسبت به سال 1391 نیز خبر داد و افزود: این رقم در حال حاضر به 7500 نفرکاهش یافته است.

رئیس شورای قضایی استان مازندران با اشاره به آمار زندانیان نسبت به جمعیت استان، ادامه داد: در سال 91 از هر 100 هزار نفر جمعیت استان 282 زندانی داشتیم که این رقم در حال حاضر با 19 درصد کاهش به 220 نفر رسیده است.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی فرد همچنین درصد متهمین تحت قرار در سال 1391 را 33 درصد عنوان کرد و گفت: این رقم در حال حاضر به عدد 18 درصد کاهش یافته است.

رئیس کل دادگستری استان مازندران در ادامه از کاهش آمار حضور مددجویان در زندان خبر داد و افزود: طی پنج سال اخیر، دوهزار و 800 زندانی جرائم غیرعمد از طریق ستاد دیه استان آزاد شدند.

حجت الاسلام والمسملین تقوی فرد با بیان اینکه طی پنج سال اخیر بیش از 17 هزار پرونده به شورای حل اختلاف زندان های استان ارجاع شده است، گفت: از این تعداد، 14 هزار پرونده مختومه شده است؛ در سال 97 نیز یکهزار و سیصد و یازده پرونده به این شورا وارد و یکهزار و سیصد پرونده مختومه شده است.

رئیس شورای قضایی استان مازندران خاطرنشان کرد: طی سال های اخیر، تمام مکاتبات اداره کل زندان های استان مکانیزه شده و سامانه ثنا و ابلاغ الکترونیکی به صورت منظم در این اداره کل مورد استفاده قرار می گیرد.

رئیس کل دادگستری استان مازندران در ادامه آمار محکومین مالی حاضر در زندان های استان( به غیر از مهریه) را 475 نفر اعلام کرد و گفت: 394 نفر نیز برای عدم پرداخت مهریه در زندان های استان حضور دارند که باید برای حل مشکلات این افراد نیز چاره اندیشی شود.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی فرد همچنین در ابتدای جلسه با تسلیت ارتحال حضرت آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، اظهار کرد: ایشان از علمای حامی انقلاب و مقام معظم رهبری بودند و بنده حدود هشت سال به صورت ویژه در درس خارج فقه و اصول ایشان حضور داشتم؛ ایشان در هوشمندی علمی کم نظیر بودند و ویژگی های منحصر به فردی داشتند.

مدیرکل زندانهای استان مازندران نیز در این جلسه گفت: ساخت کانون اصلاح و تربیت استان مازندران از سال 1388 توسط اداره کل راه و شهرسازی آغاز شد که احداث آن تا پایان سال 95 و صرف اعتباری بالغ بر دو میلیارد و 300 میلیون تومان، 50 درصد پیشرفت داشت.

علی اکبر غفاریان افزود: از سال 1396 اداره کل زندان های استان ساخت این مجموعه را بر عهده گرفت و طی 5/1 سال با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 200 میلیون تومان، این کانون کامل و آماده بهره برداری شد.

وی با اشاره به فعالیت کانون اصلاح و تربیت استان، ادامه داد: در راستای طبقه بندی مددجویان، زندانیان کمتر از 18 سال در این مرکز نگهداری می شوند.

غفاریان افزود: برای این مجموعه ساختار زندان در نظر گرفته نشده و مددجویان با حضور روان شناس و مددکار به عنوان مربی در این مکان که مشابه یک دبیرستان شبانه روزی است، حضور دارند.

لازم به ذکر است معاونین دادگستری استان مازندران، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، اعضای شورای قضایی مازندران، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان و جمعی از مدیران ستادی استانداری مازندران در این مراسم حضور داشتند.

کد: 153383


ورود زندانی به زندان های مازندران 25 درصد کاهش نشان می دهدلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : ورود زندانی به زندان های مازندران 25 درصد کاهش نشان می دهد

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir