امروز چهار شنبه 25 فروردین 1400 ساعت 17:57:24

دوربین خبر

کد مطلب : 29738 -تاریخ انتشار : شنبه 06 بهمن 1397 -ساعت : 22:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن
جشنواره فیلم وارش، شتاب دهنده و پیشران فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی

جشنواره فیلم وارش، شتاب دهنده و پیشران فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی

به گزارش دوربین خبر،

برگزاری جشنواره های تخصصی علاوه بر خلق آثارجدید و نوسازی طرح ها وبرنامه های صنفی شتاب دهنده و پیشران حوزه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نیز می شود.

برهمین مبنا رویداد مهم جشنواره بین المللی فیلم وارش که "اردیبهشت ۹۸" در استان مازندران برگزارمی شود از اهمیت بسزایی برخوردار است.

جشنواره های سینمایی در دنیا همواره واجد حرکت آفرینی، جذابیت و اثربخشی در حوزه های رسانه ای، گردشگری، اقتصاد، فرهنگ و هنر بوده و تمامی بخش های یک منطقه را تحت تاثیر قرار می دهد و مهم تر از همه موجب شور و نشاط اجتماعی خاطره انگیز می شود.

از روزی که دبیرخانه نهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم وارش در شهرفرهنگی، تاریخی و دانشگاهی بابل شروع بکار کرد از طریق رسانه های گروهی و شرکت در برخی جلسات ستادی در جریان تلاش های داوطلبانه و با انگیزه دوست فرهمند و فرهیخته ام جناب مهدی‌قربان‌پور دبیر کاربلد جشنواره و همکاران ساعی ایشان هستم و امیدوارم با همکاری مسوولان و مشتاقان رویدادهای سینمایی این جشنواره به اهداف بلندش دست یابد.

بااین مقدمه طولانی انتظار فدوی از کنشگران مدنی، شبکه‌های‌اجتماعی، فعالان فرهنگی وهنری، دانشجویان و دانش آموزان، اقشار و اصناف مختلف اجتماعی و اقتصادی همکاری فعالانه با جشنواره و مشارکت در برنامه های جنبی این رویداد بین‌المللی می باشد.

جشنواره فیلم وارش مثل سایر رویدادهای سینمایی می تواند نگاه جهانیان را بخود جذب وجلب نماید و عرصه های مختلف اجتماعی و اقتصادی، مدیریت شهری و گردشگری را متحول نماید.

مازندران فرهنگی دارای پیشینه تاریخی و تمدنی، خاستگاه مفاخر و مشاهیر برجسته علمی و فرهنگی و استعدادهای ارزشمند #هنری می باشد که می تواند موجب #تحول فرهنگی و هنری و نشاط اجتماعی و توسعه همه جانبه منطقه گردد.

همراهی با مدیر فرهنگی سازمان اکو و مدیر کل فرهنگ و ارشاداسلامی مازندران دربازدید از خانه‌موزه‌مکرمه‌قنبری، بازدید از عملیات کاوش منطقه تاریخی و باستانی قلعه‌بن بندپی‌غربی و ادای احترام به خیرنیک اندیش زنده یاد نوشیروانی بر سر مزارش نمونه ای از پیوستگی های فرهنگی با جشنواره وارش است که می تواند مقصد بخش های گردشگری و اهداف مردم پایه جشنواره باشد.

جشنواره بین المللی فیلم وارش فرصت مغتمنی برای همکاری گروه های مختلف فرهنگی وهنری، صنایع دستی و صنایع غذایی، معرفی جاذبه ها و اماکن گردشگری مازندران می باشدکه لازم است رسانه های گروهی، دانشگاه ها، مراکز پژوهشی، مدارس، شرکت های خدماتی ،کسبه و اصناف، شبکه حمل ونقل، باشگاه های ورزشی، شوراهای اسلامی شهر وروستا، تشکل های اجتماعی، مراکز و کانون های فرهنگی و هنری سراسر استان با دبیرخانه جشنواره مستقر در مجتمع فرهنگی و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی بابل ارتباط گرفته و تفاهم نامه همکاری دوجانبه و داوطلبانه برقرار نمایند.

معرفی فرهنگ‌ عامه یکی از اهداف مهم جشنواره وارش می باشد که کایری(تعاون و همکاری داوطلبانه) یکی از مصادیق بارز فرهنگ ناب مازندرانی ها است؛ بابرگزاری برنامه های شادساز و بانشاط فرهنگی و هنری به کایری جشنواره وارش برویم.

 ایرج نیازآذری ،روزنامه نگار و فعال فرهنگی و اجتماعی


???? @Haavest


جشنواره فیلم وارش، شتاب دهنده و پیشران فرهنگی، اجتماعی و اقتصادیلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : جشنواره فیلم وارش، شتاب دهنده و پیشران فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir