امروز دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 ساعت 23:47:21

دوربین خبر

کد مطلب : 29830 -تاریخ انتشار : سه شنبه 16 بهمن 1397 -ساعت : 22:12

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مردم ایران به امام راحل رای"آری"دادند

وزیر اطلاعات در ساری:

مردم ایران به امام راحل رای"آری"دادند

به گزارش دوربین خبر،
وزیر اطلاعات در ساری با اشاره به خیزش عظیم مردم ایران و چهل سالگی انقلاب اسلامی گفت:امیدواریم در حمایت از ولایت در مسیر انقلاب اسلامی تا ظهور حضرت مهدی (عج)گام برداریم.
حجت الاسلام علوی با تجلیل از تدوین تاریخ پرافتخار خیزش مردم مازندران در انقلاب اسلامی ایران بر مبنای اسناد به جامانده از سازمان مخوف ساواک گفت:باید با تاریخی بی تحریف با جریان انقلاب همراه باشیم.
او با اشاره به تاسی مردم آگاه ملت ایران از خروش انقلابی فاطمه زهرا تصریح کرد:آشنایی با تاریخ چراغ راه آینده و مسیر درست در جریان انقلاب است.
وی با تاکید بر لزوم جدی گرفتن تاریخ نقطه به نقطه انقلاب در گفت:وجود بیش از 10 هزار شهید و شهدای بزرگ مدافع حرم حماسه ساز بودن مردم مازندران و جلوگیری از تزلزل انقلاب را نشان می دهد.
به گفته وزیر اطلاعات حضور مردم،وحدت و انسجام با محوریت امام و رهب ی در حرکت نهضت انقلاب ما را به پیروزی انقلاب رسانده است افزود:امروز نیاز برای تداوم انقلاب نیازمند توجه به این عوامل هستیم.
او با تاکید بر اینکه اگر حضور در 22 بهمن،روز قدس و پای صندوق های رای و نمازجمعه آسیب ببینند منجر به آسیب های جدی می شود خاطرنشان کرد:تنهاحفاظت از میراث شهدا توجه بر دنباله روی از مسیر ولایت و رهبری است.
وزیر اطلاعات گفت::این آثار ماندگار تاریخی برای مردم مازندران به جا گذاشته شد و تقدیر از مردم رشید و حماسه ساز مازندران ضرورت انتشار این آثار را ایجاد کرده است.
وی با بیان اینکه نگارش تاریخ بر مبنای آنچه که رخ داده است گفت:وزارت اطلاعات با در اختیار داشتن اسناد ساواک تصریح کرد:اسناد حوزه ساواک نشان از شهادت مبارزات شخصیت های انقلابی فرهیخته می تواند و محبوس بودن این اسناد جفا به خاطره تاریخی جامعه است و از اینرو وزارت اطلاعات با اقدامی فرهنگی در انتشار این اسناد واقعی تلاش کرده است.
حجت الاسلام علوی با بیان اینکه 340 جلد کتاب در زمینه اسناد انقلاب تاکنون در وزارت اطلاعات تنظیم شده است گفت:تدوین تاریخ و روزشمار انقلاب در استان های مختلف سبب می شود تا در حافظه تاریخی مردم افراد مانا تجلی دوباره پیدا کنند.
وزیر اطلاعات افزود:ستم ستیزی مردم مازندران در برابر حاکمین های ستمگر به نام اسلام از ویژگی های مردم غیور دیار علویان است و تصریح کرد:در دوران ستم اموی فرزندان اهل بیت در تبرستان پدیرش شدند و با عزت به حکومت برگزیدند.
سید محمود علوی با اشاره به نقش برجسته علمای انقلابی مشهور مازندران افزود:با برپایی انجمن های مختلف در شهرهای تنکابن،ساری و گرگان در ملی شدن صنعت مردم این دیار نقش خود را ایفا کردند.
وزیر اطلاعات با اشاره به قیام تاریخی مردم مازندران و لبیک به امام راحل افزود:مازندران از روز اول به قیام امام راحل آری گفتند.
او گفت:در دیدار مردمی مازنی ها با امام راحل در دوران انقلب،برپایی انجمن های اسلامی و هیات م هبی از مبارزان انقلابی مردم این دیار است.
وی با اشاره به حاکمیت بلشویک ها افزود:توده ای ها با گرایش لنینیستی در استان های شمالی تحرکات خاص را اقدام کردند و فضای فرهنگی مارکسیستی باید حاکم می شد اما دینمداری مردم در رد توده ای ها و عوامل دین ستیز نشان داد که مردم مازندران با گرایش به علما دینمداری دارند.


مردم ایران به امام راحل رای"آری"دادندلینک کوتاه مطلب :


نظر شما در مورد : مردم ایران به امام راحل رای"آری"دادند

*

*


(تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا(ع) ؛ نوشته جلیل عرفان منش

ویژه گروه سنی بزرگسال

@doorbinkhabar.ir

آخرین اخبارپربازدیدها

  گزارش رادیوئی و تلوزیونی


bmi.ir