امروز دوشنبه 27 خرداد 1398 ساعت 09:44:25

دوربین خبر

کد مطلب : 29745 -تاریخ انتشار : شنبه 06 بهمن 1397 -ساعت : 19:23

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نظام ارجاع در روستاهای سراسر کشور اجرا شده است

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در نشست معرفی سامانه دولت سلامت الکترونیک:

نظام ارجاع در روستاهای سراسر کشور اجرا شده است

به گزارش دوربین خبر

وزارت بهداشت، سیستم چند لایه ای را برای ارائه خدمات دارد، نظام ارجاع روستاها در سراسر کشور وجود دارد و در شهرها نیز در استان مازندران و فارس اجرایی شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در نشست معرفی سامانه دولت سلامت الکترونیک در بابلسر اظهار داشت : با توجه به سیاست دولت که 
همه مردم باید تحت پوشش خدمات حوزه سلامت که اولویت نظام سلامت است، قرار گیرند نظام ارجاع در روستاهای سراسر کشور اجرا شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: براساس ماده ۶۸ برنامه توسعه و تکمیل پایش، میزان توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات در دولت الکترونیک، توسعه محتوا و خدمات الکترونیک به صورت معاملات دولت الکترونیک و سلامت الکترونیکی با پوشش همه ذینعفان، جزو وظایف دولت است.

 دکتر سیدعباس موسوی در نشست معرفی سامانه دولت سلامت الکترونیک که در بابلسر برگزار شد، با تاکید بر اینکه باید اطلاعات قوی و قابل اعتمادی را براساس تصمیم گیری درست در نظام سلامت داشته باشیم، گفت: اتخاذ سیاست تایید و اجرا، تنظیم مقررات، تربیت نيروي انساني مناسب، توانمندسازي نيروي انساني موجود، ارائه خدمات و جلوگيري از خدمات تکراري و کاهش هزينه ها از جمله مهمترين مسائلي هستند که بايد در نظام اطلاعاتي مبتني بر حوزه سلامت وجود داشته باشند. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه سازمان بهداشت جهانی بر عوامل تهدیدکننده وضعیت سلامت افراد در حوزه اجتماعی، اقتصادی و بیولوژیک تاکید می کند، افزود: همچنین سازمان بهداشت جهانی بر شرایط کلی موجود در نظام سلامت، ورودي هاي نظام سلامت، سياست ها، سازماندهي و زيرساخت ها، تجهيزات پزشکي و منابع انساني تاکيد دارد. 

دکتر موسوی با بیان اینکه باید همه شرکا و ذینفعان گرد هم آیند، گفت: یکی از مشکلات ما در این حوزه نداشتن زبان مشترک است که برای موفقیت در این طرح همه باید همکاری کنند.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت، سیستم چند لایه ای را برای ارائه خدمات دارد، افزود: نظام ارجاع روستاها در سراسر کشور وجود دارد و در شهر نیز در استان مازندران و فارس اجرایی شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران به تشکیل  حوزه آمایش دانشگاه ها اشاره کرد و ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه سلامت، پیشرفت های خوبی داشته ایم، به طوری که امروز در دنیا به عنوان یکی از کشورهای مورد توجه در حوزه سلامت شناخته می شويم. 

دکتر موسوی در پایان با بیان اینکه همه مردم باید تحت پوشش خدمات حوزه سلامت که اولویت نظام سلامت است، قرار گیرند، گفت: چنانچه با سیستم سنتی گذشته کار کنیم، نمی توانیم بسیاری از خدمات را ارائه دهیم، لذا برای دستیابی به اين امر، مستلزم ايجاد تغييراتي در حوزه سلامت هستيم.

گفتنی است در نشست معرفی سامانه دولت سلامت الکترونیک در بابلسر مهندس محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، دکتر قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت و درمان  نیز حضور داشتند .


نظام ارجاع در روستاهای سراسر کشور اجرا شده استلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : نظام ارجاع در روستاهای سراسر کشور اجرا شده است

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir