امروز دوشنبه 27 خرداد 1398 ساعت 09:18:15

دوربین خبر

کد مطلب : 29815 -تاریخ انتشار : دوشنبه 15 بهمن 1397 -ساعت : 23:01

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دهه فجر امسال طرح هادی 25 روستا بهره برداری می شود

دهه فجر امسال طرح هادی 25 روستا بهره برداری می شود

به گزارش دوربین خبر،محمد خانی نوذری  بعد ازظهر امروز دوشنبه در حاشیه نمایشگاه ۴۰سال اقتدار و پیشرفت دستاوردهای انقلاب اسلامی دستگاه های اجرایی استان و شهرستان ساری به خبرنگاران گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در پی فرمان امام خمینی(ره) در ۲۱ فروردین ۱۳۵۸ و افتتاح حساب ۱۰۰ در بیست و پنجم اردیبهشت ماه فعالیت خود را آغاز کرد.

وی با اشاره به فعالیت های این بنیاد درحوزه عمران روستايي و تهيه طرح هادي روستا، افزود: محرومیت زدایی یکی از برنامه های این نهاد انقلابی و از دستاوردهای مهم انقلاب است.

مدیرکل بنیاد مسکن مازندران، گفت:  اجرای طرح هادی در روستاها یکی از برنامه های این نهاد انقلابی است، تاکنون تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان دارای طرح هادی شدند.

دهه فجر ۲۵روستا دارای طرح هادی می شود/۶۰درصد واحدهای مسکونی روستایی مازندران بهسازی و مقاوم سازی شد

وی در ادامه با بیان اینکه در ۵۰درصد از روستاهای مازندران، طرح هادی اجرا شده است،گفت: طرح هادی امسال در ۱۱۰ روستا در حال تکمیل است ،این طرح در ۶۰۰ روستا در حال اجرا است، همچنین در دهه فجر امسال ۲۵ روستای مازندران دارای طرح هادی می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن مازندران، با بیان اینکه بازنگری طرح هادی از دیگر برنامه های این نهاد در روستاهاست، گفت: طرح هادی  ۴۰۰ روستای مازندران بازنگری شده که سالانه این برنامه در ۱۵۰روستا عملیاتی می شود.

وی افزود: دفع فاضلاب، پسماند و معضلات زیست محیطی  دربازنگری طرح‌ هادی استان دیده شده است.

خانی نوذری، بهسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی را از دیگر برنامه های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: حدود ۵۰۰هزار واحد مسکن در روستاهای استان داریم تاکنون ۵۵تا ۶۰درصد آن بهسازی ومقاوم سازی شد درعین حال مقاوم سازی واحدهای جدید را در دستور کار داریم.

وی افزود: دربحث محرومیت زدایی و پرداخت تسهیلات با کمک دستگاه های حمایتی نظیر کمیته امداد و بهزیستی تاکنون اقدامات خوبی انجام گرفته است، در عین حال برای ارزش گذاری به واحدهای مسکونی ۲۷۰هزار واحد مسکونی روستایی سند مالکیت دریافت کردند.

مدیرکل بنیاد مسکن مازندران، با بیان اینکه توسعه و عمران روستاها را برنامه های این نهاد است، گفت: امروزه توسعه گردشگری و بومگردی در روستاها زمینه ساز اشتغال است بر این اساس،هر روستایی که بخواهد به صنعت بوم گردی و گردشگری ورود پیدا کند بنیاد مسکن آماده ارائه تسهیلات فوق العاده به این افراد است.

خانی نوذری، افزود: امسال ۸نفر از شهرهای بهشهر، تنکابن و چالوس برای درخواست تسهیلات در این حوزه درخواست دادند که به محض نهایی شدن اقدامات مربوط به پرداخت صورت می گیرد.

وی، با تاکید بر اینکه در اجرای طرح هادی بر حفظ منابع طبیعی و فضای سبز تاکید داریم، گفت: جهت حفظ محیط سالم در روستا، افزایش کیفیت زندگی و توسعه عدالت اجتماعی تاکنون ۱۲۵روستای شاخص هدف گردشگری که ظرفیت گردشگری دارند شناسایی شدند.

مدیرکل بنیاد مسکن مازندران، افزود: برای حفظ فضای سبز و منابع طبیعی در روستاها موافقیم تفاهم نامه ای با دهیاران با محوریت درختکاری و ایجاد فضای سبز امضا کنیم.

خانی نوذری، ادامه داد: بنیاد مسکن استان تاکید دارد در روستاهایی که طرح هادی اجرا می شود، احداث پارک و فضای سبز در محله ها مورد توجه قرار گیرد.

وی، با اشاره به ظرفیت های مهم گردشگری در روستاهای مازندران، گفت:آبندان ها در روستاها می تواند علاوه بر اینکه ظرفیتی برای کشاورزی و پرورش ماهی باشد، برای گردشگری و ایجاد پارک آبی مورد استفاده قرار گیرد که بنیاد مسکن آمادگی دارد برای بکارگیری این پتانسیل با هماهنگی آب منطقه ای و دیگر دستگاه های متولی، بهسازی این آبندان ها را بر عهده بگیرد تا یک مرکز تفریحی-توریستی در روستاها ایجاد شود.


دهه فجر امسال طرح هادی 25 روستا بهره برداری می شود

دهه فجر امسال طرح هادی 25 روستا بهره برداری می شود


منبع : فائزه نصرتی/امین


لینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : دهه فجر امسال طرح هادی 25 روستا بهره برداری می شود

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir