امروز پنج شنبه 28 شهریور 1398 ساعت 21:19:42

دوربین خبر

کد مطلب : 29817 -تاریخ انتشار : دوشنبه 15 بهمن 1397 -ساعت : 16:08

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پارک فضایی کشاورزی در مازندران راه اندازی می شود

پارک فضایی کشاورزی در مازندران راه اندازی می شود

به گزارش دوربین خبر،

توسعه کشاورزی اولویت است

استاندار مازندران نیز در ادامه با بیان اینکه مازندران یک استان صنعتی نیست و باید بازنگری و تغییر نگاه به توسعه اقتصادی استان شود، گفت: کشورهای توسعه یافته توسعه اقتصادی خود را از توسعه کشاورزی آغاز کردند.

احمد حسین‌زادگان بیان کرد: در کشورهای توسعه یافته 30 درصد ارزش صادرات را بخش کشاورزی تشکیل می‌دهد و این یعنی بخش کشاورزی از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه یکی از اولویت‌های مازندران باید توسعه کشاورزی باشد، افزود: در بخش کشاورزی و منابع طبیعی ظرفیت‌های بالقوه‌ای داریم که توجه چندانی به آن نشده است و باید حجم سرمایه‌گذاری در این بخش افزایش یابد.

استاندار مازندران بیان کرد: اگر بخواهیم تمام هم و غم خود را در بخش صنعت بگذاریم، در یک تحلیل اقتصادی متوجه خواهیم شد با تحریم‌ها تمام ساختار اقتصادی ما دچار مشکل خواهد شد اما در بخش کشاورزی و امنیت غذایی هیچ‌گاه دچار مشکل نمی‌شویم و باید توجه بیشتری به این بخش داشته باشیم.

راه اندازی پارک فضایی در کشاورزی

حسین‌زادگان اضافه کرد: اگر قرار است به کشاورزی توجه کنیم باید به سمت دانش نوین پیش رویم و صنایعی که ورود پیدا می‌کند باید مرتبط با بخش کشاورزی باشد.

وی به اصلاح نژاد دام‌ها هم اشاره کرد و افزود: جهاد کشاورزی به طور جدی در این حوزه ورود پیدا کرده است و آن را در دستورکار دارد و اگر جهاد کشاورزی به خوبی رسالت خود را انجام دهد و همکاری لازم با این بخش صورت گیرد به تنهایی می‌تواند اشتغال استان را بدون حضور بخش صنعت حل کند.

استاندار مازندران از راه‌اندازی پارک فضایی در حوزه کشاورزی خبر داد و گفت: این پارک تا قبل از سال جدید در مازندران ایجاد می‌شود و برای اینکه هزینه‌های بخش کشاورزی کاهش یابد باید دانش جدید را وارد بخش کشاورزی کنیم.

حسین‌زادگان به جنگ منابع طبیعی و مردم اشاره کرد و افزود: در این بخش همیشه مردم محکوم هستند در حالیکه زمین‌های شیب‌دار زیادی در مازندران داریم که نه مردم در آن فعالیتی دارند نه منابع طبیعی حضور پیدا می‌کند و اقدامی انجام می‌دهد در حالی که می‌توان در این اراضی زراعت چوب رونق بگیرد.


پارک فضایی کشاورزی در مازندران راه اندازی می شودلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : پارک فضایی کشاورزی در مازندران راه اندازی می شود

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir